Lokata Finałowa w Get Banku

Get Bank logo
Get Bank

Get Bank to z pewnością instytucja bankowa, która nie jest jeszcze powszechnie znana w naszym kraju, jednak bardzo prawdopodobne, iż w niedalekiej przyszłości się to zmieni, bowiem oferta depozytowa banku jest całkiem interesująca. Najnowszym produktem, jaki trafił do oferty Get Banku jest Lokata Finałowa, która pozwala całkiem nieźle zarobić. Ile dokładnie?

Lokata Finałowa to pięciomiesięczny depozyt, którego oprocentowanie netto wynosi aż 6,08 % (oprocentowanie porównywalne z 7,60 % na tradycyjnej lokacie)! Nie jest to co prawda najbardziej atrakcyjna lokata dostępna obecnie na rynku, jednak warto się nad nią pochylić i rozważyć jej założenie. Dlaczego? Głównie ze względu na konstrukcję lokaty, która pozwala na unikniecie podatku od zysków kapitałowych po wprowadzeniu zmian w ordynacji podatkowej. Get Bank podobnie jak kilka innych instytucji nalicza wszystkie należne klientowi odsetki przed wprowadzeniem zmian w przepisach, aby następnego dnia obniżyć oprocentowanie do zaledwie 0,10 %. Biorąc pod uwagę fakt, iż coraz więcej banków wycofuje się z oferowania lokat z codzienną kapitalizacją odsetek warto szybko się decydować – Lokata Finałowa nie ma ustalonej z góry daty wygaśnięcia, jednak bank zastrzegł sobie możliwość wycofania jej z oferty w dowolnym momencie (informacja o wycofaniu produktu pojawi się na stronie banku z zaledwie jednodniowym wyprzedzeniem).

Po zakończeniu się okresu lokaty może ona zostać automatycznie odnowiona lub też zwrócona klientowi na podany przez niego rachunek bankowy. By tak się stało wystarczy podczas zakładania lokaty przesłać numer naszego rachunku. Aby stać się posiadaczem Lokaty Finałowej wystarczy wypełnić stosowny wniosek online lub tez odwiedzić jedną z placówek Getin Banku (Get Bank należy do grupy kapitałowej Getin Holding). Więcej informacji na temat produktu oraz możliwości z niego skorzystania dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej Get Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked