Podwyżka oprocentowania w Volkswagen Banku

Volkswagen Bank logo
Volkswagen Bank

Wraz z początkiem września 2011 roku, Volkswagen Bank Polska poinformował o zmianach zachodzących w oprocentowaniu swoich trzech produktów finansowych Plus Konta, Lokaty Plus, a także Lokaty Plus Biznes. Zmiany zostały wprowadzone pierwszego września 2011 r. i wyglądają następująco:

Aktualne oprocentowanie Plus Konta to 3,80 procenta w kwotach od 1 złotego do 24,999 złotych, nawet do 4,50 procenta przy stanie konta powyżej 100 tysięcy złotych.

Obecnie oprocentowanie na Lokacie Plus oferowanej dla indywidulanych klientów wynosi nawet  4,20 procent w lokatach zakładanych poniżej 59 dni, gdzie wysokość lokaty przekracza 150 tysięcy złotych. 4,80 procent w przypadku lokat zakładanych na 60 do 89 dni, przy kwotach powyżej 150 tysięcy złotych. 5,50 procent w przypadku lokat zakładanych na 90 do 179 dni niezależnie od wysokości lokaty. Lokatę możemy założyć również na okres dłuższy niż 179 dni, lecz oprocentowanie jest wtedy zmienne, a przede wszystkim niższe.


Jeżeli chodzi o zmiany w  Lokacie Plus Biznes to w przypadku założenia lokaty na maksimum 59 dni, raz wpłaceniu 150 tysięcy złotych na tą lokatę, otrzymamy oprocentowanie równe 3,95 procenta. Przy tej samej kwocie, jednak przy założeniu lokaty na 60 do 89 dni oprocentowanie to wyniesie równo 4 procent, natomiast w przypadku tej lokaty założonej na 3 do 6 miesięcy oprocentowanie wzrośnie do 4,60 procent.

Więcej szczegółów dotyczących samych lokat jak również pozostałych zmian znajdziemy na stronie internetowej banku.

Lokata Plus w Volkswagen Bank Direct

Volkswagen Bank direct logo
Volkswagen Bank direct

Z okazji 10-lecia działania bankowości elektronicznej Volkswagen Bank, placówka zdecydowała się wprowadzić solidne udogodnienia dla klientów. Uruchomiona została loteria z atrakcyjnymi nagrodami, a Lokata Plus otrzymała podwyżkę oprocentowania. Wprawdzie nadal Volkswagen nie zalicza się do czołówki polskich depozytów, ale odświeżenie oferty było konieczne.

Dotychczasowe oprocentowanie oferowane klientom w ramach Lokaty Plus było ustalone w lipcu ubiegłego roku. Od tamtego czasu na rynku sporo się wydarzyło i Volkswagen Bank został mocno w tyle za konkurencją. Od 12 maja sytuacja uległa poprawie, ale niestety niewielkiej. Podwyżki sięgnęły depozytów na 60-89 i 270-360 dni.


Przy większości okresów trwania Lokaty Plus wysokość oprocentowania jest ustalana na podstawie deponowanego kapitału (1 000 – 100 000 złotych). Jednak wraz ze wprowadzonymi zmianami i propagowaniem Volkswagen Bank Direct, założenie lokaty na okres 270-360 dni jest równoznaczne z zarobkami w wysokości 5,05% w skali roku, bez względu na ilość posiadanej gotówki.

Lokata Plus jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy rachunku osobistego w Volkswagen Bank Direct (e-direct). Inwestowanie można rozpocząć już z kwotą 1000 złotych. Niestety opisywany depozyt nie posiada dziennej kapitalizacji odsetek. Od zysków trzeba więc odprowadzić podatek Belki, a to jednoznacznie stawia Volkswagen Bank na straconej pozycji w walce z najlepszą konkurencją pod względem zarobku netto.

Zachęcające do zakładania odświeżonego depozytu nie jest wyłącznie podwyższone oprocentowanie. W Volkswagen Bank Direct została uruchomiona loteria dla klientów, którzy mogą wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Pierwszą z nich jest Volkswagen Scirocco, a następni szczęśliwcy otrzymają rowery, laptopy, kupony podarunkowe i przelewy na konto. Cała akcja jest przeprowadzana z okazji przypadającej na kwiecień tego roku 10. rocznicy obecności Volkswagen Bank na rynku bankowości elektronicznej. Zakładając Lokatę Plus, zwiększa się szansę na wygraną.