Nowa lokata 6 na 6 w BGŻ Optima

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

W ostatnich dniach oferta lokat banku BGŻ Optima – pierwszego w Polsce banku internetowego wyspecjalizowanego w produktach depozytowych uległa znaczącym zmianom. Jakiś czas temu informowaliśmy o wycofaniu się Optimy z lokat z codzienną kapitalizacją odsetek, na których zarobić można było 6,48 % netto. W miejsce cieszącego się ogromnym zainteresowaniem produktu bank zaproponował coś zupełnie nowego – Lokatę 6 na 6.

Już sama nazwa sugeruje jakich warunków powinniśmy się spodziewać. Lokata 6 na 6 to sześciomiesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 6,00 % w skali roku. Warunki co prawda nie są szczególnie atrakcyjne, jednak mimo wszystko warto rozważyć skorzystanie z tej oferty. Minimalna kwota lokaty to zaledwie 1 000 złotych, natomiast maksymalna wynosi 100 000 złotych. Po upływie okresu lokaty może zostać ona automatycznie odnowiona lub zwrócona na nasze konto. Bank dopuszcza również możliwość wyboru przez klienta metody naliczania odsetek w przypadku odnowienia – naliczone odsetki mogą zostać skapitalizowane i dodane do kwoty odnowionego depozytu lub też przelane na nasze konto.

Warunkiem skorzystania z oferty banku BGŻ Optima jest posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego BGŻ Optima. Dopiero po jego założeniu będziemy mogli zdecydować o przeznaczeniu części lub też całości naszych oszczędności na nowy depozyt. Założenie konta nie zajmuje więcej jak kilka minut, dlatego nie powinno to stanowić problemu. By stać się jego posiadaczem wystarczy tylko odwiedzić oficjalną stronę internetową banku i znaleźć tam odpowiedni wniosek online. Niezbędne do wypełnienia wszelkich formalności będą: telefon komórkowy, dowód osobisty, numer rachunku bankowego, z którego dokonany zostanie przelew inicjujący, dane adresowe oraz pesel.

Szczegółowy regulamin oraz tabelę opłat i prowizji konta BGŻ Optima znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej banku. Warto również dokładnie zapoznać się z regulaminem Lokaty 6 na 6, dzięki czemu rozwiane zostaną wszystkie nasze wątpliwości.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked