Lokata Bezkarna w BGŻ Optima

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

Swego czasu mówiło się, że BGŻ optima zrewolucjonizuje polską bankowość, jednak od dawna o jakiejkolwiek rewolucji nie ma już mowy. Wysokie oprocentowanie, jakie oferowała na początku Optima na swoich lokatach w połączeniu z codzienną kapitalizacją odsetek i tym samym możliwością uniknięcia podatku od zysków kapitałowych pozwoliły jej na zdobycie dużej liczby klientów, a im samym niemałych zysków. Obecnie po wycofaniu lokat codziennych oferta nie jest już tak atrakcyjna. Nie zmieniła tego nawet wprowadzona ostatnio Lokata Bezkarna.

Lokata Bezkarna to czteromiesięczny depozyt, którego oprocentowanie w skali roku wynosi 6,30 %.  Z racji tego, iż nie jest to lokata codzienna od wypracowanego na lokacie zysku zapłacić należy podatek od zysków kapitałowych. Nazwa lokaty nie powstała przypadkowo, a owa bezkarność dotyczy możliwości rezygnacji z lokaty w dowolnym momencie bez jakichkolwiek konsekwencji w postaci utraty odsetek. Niewątpliwie jest to dużą zaletą, dla osób które nie mogą sobie pozwolić na zbyt długie zamrożenie własnych środków.

Minimalna kwota lokaty to 1 000 złotych. Niestety BGŻ optima stosuje również górny limit zawieszony na poziomie 20 000 złotych. Skorzystanie z oferty możliwe jest tylko w momencie zawierania umowy na prowadzenie Indywidualnego Konta BGŻ Optima. Z poziomu systemu bankowości internetowej założenie takiego depozytu niestety nie jest możliwe. Warto również dodać, iż możliwe jest tylko posiadanie jednej takiej lokaty. Warunki nie są zatem szczególnie zachęcające, a dodatkowo Lokata Bezkarna oferowana jest w formie promocji, która obowiązywać będzie jedynie do 6 marca bieżącego roku.

Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na założenie kota w BGŻ Optimie i zechcemy złożyć dyspozycje założenia depozytu terminowego będziemy mogli to zrobić za pomocą internetowego formularza. Wszelkie dodatkowe informacje i instrukcje znajdziemy an oficjalnej stronie internetowej banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked