BOŚ – Lokata na Dzień Dobry

BOŚ Bank logo
Bank Ochrony środowiska

Lokata na Dzień Dobry w Banku Ochrony Środowiska jest produktem wyjątkowym jeżeli chodzi o ten rodzaj inwestowania pieniędzy. Spośród innych ofert dostępnych na naszym rynku bankowym, wyróżnia ją to, że odsetki od naszego kapitału wypłacane nam są w momencie założenia lokaty. Dzięki temu możemy je od razu wydać lub zainwestować dalej i nie musimy czekać do końca okresu, na jaki podpisujemy umowę, by z nich zacząć korzystać.


Do wyboru mamy dwa typy takiej lokaty. Różnią się one między sobą okresem umownym oraz oprocentowaniem, jakie jest do nich przypisane. Pierwsza z nich zakładana jest na 3 miesiące, a oprocentowanie w skali roku wynosi 4,30%. Druga natomiast podpisywana jest na pół roku z oprocentowaniem 4,50%. Odsetki naliczane są już pierwszego dnia. W momencie, kiedy zakładamy naszą lokatę, są one obliczane i od razu dla nas wypłacane. To co z nimi dalej zrobimy jest już tylko naszą sprawą.

Co się stanie jednak, gdy będziemy potrzebowali naszego kapitału przed zakończeniem okresu umowy? W przypadku zerwania lokaty, bank zabiera nam wszystkie odsetki, jakie nam się należały. Z racji tego, że były one wypłacone nam na samym początku, kwota równa tej, którą otrzymaliśmy, jest odejmowana od sumy pieniędzy, na którą podpisywaliśmy umowę.

Minimalna kwota, na jaką można założyć ten produkt wynosi 1000 zł. Przy obliczaniu kwoty, jaka nam się należy z racji naliczonych odsetek, należy uwzględnić podatek od przychodów kapitałowych, czyli tak zwany podatek Belki. Wynosi on 19% i zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową, zaokrąglany jest do pełnych złotówek (oznacza to, że jeżeli nasz podatek po obliczeniu będzie wynosił np. 12,67 zł to zostanie on zaokrąglony do 13,00 zł, a dla kwoty np. 12,34 zł, do 12,00 zł).

Założenie lokaty na Dzień Dobry jest bardzo proste. Wystarczy wybrać się do oddziału Banku Ochrony Środowiska, a tam od ręki załatwimy wszystkie niezbędne formalności, podpiszemy odpowiednie papiery oraz dostaniemy należna nam odsetki, zgodnie z warunkami umowy.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked