Lokata na 5,8% w BOŚ Banku

BOŚ Bank logo
BOŚ Bank

Oferujący od dwóch lat „Lokatę na dzień dobry” BOŚ Bank rozszerzył ofertę związaną z tym charakterystycznym produktem. Do depozytów trzy i sześciomiesięcznych dołączył 9-miesięczną z oprocentowaniem 5,8 %. Dzięki temu BOŚ chce przyciągnąć kolejnych klientów, których entuzjazm zdążył już nieco opaść od czasu debiutu „Lokaty na dzień dobry”.

Produkt BOŚ Banku już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród całej masy ofert konkurencji. Inwestorzy decydujący się na depozyt, już na „dzień dobry” otrzymują odsetki. Jak to dokładnie działa? Wpłacając pieniądze na lokatę, pracownik banku wyliczy nam według obowiązujących stawek odsetki, jakie w tradycyjnym depozycie zostałyby wypłacone dopiero po okresie jego trwania. W BOŚ ta kwota jest jednak wypłacana od razu, na konto inwestora. W przypadku zerwania umowy, bank odliczy nam odpowiednią kwotę od zainwestowanego kapitału.


Minimalny budżet, jaki można wpłacić na „Lokatę na dzień dobry”, to 1000 złotych. Kapitał musi jednak pochodzić z „nowego źródła”. Tzn. klienci posiadający na rachunku osobistym w BOŚ 1000 zł, nie mogą przeznaczyć  go na depozyt. Dopiero nowo wpłacony tysiąc będzie mógł zostać zainwestowany. „Lokata na dzień dobry” nie ma dziennej kapitalizacji odsetek, co oznacza, że zyski nie są tak duże jak w przypadku niektórych konkurencyjnych, nieco bardziej tradycyjnych ofert.

Oprocentowanie nowej, 9-miesięcznej  lokaty BOŚ Banku wynosi 5,8%. To stosunkowo wysoki współczynnik, ale zarobione odsetki zostaną zmniejszone o odpowiednią ilość tak zwanego podatku Belki. Realny zwrot zainwestowanego kapitału w ciągu trwania nowej lokaty BOŚ wynosi tym samym 3,52%.

Żeby jeszcze bardziej zachęcić klientów do korzystania z „Lokaty na dzień dobry”, została uruchomiona specjalna promocja z atrakcyjnymi nagrodami. W puli znalazły się trzy Citroeny CS3 i 1000 ekspresów do kawy Nescafe Dolce Gusto Piccolo. Żeby wziąć udział w konkursie zakładający lokatę muszą wypełnić kupon i dokończyć zdanie „Z lokatą w BOŚ Banku dzień jest dobry, bo…”. Nagrodzone zostaną najbardziej kreatywne pomysły.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked