Lokata Jesienna w BOŚ Banku

BOŚ Bank logo
BOŚ Bank

Jeśli przyjrzymy się ofercie depozytowej BOŚ Banku z pewnością nie znajdziemy w niej zbyt wielu atrakcyjnych depozytów. Tylko nieliczne lokaty w niej dostępne oferują oprocentowanie przekraczające 5,00 % brutto, dlatego próżno ich szukać w zestawieniach najatrakcyjniejszych depozytów bankowych na rynku. W ostatnim czasie bank zdecydował się na wprowadzenie do oferty kilku nowości, jednak nawet po zaprowadzonych zmianach oferta nie jest zbyt kusząca. Jakie warunki proponuje Lokata Jesienna?

Lokata Jesienna to depozyt dostępny w dwóch wariantach – jako depozyt dwumiesięczny oraz depozyt pięciomiesięczny. W zależności od tego, który wariant wybierzemy bank zaproponuje nam inne oprocentowanie. Na jego wysokość wpływ ma również to, czy inwestowane przez nas środki kwalifikują się jako tzw. nowe środki czy też nie. Zgodnie z regulaminowymi zapisami, jako nowe środki uważa się środki, stanowiące nadwyżkę ponad saldo klienta z dnia 16 września bieżącego roku. Minimalna kwota depozytu ustanowiona została na poziomie 1 000 złotych. Bank nie stawia jakichkolwiek ograniczeń dotyczących maksymalnej kwoty inwestycji, dlatego też zdeponowanie znacznych środków finansowych nie stanowi najmniejszego problemu.

Ile można zarobić?

W przypadku inwestycji nowych środków oprocentowanie dla lokaty dwumiesięcznej wynosi 5,00 %. Decydując się na dłuższy okres będziemy mogli liczyć na zysk w wysokości 5,20 % w skali roku. Jak nietrudno się domyślić, oprocentowanie proponowane dotychczasowym klientom banku jest nieco niższe – dla lokaty dwumiesięcznej wynosi 4,80 %, natomiast dla pięciomiesięcznej 5,00 %. Jeśli propozycje te zestawimy z innymi ofertami dostępnymi na rynku przekonamy się, że nie jest to zanadto atrakcyjna propozycja. Plusem jest jednak fakt, iż w przypadku zerwania lokaty pięciomiesięcznej po upływie trzech miesięcy od dnia jej otwarcia oczekiwać można wypłaty odsetek w wysokości 4,00 % za cały okres posiadania lokaty. Zerwanie lokaty wcześniej niestety skutkuje całkowitą utratą należnych odsetek.

Jak założyć?

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na skorzystanie z oferty przygotowanej przez BOŚ Bank i założenie Lokaty Jesiennej będziemy mogli wybrać jeden z trzech sposobów jej założenia – odwiedzając jeden z pobliskich oddziałów banku, założyć lokatę za pośrednictwem bankowości internetowej BOŚBank 24 (opcja te przeznaczona jest dla klientów, którzy są już klientami banku i posiadają dostęp do systemu bankowości online) lub też uruchomić ją u operatora infolinii BOŚ Banku. Przed dokonaniem wpłaty na lokatę warto dokładnie zapoznać się z regulaminem Lokaty Jesiennej, który znaleźć można na oficjalnej stornie internetowej BOŚ Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked