Nowa polisa i polisolokata w BGŻ Optima

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

Po wprowadzeniu zmian w przepisach dotyczących lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek oferta BGŻ Optimy przestala być jedna z najbardziej atrakcyjnych. Chcąc nieco zmienić tą sytuację w ostatnich dniach bank poinformował o planach wprowadzenia do oferty dwóch nowych produktów oszczędnościowych – polisolokaty pozwalającej uniknąć podatku od zysków kapitałowych oraz polisy strukturyzowanej bazującą na cenach ropy naftowej, która również uwolniona jest od podatku Belki i posiada 100% gwarancję kapitału. Ile można zarobić wybierając jeden z nowych produktów z oferty BGŻ Optimy?

Polisolokata BGŻ Optima to nic innego jak zwykła lokata, z tym ze w formie ubezpieczenia na życie. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji możliwa jest optymalizacja podatkowa i tym samym unikniecie podatku od zysków kapitałowych. Produkt gwarantuje świadczenie z tytułu dożycia w wysokości 5,27 % netto. Warunki proponowane przez BGŻ Optima porównywalne są ze standardowymi lokatami z oprocentowaniem na poziomie 6,50 %. Minimalna kwota inwestycji to 2 000 złotych. Dogodny okres lokowania wynosi 12 miesięcy, jednak w każdej chwili istnieje możliwość wycofania środków i otrzymania 100 % zwrotu zainwestowanych środków. Ponadto lokata zapewnia dodatkową ochronę ubezpieczeniową w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Polisa Strukturyzowana BGŻ Optima, która do oferty włączona zostanie dopiero 21 maja, to produkt ustrukturyzowany gwarantujący dodatkowo ochronę ubezpieczeniową. Instrument ten skonstruowany jest w ten sposób, by klienci zyskiwali na przewidywanych wzrostach cen ropy naftowej. Obliczenie wysokości premii uwzględnia wartość początkowa wskaźnika (wartość najbliższego do wygaśnięcia kontraktu terminowego na ropę naftową typu Brent na londyńskiej giełdzie ICE) jak i wartość końcową będącą arytmetyczną średnią wartości wskaźnika z dni obserwacji (wyznaczonych na 8 dni w okresie kolejnych 24 miesięcy). Minimalna kwota inwestycji to 4 000 złotych, natomiast czas jej trwania 24 miesiące. Subskrypcja rozpocznie się 21 maja i potrwa tylko do 20 czerwca 2012 roku.

Zarówno Polisolokata jak i Polisa Strukturyzowana dostępne są wyłącznie dla klientów posiadających Konto Indywidualne BGŻOptima i Konto BGŻOptima Biznes. Jak przystało na bank internetowy przystąpienie do obu polis odbywa się za pośrednictwem Internetu.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked