Getin Bank przedłuża promocje lokat do 5 września

Getin Bank logo
Getin Bank

Częste promocje w Getin Banku, to dla nas nic nowego. Trwają jednak one z reguły jedynie parę dni. Tym razem jest jednak nieco inaczej. Bank Leszka Czarneckiego już drugi raz przedłużył promocje swoich dwóch depozytów, a mianowicie Lokaty na Start oraz Lokaty 4×4. Obecnie możemy je zakładać aż do 5 września bieżącego roku.

Pierwsza z nich – Lokata na Start – charakteryzuje się bardzo wysokim, bo prawie 6,5% oprocentowaniem. Jest to obecnie najwyżej oprocentowana lokata, ze wszystkich dostępnych na rynku. Minimalna kwota na jaką możemy założyć lokatę wynosi 1000zł, maksymalna zaś 10000zł. Przy tej kwocie inwestycji i dziennej kapitalizacji, nie musimy płacić podatku Belki. Możemy założyć do 10 takich depozytów. Do wyboru mamy dwa okresy: 2- i 3-miesięczny.


Lokata 4×4 jest depozytem o nieco innej charakterystyce. Jej okres wynosi 16 miesięcy, lecz po każdych pełnych 4 miesiącach mamy prawo zerwania lokaty, bez utraty jakichkolwiek odsetek. Tym samym możemy traktować tę lokatę jako połączenie 4 lokat 4-miesięcznych, stąd taka nazwa depozytu. W przypadku gdyby na rynku pojawiła się korzystniejsza oferta, mamy szansę przetransferować na nią swoje pieniądze, bez żadnych konsekwencji. Oprocentowanie wynosi 5,62%, co przy dziennej kapitalizacji i kwocie od 1000zł do 15000zł, pozwala nam uniknąć płacenia podatku Belki.

Cieszmy się, gdyż obydwie oferty są bardzo korzystne zarówno dla inwestujących krótkoterminowo (Lokata na Start), jak i w dłuższym okresie (Lokata 4×4). Warto skorzystać, gdyż kolejne promocje mogą już nie być aż tak korzystne. Bank centralny zaprzestał polityki podwyższania stóp procentowych i z całą pewnością nie możemy liczyć na dalszy wzrost oprocentowania lokat w najbliższym czasie.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked