Lokata Radosna w Banku BGŻ

Bank BGŻ logo
Bank BGŻ

Lokata Radosna to najnowszy, oferowany na promocyjnych warunkach produkt depozytowy, który pojawił się w ofercie Banku BGŻ. Oferowana przez BGŻ lokata ma za zadanie zachęcić do skorzystania z oferty nowych zarówno nowych jak i obecnych klientów, jednak proponowane przez bank warunki wcale do tego nie zachęcają. Mimo faktu, iż je to jeden z najbardziej atrakcyjnych produktów depozytowych w ofercie instytucji trudno określać go mianem atrakcyjnego.  Ile zarobimy decydując się na założenie takiego depozytu?

Lokata Radosna to lokata czteromiesięczna oprocentowana na jedynie 5,00 % w skali roku. Myli się ten, kto sadzi, iż jest to oprocentowanie netto – niestety od wypracowanego zysku będziemy musieli zapłacić jeszcze podatek od zysków kapitałowych. Porównując warunki proponowane przez BGŻ z ofertami innych banków szybko przekonamy się, że znalezienie znacznie bardziej korzystnych ofert nie stanowi obecnie najmniejszej trudności. Mało atrakcyjne oprocentowanie niestety nie jest jedyną wadą Lokaty Radosnej. By stać się jej posiadaczem musimy uprzednio zdecydować się na założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, a dokładniej konta oszczędnościowego Eskalacja.

Minimalna kwota depozytu ustanowiona została na poziomie 1 000 złotych. Z racji tego, iż nie jest to lokata z codzienną kapitalizacją odsetek górna granica inwestycji nie została z góry określona. Jeśli mimo nieszczególnie atrakcyjnych warunków Lokaty Radosnej zdecydujemy się na jej założenie powinniśmy się spieszyć, bowiem produkt ten oferowany jest na warunkach promocyjnych, które obowiązują jedynie do 929 lutego bieżącego roku. Lokatę założymy poprzez system telefoniczny TeleBGŻ jak również w każdym oddziale banku. Szczegółowy regulamin produkty oraz adresy wszystkich placówek na terenie kraju dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Banku BGŻ.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked