Bank BGŻ – lokaty

W chwili obecnej BGŻ posiada bardzo różnorodne lokaty.

Pierwszą jest lokata „Dubeltówka”. Jak sama nazwa wskazuje, składa ona się z dwóch części – dwóch lokat. Pierwsza jest to lokata 3-miesięczna o oprocentowaniu 6%, natomiast druga jest lokata 6-miesięczna ma 4% oprocentowanie. W chwili założenia lokaty gotówka którą wpłacamy jest dzielona na dwie równe części, które są lokowane na ww. lokatach. Ciekawe jest to, że oprocentowanie nie zależy od wpłacanej kwoty. Minimalna kwota lokaty wynosi 2000zł, zaś maksymalna milion zł.
Lokaty bankowe BGŻ
Następną lokatą jest tzw. „eBGŻ”. Jest to lokata, którą możemy założyć wyłącznie przez Internet. Najważniejszą zaletą tej lokaty jest bez wątpienia okres jej trwania. Możemy sami zdecydować na jaki czas zamrozimy nasze pieniądze. Jest to czas od 1 do 7 dni, a oprocentowanie w takim przypadku nie jest wcale niskie, bo wynosi 4,5%. Wygodne jest przedłużanie takiej lokaty. W przypadku niższych kwot istnieje możliwość, że nie będziemy musieli płacić z tytułu zysku podatku. Minimalna kwota lokaty wynosi 500zł.

Trzecią z kolei jest lokata „Kusząca”. Czas trwania takiej lokaty wynosi 5 miesięcy. Oprocentowanie jest dość wysokie – wynosi 5,55% i nie zależy od wpłacanej kwoty. Jedną z zalet jest stosunkowo niska kwota minimalna lokaty wynosząca 1000zł (maksymalna milion zł).

Kolejną opcją są lokaty klasyczne. Sami możemy zdecydować na jaki okres chcemy włożyć pieniądze (1, 3, 6 czy 12 miesięcy). Oprocentowanie lokaty jest wprost proporcjonalne do włożonej kwoty oraz czasy jej trwania i może wynosić do 4,7%.

Dla tych co wolą zmienne oprocentowanie na lokacie bank BGŻ przygotował alternatywę w postaci lokaty „WIBID”. Możemy wybrać czy lokujemy pieniądze na 3 czy na 6 miesięcy. Aby założyć lokatę trzeba wpłacić minimalną kwotę 1000zł.

Ostatnią alternatywą oferowaną przez BGŻ jest lokata inwestycyjna. Bank inwestuje powierzone mu pieniądze w różne środki finansowe. To w jakie zależy tylko od nas. Zaletą jest to, że nie ponosimy ryzyka utraty środków, gdyż gwarantuje je nam bank. Przy odrobinie szczęścia oprocentowanie może być naprawdę wysokie.

1 Comments

  1. Mateuszsays:

    Dziękuje bardzo mi ten artykuł pomógł

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked