Getin Bank wycofuje się z oferty lokat z jednodniową kapitalizacją

Getin Bank logo
Getin Bank

Getin Noble Bank poinformował, iż wycofuje z oferty lokaty z codzienna kapitalizacja odsetek. Niestety nie jest to dobra wiadomość dla klientów poszukujących atrakcyjnych lokat. Dotychczas w placówkach Getin Banku jak również w Getin Online oferowano bardzo atrakcyjne depozyty zajmujące wysokie pozycje w rankingach najbardziej korzystnych lokat. Co pojawi się w ich miejscu? Zgodnie z zapowiedzią będą to tradycyjne lokaty charakteryzujące się wysokim oprocentowaniem. Jak wysokim? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za kilka dni.

Aktualnie zarówno w placówkach Getin Banku jak i za pomocą Internetu na stronie internetowej Getin Online można jeszcze skorzystać z szerokiej oferty lokat z codzienna kapitalizacją odsetek. Warto się jednak spieszyć, gdyż zostaną one wycofane z oferty już 5 lutego bieżącego roku! Klienci, którzy zdążą do tego czasu założyć lokatę uniknąć podatku od zysków kapitałowych i otrzymają odsetki w wysokości zadeklarowanej w regulaminie poszczególnych produktów.

Aktualnie w ofercie Getin Online znaleźć można aż pięć lokat z codzienną kapitalizacją odsetek o okresach zapadalności wynoszących 2, 3, 5, 6 i 12 miesięcy. Zdecydowanie najbardziej atrakcyjna jest lokata dwumiesięczna (Lokata na start), której oprocentowanie netto to aż 6,29 %. Zakładając trzymiesięczną Top lokatę możemy liczyć na zysk netto wynoszący 5,63 %. Pięciomiesięczna Lokata Magiczna Piątka pozwoli zarobić nieco więcej bo 5,84 %, natomiast dłuższa o jeden miesiąc Lokata Turbo 5,82 %. Osoby zainteresowane dłuższymi terminami zapadalności (12 miesięcy) powinny zdecydować się na lokatę Magiczna Dwunastka, której oprocentowanie to aż 5,90 %.

Na skorzystanie z oferty banku pozostało jedynie dwa dni (jedynie lokata dwunastomiesięczna oferowana jest do 3 lutego br.), dlatego warto pomyśleć o założeniu lokaty jeszcze dziś. W przypadku Getin Online wszystkie depozyty założymy za pośrednictwem internetowego wniosku, be zbędnych formalności i konieczności zakładania konta, dlatego czas nie powinien stanowić istotnej przeszkody. Szczegółowe regulaminy wszystkich zaprezentowanych powyżej produktów depozytowych znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej Getin Online.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked