Podwyżka oprocentowania lokat w FM Banku

FMBank logo
FMBank

Przed końcem roku FM Bank zdecydował się na podniesienie oprocentowania jednej ze swoich lokat, a zaledwie po kilkunastu dniach doczekaliśmy się kolejnej podwyżki. Tym razem dotyczyła ona lokat terminowych o terminie zapadalności wynoszącym 2 i 3 miesiące. Znaczne podniesienie oprocentowania sprawiło, iż niewątpliwie oferta FM banku stała się jeszcze bardziej konkurencyjna. Jak bardzo?

Do niedawna decydując się na założenie dwumiesięcznego depozytu w FM Banku mogliśmy liczyć na oprocentowanie netto wynoszące 5,80 %. Obecnie na depozycie takim zarobimy aż 6,50 % netto. Tak wysoka stopa odpowiada 8,07 % na tradycyjnych lokatach z podatkiem od zysków kapitałowych. Jeszcze większe wzrosty oprocentowania zastosowana w odniesieniu do depozytu trzymiesięcznego. Przed Nowym Rokiem na 3-miesiecznej lokacie mogliśmy zarobić 5,70 %, tymczasem obecnie jest to również 6,50 % (wzrost o 0,80 %!). Warto dodać, iż nie są to zmiany wprowadzone na stałe, a jedynie promocyjna oferta, która obowiązuje jedynie do 9 stycznia bieżącego roku.

Poza oprocentowaniem lokaty terminowe w FM Banku nie uległy poważniejszym zmianom. Minimalna kwota depozytu ustanowiona jest na poziomie 3 000 złotych, natomiast maksymalna wynosi 13 000 złotych. Lokatę założyć można w bardzo prosty sposób za pośrednictwem Internetu. By stać się jej posiadaczem nie trzeba jednak zakładać rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Fm Banku, co niewątpliwie należy uznać za zaletę. Po upływie okresu zapadalności nasz depozyt może zostać automatycznie odnowiony na kolejny analogiczny okres, jednak nie jest to warunkiem. Może się jednak okazać, iż jego oprocentowanie po tym czasie może różnić się nieco od tego oferowanego w ramach promocji. Szczegółowy regulamin lokat terminowych w FM Banku, tabelę oprocentowania, adresy wszystkich oddziałów banku oraz instrukcje dotyczące zakładania depozytów znaleźć można na oficjalnej stronie FM Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked