Podwyżka oprocentowania lokat w Eurobanku

Eurobank logo
Eurobank

Oprocentowanie depozytów bankowych oferowanych przez Eurobank nie należy do szczególnie wysokich, jednak w ostatnim czasie bank zdecydował się na nieznaczne jego zwiększenie. Zaprowadzone przez Eurobank zmiany dotyczą lokat bankowych o okresie zapadalności wynoszącym od 1 do 12 miesięcy. Depozyty o dłuższym jak i krótszym okresie zapadalności oferują dokładnie takie same warunki jak przez wprowadzeniem zmian. Ile obecnie zarobić można wybierając jedną z lokat w Eurobanku?

Zdecydowanie najmniejsze oprocentowanie bank proponuje na depozycie siedmiodniowym. Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z tej propozycji liczyć mogą na oprocentowanie na poziomie 3,65 % w skali roku. O 0,10 % więcej zarobią klienci gotowi zaakceptować dwukrotnie dłuższy okres zapadalności. Znacznie korzystniejsze warunki proponowane są na lokacie miesięcznej. Po zwiększeniu oprocentowania zarobić na niej można aż 4,50 %. Oprocentowanie lokat dwumiesięcznych po podwyżce wynosi 4,60 %. Jeszcze więcej zarobią klienci, którzy zdecydują się na zamrożenie swoich oszczędności na okres 3 lub 6 miesięcy – wybierając lokatę półroczną będziemy mogli zarobić 5,60 %, a na lokacie 6-miesiecznej 5,85 %. Wzrost oprocentowania swoim zasięgiem objął również lokatę 9-miesieczną, na której obecnie zarobić można 5,95 % oraz lokatę 12-miesieczną pozwalającą na wypracowanie zysku na poziomie 6,05 %. W ofercie banku znaleźć można ponadto depozyty o nieco dłuższym okresie zapadalności, których oprocentowanie jest bez wątpienia najbardziej atrakcyjne. Wybierając lokatę 24-miesieczną zarobimy dokładnie 6,00 %, natomiast na lokacie o okresie dłuższym o 12 miesięcy aż 6,10 %.

Zaprezentowane powyżej stawki oprocentowania dotyczą wyłącznie lokat zakładanych za pośrednictwem Internetu lub linii telefonicznej na kwotę wynoszącą co najwyżej 9 999 złotych. W przypadku lokat zakładanych w placówkach Eurobanku oprocentowanie jest niestety nieco niższe. By zwiększyć nieco wysokość oprocentowania warto zastanowić się nad zdeponowaniem kwoty wynoszącej co najmniej 10 000 złotych i koniecznie przy pomocy Internetu. Szczegóły oferty znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked