Fuzja FM Banku z PBP – Lokata Spinająca teraz w FM Banku PBP

FM Bank logo
FM Bank

FM Bank łączy się z PBP. W wyniku tego stosunkowo młody gracz na polskim rynku lokat znika z niego. PBP, czyli Polski Bank Przedsiębiorczości, wszedł na rynek z szumem (wcześniej oferta była skierowana głównie do klientów instytucjonalnych).

Oferta Lokaty Spinającej w PBP obejmująca oprocentowanie do 6,60% wzbudziła szerokie zainteresowanie klientów. Po serii obniżek spowodowanych m.in. obniżką stóp procentowych sporo spadło. Niemniej jednak wciąż utrzymywało się na relatywnie wysokim poziomie i oferta z powodzeniem konkurowała z najlepszymi.

Tymczasowo oferta zniknęła całkowicie z rynku. Wróciła, lecz pod zmienioną nazwą – FM Lokata Spinająca – nowym oprocentowaniem wynoszącym (3,80% na 24M, 3,50% na 6, 9, 12M) oraz nowym kanałem sprzedaży, czyli na stronie nowej instytucji FM Banku PBP.

Inne ciekawe oferty

Analizując fuzję FM Banku i PBP, warto zainteresować się innymi lokatami nowego banku. W ofercie znajduje się depozyt, którego oprocentowanie przewyższa zyski z FM Lokaty Spinającej, a mianowicie jest to FM Lokata PRO, która dla większości okresów charakteryzuje się wyższym o 0,1% oprocentowaniem (3,90% dla 24M, 3,60% dla 6, 9, 12M).

Interesująca może się również wydawać FM Lokata WIBOR Plus, ze zmiennym oprocentowaniem zależnym od stawki WIBOR – obecnie od 3,51% do 3,71%.

Więcej informacji na stronie FM Banku PBP.

 

2 Comments

  1. Kasiasays:

    Byle utrzymali ofertę na wysokim poziomie, a nie jak większość banków obecnie.

  2. Oba banki niejako są zwykle w górnej części tabeli oprocentowania lokat. FM Bank bardzo często przewijał się na łamach serwisu. Przez ostatnie kilka-kilkanaście miesięcy również PBP był dość aktywnym bankiem, jeśli chodzi o konkurowanie z najlepszymi ofertami. Zobaczymy, miejmy nadzieję, że będzie dobrze. :)

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked