Getin Bank obniża oprocentowanie swoich lokat

Getin Bank logo
Getin Bank

Kilka dni po obniżce oprocentowania swoich depozytów w Getin Online, bank obniża je również w swoich placówkach. Zmiany są niewielkie, można powiedzieć kosmetyczne. Świadczą jednak o konsekwentnej polityce banku w kwestii dostosowywania oprocentowania depozytów do sytuacji panującej na rynku lokat bankowych oraz wysokości stóp procentowych.

Obniżeniu o 0,1% uległo oprocentowanie większości depozytów m.in. Lokaty Miesiąca, Lokaty na Plus oraz Lokaty Miesięczny Zysk. Obecnie najwyższe oprocentowanie otrzymamy na Lokacie na Plus – 4,10% (24M) z ROR lub 4,00% bez ROR. Na krótszych depozytach otrzymamy zdecydowanie mniej, bo 3,60% na 6 miesięcy (Lokata Miesiąca z ROR, 3,50% bez ROR-u) oraz 3,40% na 3 miesiące (Lokata Miesiąca z ROR, 3,30% bez ROR-u). Inne lokat mają na tyle niskie oprocentowanie, że nie będziemy o nich wspominać.

Alternatywa w Getin Online

Biorąc pod uwagę ofertę Getin Banku, lepiej skorzystać z oferty tej instytucji dostępnej wyłącznie przez Internet. Decydując się na najdłuższy okres (24M), w ofercie mamy Lokatę 24-miesięczną z oprocentowaniem 4,30%. Wybierając krótsze depozyty warto zwrócić uwagę na Lokatę Prezesa (obecnie 3,78%, 12M), Lokata Bumerang (4,50%, 1 dzień, konieczność codziennego odnawiania) oraz Lokatę na Start (5,50%, tylko dla nowych klientów).

Więcej informacji oraz aktualna oferta znajdują się na stronie banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked