Zmiany w oprocentowaniu lokat w FM Banku

FM Bank logo
FM Bank

Kolejny raz w tym roku FM Bank zdecydował się polepszyć warunki swoich depozytów. Na większe zarobki mogą liczyć inwestorzy na niemal wszystkich lokatach terminowych. To najwidoczniej reakcja na kwietniowe podwyższenie stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski.

Pozorny brak odpowiedzi banków na decyzję NBP z biegiem czasu zaciera się coraz bardziej. Po podwyżkach oprocentowania kont oszczędnościowych, przyszła pora na lokaty bankowe. Standardowe oferty banków nie mogą się wprawdzie równać z promocyjnymi hitami niektórych placówek (wystarczy spojrzeć chociażby na Getin Bank), ale idea wyższych zarobków zawsze cieszy.


Zmiany w oprocentowaniu lokat FM Bank okazały się całkiem korzystne. Korekta nie nastąpiła jedynie przy depozycie 3- i 24-miesięcznym w PLN. Reszta ofert zyskała spore części procenta.

Półroczna lokata otrzymała podwyżkę 0,6%. Obecnie można na niej zarobić 4,9% w skali roku. Analogiczna sytuacja ma miejsce przy depozycie 9-miesięcznym (identyczne warunki i zmiany). Przez rok w FM Bank zyski wyniosą według odświeżonej oferty 5,35% (wcześniej 5,0%), czyli tyle samo co na lokacie 18-miesięcznej. Wcześniej była ona oprocentowana na 5,1%, więc podwyżka wyniosła najmniej – 0,25 części procenta.

Wszystkie opisane lokaty terminowe w FM Bank oferują dzienną kapitalizację odsetek. Dzięki braku konieczności płacenia 19-procentowego podatku Belki, nowe oprocentowanie daje niezłe warunki bezpiecznego zarobku. Z przymrużeniem oka należy natomiast traktować reklamowane 6% na depozycie dwuletnim. Oferta dotyczy FM Lokaty z tradycyjnym naliczaniem odsetek (od zarobków zostaje pobrane 19% na rzecz Skarbu Państwa).

Założenie lokaty w FM Bank nie powinno nikomu przysporzyć kłopotów. Placówka oferuje wszystkie dostępne obecnie udogodnienia. Można to zrobić zarówno w tradycyjny sposób, odwiedzając naziemną placówkę lub za pomocą Internetu. Posiadacze rachunku osobistego w tym banku mają całkowicie ułatwione zadanie: wystarczy w bankowości elektronicznej wejść w zakładkę „Lokaty”.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked