Stawki obcina również Eurobank

Eurobank logo
Eurobank

Do licznego grona banków, które zdecydowały się w ostatnim czasie na obniżki oprocentowania swoich lokat, dołączył w ostatnich dniach Eurobank. Nowa tabela oprocentowania produktów depozytowych niestety zakłada liczne obniżki, w tym w kilku przypadkach sięgające nawet 0,45 punktu procentowych. Jak po zaprowadzonych zmianach prezentuje się oferta banku i które produkty i okresy zapadalności są najbardziej atrakcyjne?

Obniżki swoim zasięgiem objęły standardową lokatę terminową, która dostępna jest w wielu wariantach czasowych (od 1 miesiąca do nawet 3 lat), Lokatę „odsetki płatne z góry” a także rachunek oszczędnościowy, którego oprocentowanie uzależnione jest od wielkości inwestycji. Wybierając z oferty banku rachunek oszczędnościowy PROgres do niedawna można było liczyć na oprocentowanie wynoszące 3,55 % (do 10 000 złotych), 4,05 % (do 50 000 złotych) lub 4,55 % (dla pozostałych kwot). Obecnie stawki te wynoszą odpowiednio 3,55 %, 3,85 % oraz 4,35 %.

Zmiana oprocentowania lokat

W kontekście Lokaty „odsetki płatne z góry” zmiana oprocentowania została zastosowana tylko dla okresu trzymiesięcznego – spadek oprocentowania w tym przypadku wyniósł 0,35 punktu procentowych, przez co aktualne oprocentowanie wynosi 4,00 %. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Lokaty terminowej. Wysokość proponowanego przez bank oprocentowania uzależniona jest w jej przypadku od tego, w jaki sposób następuje założenie lokaty – placówka bankowa czy Internet, a także od wielkości depozytu – by zarobić nieco więcej warto zdecydować się na zainwestowanie przynajmniej 10 000 złotych. Dla niedużych inwestycji (powyżej 200 złotych, jednak mniejszej od 10 000 złotych) do niedawna oprocentowanie wynosiło od 3,20 % dla depozytu miesięcznego do maksymalnie 4,85 % dla osiemnastomiesięcznego. Obecnie przedział ten kształtuje się nieco inaczej – od 3,10 % dla lokaty jednomiesięcznej do 4,50 dla lokaty dwuletniej. Dla inwestycji większych aniżeli 10 000 złotych oprocentowanie jeszcze kilka dni temu mieściło się w przedziale od 3,30 % do 5,00 %. Dziś jest to tylko od 3,20 % do 4,80 % – w tym przypadku najwyżej oprocentowana jest lokata osiemnastomiesięczna.

Jak założyć lokatę w Eurobanku?

Założenie lokaty w banku wymaga niestety wizyty w jednym z oddziałów, a także uruchomienia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, co istotnie obniża jej atrakcyjność. Osoby będące już klientami banku mogą złożyć dyspozycję uruchomienia lokaty za pośrednictwem Internetu, telefonu lub w jednym z pobliskich wpłatomatów. Szczegółowe informacje na temat wszystkich produktów depozytowych, a także funkcjonalny kalkulator, który pozwala obliczyć wysokość odsetek dla konkretnych kwot i okresów deponowana znaleźć można na stronie internetowej Eurobanku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked