Lokata Progresywna – nowość w ofercie w Banku BGŻ

Bank BGŻ logo
Bank BGŻ

Oferta depozytowa Banku BGŻ jest dość rozbudowana, jednak próżno w niej szukać lokaty, która mogłaby znaleźć się w rankingu najbardziej atrakcyjnych. Najnowszym produktem, którym bank chce zachęcić klientów do skorzystania z oferty jest Lokata Progresywna. Na czym polega jej istota? Ile można zarobić decydując się na jej założenie?

Lokata Progresywna jak sama nazwa wskazuje to depozyt, którego oprocentowanie rośnie wraz z upływem czasu. Z założenia okres jej zapadalności wynosi 12 miesięcy, jednak wyjście z inwestycji możliwe jest w dowolnym momencie. Oprocentowanie w pierwszym miesiącu wynosi zaledwie 3,70 %. Do czwartego miesiąca wzrasta ono o 0,10 % (do 4,00 % w 4 miesiącu), by przez pięć kolejnych miesięcy wzrosty oprocentowania wynosiły 0,20 % ( z 4,20 % w 5 miesiącu do 5,00 % w 9 miesiącu). Wynoszące 5,00 % oprocentowanie w 9 miesiącu wzrasta do 6,00 % w 10, do 8,00 % w 11 i osiąga swój maksymalny poziom 9,00 % w ostatnim, dwunastym miesiącu. Tak atrakcyjne oprocentowanie w ostatnich miesiącach zachęca do utrzymywania środków na lokacie jak najdłużej. Jakie jest efektywne oprocentowanie? Wynosi ono 5,12 % – nie jest to szczególnie atrakcyjna oferta, jeżeli zestawimy ją z innymi depozytami dostępnymi aktualnie na rynku, jednak w kategorii lokat progresywnych jest to prawdopodobnie najbardziej atrakcyjny produkt.

Poza stosunkowo atrakcyjnym oprocentowaniem zaletami produktu jest możliwość wycofania zainwestowanych środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek, naliczanie odsetek już od pierwszego miesiąca, możliwość założenia dowolnej ilości Lokat Progresywnych oraz niska, wynosząca zaledwie 1 000 złotych kwota minimalna. Produkt oferowany jest wyłącznie przez jeden miesiąc – od 12 marca do 12 kwietnia bieżącego roku. By stać się jej posiadaczem wystarczy odwiedzić jedną z 400 placówek banku lub założyć ja za pośrednictwem TeleBGŻ. Szczegółowy regulamin produktu oraz adresy wszystkich oddziałów banku dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Banku BGŻ.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked