Lokaty bankowe – 9 miesięczne

Lokaty bankowe 9-miesięczne są ciekawą opcją przy wyborze pomiędzy roczną, a półroczną. Jest krótsza od pierwszej i z reguły lepiej oprocentowana niż ta druga. Ludzie coraz częściej decydują się na taką lokatę, gdyż banki oferują czasami w miarę przyzwoite jej warunki. W chwili obecnej jednak jeszcze korzystniejsze mogą by konta oszczędnościowe.

Lokaty bankowe - 9 miesięczne

Jeśli oczekujemy wysokiego oprocentowania naszych środków to bank AIG ma w swojej ofercie konto oszczędnościowe, gdzie ulokujemy nasze pieniądze na 9 miesięcy. Oprocentowanie tego konta wynosi aż 6,3%. Niestety, aby ją założyć trzeba mieć co najmniej 10 000zł. Kolejną ciekawą ofertą jest konto w Toyota Banku. Oprocentowanie wynosi w jego przypadku 5,9%, ale za to minimalna kwota jest o połowę niższa niż w przypadku konta w AIG.

Podsumowując, lokaty bankowe na 9 miesięcy są korzystne, ale w przypadku tego okresu jeszcze korzystniejsze może być konto oszczędnościowe.

Lokaty bankowe – roczne

Lokaty bankowe roczne są to lokaty których okres wynosi 12 miesięcy. Są one oferowane przez większość banków i mają korzystniejsze oprocentowanie niż lokaty 3miesięczne czy półroczne.

Lokaty bankowe - roczne
W chwili obecnej najlepsze oprocentowanie takiej lokaty możemy otrzymać w AIG, gdzie wynosi 6,3%. Na dzień dzisiejszy jest to dość imponujący wynik jak na lokatę. Kolejne miejsca zajmują Getin Bank z 6% oprocentowaniem oraz Toyota Bank ze swoim 5,9%.

Ciekawostką jest to, że po opodatkowaniu najwięcej możemy zarobić jednak na lokacie w Noble Bank, gdyż na ich lokacie nie ma podatku i zysk jest nieco większy niż na lokacie w AIG.

Lokaty terminowe – 8 miesięczne

W ostatnim czasie banki przestały oferować lokaty 8-miesięczne. Szkoda, bo okres 8 miesięcy jest wygodny dla ludzi którzy nie chcą zamrozić pieniędzy na rok, a lokata półroczna jest dla nich za krótka.

Lokaty terminowe 8 miesięczne Jedną z form dzięki którym możemy włożyć nasze pieniądze na taki okres są rachunki oszczędnościowe na których możemy otrzymać już dość przyzwoite oprocentowanie. Inną opcją są lokaty o krótszych terminach, a następnie ich przedłużanie, ale wiadomo jak to w życiu jest. Ludziom zdarza się o niektórych sprawach zapominać i nasze pieniądze mogą leżeć nieoprocentowane.