8% na lokacie jednodniowej w BGŻ Optima

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

BGŻ Optima to nowa instytucja na polskim rynku bankowym, która stara się zachęcić do korzystania ze swoich usług kusząc wysokooprocentowanymi lokatami. Zdecydowanie najbardziej interesującym produktem depozytowym, jaki obecnie znajduje się w ofercie to codzienna lokata, na której zarobić można aż 8,00 %!

Lokata dzienna w BGŻ Optima to jak podpowiada nazwa lokata o terminie zapadalności wynoszącym zaledwie jeden dzień. Jest jednak codziennie odnawiana, dzięki czemu stanowi doskonały produkt dla osób, które potrzebują stałego dostępu do swoich oszczędności. Wysokość jej oprocentowania to aż 6,48 % – porównywalny zysk pozwala osiągnąć lokata standardowa z oprocentowaniem wynoszącym 8,00%. Tak atrakcyjne oprocentowanie stawia Lokatę dzienną BGŻ Optima w czołówce najbardziej atrakcyjnych lokat dostępnych aktualnie na rynku. Co ważne oprocentowanie lokaty jest gwarantowane przez bank aż do 30 kwietnia 2012 roku.


Minimalna kwota depozytu wynosi 1 000 złotych, natomiast maksymalna 13 500 złotych. BGŻ Optima dopuszcza posiadanie przez jednego klienta maksymalnie ośmiu takich lokat. W przypadku planowanej zmiany w ordynacji podatkowej i zasad zaokrąglania podatków od zysków kapitałowych może się okazać, że nasza lokata będzie mniej zyskowna, gdyż bank odliczy kwotę podatku. Jeśli mimo to się zdecydujemy i zechcemy założyć taką dzienna lokatę w BGŻ Optima będziemy musieli najpierw założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Dopiero po jego założeniu i zalogowaniu się do bankowości internetowej będziemy mogli otworzyć jedną lub większą ilość takich depozytów.

Szczegółowy regulamin produktu oraz wskazówki dotyczące zakładania lokat znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej BGŻ Optima.

19 Comments

 1. Tomaszsays:

  Tylko proszę zapomnieć o tym że się tam dodzwonicie… mają penie jednego konsultanta i to jeszcze na 1/4 etatu…. masakra 15 minut… chyba taki sobie limit założyli że jak tyle wytrzymał to chyba jednak coś chce. Co do lokaty to jeszcze nie wiem nicccc

 2. Pawełsays:

  Strona tego banku działa fatalnie , nie idzie na nią wejść , a tym bardziej coś sprawdzić lub się zalogować , jeśli się komuś udało tam założyć już konto.

 3. Piotrsays:

  Wpłaciłem pieniądze , mija już 11 dni i nie mam możliwości zobaczenia
  gdzie się podziały moje pieniądze . O wypłaceniu pieniędzy można tylko pomarzyć . Czy to już czas by zawiadomić prokuraturę ?

 4. Mateuszsays:

  Mam pytanie. Czy dając opcję automatycznego odnawiania lokaty 1-dniowej w bgż optima moge w kazdej chwili pieniadze z powrotem wypłacić?

 5. Karolussays:

  Z tego co pokazuje mi Flagfox, wtyczka do Firefoxa, strona banku jest na serwerach w Holandii. Może dlatego działa tak wolno

 6. Karolussays:

  @Mateusz
  Wygląda, że da się wypłacić pieniądze z takiej lokaty w każdej chwili (jeszcze nie próbowałem). Można to zrobić na 2 sposoby: zerwać od razu – wtedy pewnie tracisz odsetki z danego okresu (w tym przypadku 1 dzień) albo wyłączyć przedłużanie na kolejny okres (czyli jutro pieniądze znajdą się na rachunku oszczędnościowym).

 7. jakubsays:

  strona jaką udostępnili jest tragiczna w porównaniu z Idea bank lub Getin Bank, jest po prostu beznadziejna. nie dość że proces aktywacji trwa około 1,5 do 2 tygodni to potem żeby wejść trzeba się naczekać jakby syngał leciał na marsa, cokolwiek się kliknie to trwa jakby serwer miał procesor 386SX. jak na tak dużą reklamę i chęć przyciągnięcia klientów to rozwiązanie bez sensu.
  oprócz oprocentowania ocena beznadziejna.

 8. Dariuszsays:

  Można się dodzwonić , czekałem parę minut.Strona banku u mnie chodzi ok.
  Po wykonaniu przelewu inicjującego , otrzymaniu przesyłek digipassa i pinu zalogowałem się.

 9. zzzsays:

  Piotrze, czy doczekałeś się już swojej lokaty?

  Jak potraktowali te 11 dni? Dostałeś za nie odsetki?

 10. Maraplsays:

  tak do pytania wyżej.

 11. Przemeksays:

  Załozyłem lokate na 13 500pln i tyleż przelałem przelewem aktywującym. Lokata pracowała od momentu zaksięgowania na koncie. Czas oczekiwania na digipass w takim przypadku staje się mniej denerwujący. Pieniądze zarabiają.

 12. Sławeksays:

  CO TO ZA SYF?!?!?!

  Rzeczywiście o profesjonalnym podejściu do internetowej/telefonicznej obslugi klienta pojęcia nie mają. Tam chyba rzeczywiście 1 facet siedzi i odbiera wszystko…KOSZMAR!

  I w dodatku oszukują na odsetkach – kasę ode mnie zaksięgowali we wtorek 6.12., a email z informacją, że ją zaksięgowali, wysłali mi dopiero 2 dni później = kasa 2 dni u nich bez odsetek dla mnie. Mnożąc moją kwotę lokaty przez tysiące klientów takich jak jak – tak właśnie dzisiaj dorabiają sobie banki, przetrzymując naszą kasę na overnight’ach – ale na ogół jest to takie przyczajone ściemnianie, na max. 1 dzień/noc. Z taką bezczelnością, żeby to przetrzymać na 2 doby, to się tu spotykam po raz pierwszy!!!

  Po 12 minutach czekania na odbiór konsultanta udało mi się złożyć reklamację w związku z tym – ale nie mam pojęcia, czy skuteczną i w ogóle co się dzieje z moimi pieniędzmi, bo od momentu jak kasa wyszła z mojego konta w mbanku (04.12.), do dzisiaj (17.12.) dostałem tylko digipass. Nie mam dostępu do pieniędzy, nie mogę zerwać lokaty – choć widzę lepszą ofertę w innym banku, z promocją własnie do najbliższego pn!

  Jak w pn nie dostanę tego pinu, to już zacznę zadymę, może uda się tym zainteresować media.

 13. Adamsays:

  Najpierw wysłałem 1zł na inicjację rachunku,następnie przelałem 13.500 zł z k-ta PKOBP przeszło do BGZ Optima w jednym dniu pomiędzy godz 12-ta a 18.01 . Założyłem lokatę i pracuje bez zarzutu, dodzwonić się też nie jest problemem, kilka minut się czeka, ale TP -Polska błękitna linia = 5x dłużej !!! Trochę problematyczne jest, ale tylko na początku, obsługiwanie digipas-u. Opanowałem to i idzie mi bez problemu, tak jak zalogowanie do IPKO-BP. Po zerwaniu lokaty pieniądze automatycznie są na rachunku i można było do dzisiaj założyć lokatę od nowa.Trochę czekałem na digipass i pin, ale to napisali w ofercie, więc byłem cierpliwy. Jeśli ktoś od razu wysłał większą kasę, mógł się denerwować, bo przez ten czas nie widział pieniędzy na koncie, ja zrobiłem jak napisałem wyżej i się nie denerwowałem, do tego zadzwoniłem do funduszu gwarancyjnego, gdzie mi potwierdzono, zresztą jest na stronie funduszu napisane, że ten bank ma gwarancje funduszu do 100tyś.Euro. Nie robiłem jedynie jeszcze przelewu zwrotnego do „macierzystego banku’ więc nie wiem jak długo będzie trwał zwrot gotówki. Ja jak na razie jestem zadowolony,a jestem bardzo ostrożny i rozważny, czego i wam życzę. Pozdrawiam

 14. Adamsays:

  Dodam jeszcze, że jeżeli kasa dotarła do BGZ-Optima do godz 12-tej, to odsetki macie za lokatę w tym dniu, jeżeli po 12.00 to odsetki lecą od następnego dnia, ale nawet za leżenie na rachunku są odsetki, tyle że niższe.

 15. Adamsays:

  Sławek, Twoje pieniądze też już pracują, tyle, że tego nie widzisz, bo nie masz jeszcze pinu, jak go dostaniesz i zarejestrujesz digipass zgodnie z instrukcją,to się będziesz mógł zalogować i wszystko zobaczysz, nie denerwuj się, wszystko jest ok !!!
  Podpowiedz cóż to za lepsza ofertę widzisz w innym banku…?

 16. Stanisławsays:

  Założyłem trzy lokaty w różnych terminach i nie miałem problemu.Jeżeli chodzi o kontakt telefoniczny,to próbowałem raz w trakcie zakładania lokaty i udało się,co prawda, to było w godzinach wieczornych.Obecnie czekam na efekty do 30.04.2012r.Stach

 17. Dareksays:

  Ja założyłem to konto w listopadzie i wszystko mi śmiga aż miło. Nie mam też żadnych problemów z zalogowaniem się czy dodzwonieniem na ich infolinię. Myślę, że sporo tych negatywnych komentarzy pochodzi od konkurencji!

 18. oszukanysays:

  6,48% to wielka ściema w lokatach jednodniowych – optima nie nalicza odsetek przez weekend . Bgzoptima-oszuści

 19. Cupcakessays:

  czy to jest bank BGŻ czy cos nowego ?

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked