BGŻ Optima wycofuje ze swojej oferty Lokatę Jednodniową

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

BGŻ Optima to pierwszy w Polsce internetowy bank wyspecjalizowany wyłącznie w produktach oszczędnościowych. Zainteresowanie nową instytucją na rynku dotychczas było ogromne – jej rynkowy staż wynosi zaledwie 1 miesiąc. Tylko w okresie od 15 listopada na złożenie depozytu w Optimie zdecydowało się ponad 30 000 klientów.

Tak duża popularność banku zaskoczyła nawet dyrektorów zarządzających. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, iż dynamika wzrostów nie będzie już tak imponująca, gdyż bank zdecydował się na wycofanie ze swojej oferty najbardziej atrakcyjnej lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek.

Na usta ciśnie się znane przysłowie: „wszystko co dobre, szybko się kończy”. Niestety porzekadło to jest bardzo adekwatne do sytuacji, jaka zaistniała w banku BGŻ Optima. Na jednodniowej lokacie zarobić można aż 6,48 % netto. By stać się posiadaczem tak atrakcyjnej lokaty warto się spieszyć, gdyż lada dzień zostanie ona wycofana z oferty. Jeśli się pospieszymy do końca kwietnia 2012 roku bank zagwarantuje nam oprocentowanie na wspomnianym poziomie 6,48 % netto (8,00 % brutto). Jak wykorzystać ostatni moment obecności lokaty dziennej w ofercie BGŻ Optima? By stać się jej posiadaczem należy do 20 grudnia 2011 roku złożyć wniosek o otwarcie indywidualnego konta BGŻ Optima i na etapie jego otwierania złożyć dyspozycję otwarcia lokat dziennych. W systemie transakcyjnym zakładanie lokat dziennych będzie możliwe jedynie do 28 grudnia 2011 roku. Wymagane jest do tego dysponowanie przez klienta tak zwanym Digipassem. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 złotych, natomiast maksymalna 13 500 złotych. Bank dopuszcza posiadanie przez jednego klienta maksymalnie 8 takich depozytów, dzięki czemu maksymalna kwota inwestycji wynosi 108 000 złotych.

Pocieszającą informacją jest jednak fakt, iż pod koniec grudnia w ofercie banku pojawi się zupełnie nowa lokata – 6-miesięczny depozyt, którego oprocentowanie wyniesie 6,00 %. Warunki te nie są już tak atrakcyjne, jednak miejmy nadzieję, że i one ulegną zmianie. Szczegółowy regulamin oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące lokaty codziennej oraz wielu innych produktów depozytowych oferowanych przez bank znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej BGŻ Optima.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked