Podwyżka oprocentowania w FM Banku

FM Bank logo
FM Bank

FM Bank to instytucja powstała w celu kompleksowej obsługi zarówno mikro-, jak i małych przedsiębiorstw, które zatrudniają nie więcej niż kilka osób i osiągają przychody wynoszące do 1 miliona zł rocznie. Bank oferuje więc przedsiębiorstwom przede wszystkim lokaty bankowe, kredyty oraz konta firmowe, a także gwarancje bankowe.

Oferta nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do firm, bowiem instytucja oferuje także liczne lokaty terminowe klientom indywidualnym. To właśnie w zakresie tychże lokat instytucja wprowadza co jakiś czas podwyżki oprocentowania, a ostatnia miała miejsce 22 marca 2012 roku. Warto dodać, iż  w nowej tabeli oprocentowania lokat pojawiła się zupełnie nowa lokata standardowa, której stawka wynosi 4,3%. Jednocześnie podniesiono również oprocentowanie kilku innych, dostępnych dotychczas lokat standardowych.

Pierwszą z nich jest lokata jednomiesięczna (1M), której oprocentowanie wynosiło dotychczas 3,00%. Nowe oprocentowanie tej lokaty wzrosło o 1,20%, czyli wynosi obecnie 4,20%. Zmianie uległo także oprocentowanie lokaty trzymiesięcznej (3M), które dotychczas wynosiło 5,50%, natomiast obecnie wynosi o 0,30% więcej, czyli dokładnie 5,80%. Jest to więc znacznie mniejszy wzrost niż w przypadku pierwszej lokaty. Wzrosło ponadto oprocentowanie dwóch kolejnych lokat. Pierwszą z nich jest lokata czteromiesięczna (4M), której oprocentowanie wynosiło wcześniej 5,60%, a obecnie wynosi 5,90% (wzrost o 0,30%), natomiast drugą jest lokata sześciomiesięczna (6M) – w tym przypadku oprocentowanie wzrosło z 6,00% do 6,10% (wzrost jedynie o 0,10%). Z powyższych informacji jasno wynika, iż oprocentowanie większości wymienionych lokat standardowych wzrosło nieznacznie, z wyjątkiem lokaty jednomiesięcznej, która odnotowała wzrost zauważalny na poziomie ponad 1%.

Dodajmy, iż jeśli pragną Państwo założyć lokatę w FM Banku, nie jest w tym celu wymagane posiadanie osobistego konta. Wystarczy jedynie odwiedzić stronę internetową instytucji. Wszystkie formalności są bowiem załatwiane drogą internetową, a klient jest powiadamy o zmianach w oprocentowaniu swojej lokaty telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked