SK Bank – Lokata Na Lato – nowa korzystna oferta (4,75%, 3M)

SK Bank logoSK Bank oferując nową Lokatę Na Lato wprowadziło trochę zamieszania. Oferta jest bowiem, wykluczając promocyjne oferty banków dla nowych klientów z grupy Getin Holding, najlepsza na rynku. W dobie lokat, których oprocentowanie nie przekracza 4%, oprocentowanie wynoszące prawie 5% jest czymś przykuwającym uwagę. I to wszystko w ofercie banku i z gwarancją BFG (każdy bank w Polsce ma obowiązek należeć do tego funduszu).

Jeśli wiesz jaka panuje obecnie sytuacja na rynku, śledzisz nasz serwis lub przeczytałeś ten artykuł, to możesz przesunąć od razu ekran na sam dół do szczegółów lokaty.

Dość często piszemy ostatnio o oprocentowaniu lokat. Bank po obniżce stóp procentowych zareagowały błyskawicznie i przy obecnych warunkach niemal nie sposób otrzymać na 3 miesięcznej oprocentowania 4%. Wyjątek stanowią banki z grupy Leszka Czarneckiego, które dla nowych klientów oferują oprocentowanie 5,50%. Depozyt taki można założyć tylko raz.

W przypadku SK Banku Lokatę na Lato może założyć każdy, gdyż nie ma górnego limitu zakładanych lokat, można założyć ich kilka. Bank za to wymaga posiadania dowolnego konta z obsługą INTERBANK/eKonto24. Konto jest bezpłatne (z wyjątkiem zleceń stałych 1zł), dostęp do niego mamy za pomocą Internetu. Minimalna kwota w przypadku tej lokaty wynosi 1000zł, górny limit nie jest ustalony. Oprocentowanie lokaty wynosi 4,75% i, w przeciwieństwie do oferowanych w banku eLokat24, jest stałe przez cały okres umowy, a odsetki są wypłacane na jego koniec.

W przypadku zerwania lokaty bank zabiera nam całość odsetek. W naszej opinii oferta zasługuje na szczególną uwagę.

Lokata Na Lato – parametry

Nazwa Lokata Na Lato
Bank SK Bank (Spółdzielny Bank Rremiosła i Rolnictwa)
Oprocentowanie 4,75%, stałe
Minimalna kwota 1000 zł
Maksymalna kwota 1000 zł
Okres 3 miesiące
Uwagi Bank wymaga posiadania ROR z dostępem do systemu INTERBANK/eKonto 24. Konto oraz lokatę można założyć przez Internet i jest całkowicie bezpłatne. Można założyć dowolną liczbę lokat.

Lokata na Medal na 7% w SK Banku

SK Bank logo
SK Bank

SK Bank, a więc Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa nie jest znany szczególnie szerokiej grupie osób, jednak z pewnością jego oferta jest dobrze znana wszystkim tym, którzy aktywnie poszukują atrakcyjnie oprocentowanych depozytów. Jednym z takich produktów dostępnych w ofercie SK Banku jest internetowa Lokata na Medal. Jak dużo można zarobić wybierając ten produkt z oferty banku?

Lokata na Medal to trzymiesięczny depozyt, który oferuje oprocentowanie na poziomie 7,00 %. Niewątpliwie tak wysoka stawka czyni ofertę SK Banku jedną z najbardziej atrakcyjnych, o ile nie najbardziej atrakcyjną spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu zapadalności i stawiane do dyspozycji klienta pierwszego dnia roboczego po upływie zapisanego w umowie okresu trzech miesięcy.

Jak założyć?

Ze względu na fakt, iż Lokata na Medal jest lokatą internetową można się domyślić, iż jej założenie wymaga posiadania dostępu do systemu bankowości internetowej, a tym samym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z oferty SK Banku. Bank dopuszcza możliwość posiadania przez klientów zainteresowanych założeniem Lokaty na Medal Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego, Konta Osobistego lub Konta Junior z dostępem do usługi INTERBANK/eKonto24. Niestety by stać się posiadaczem jednego z rachunków oferowanych przez SK Bank należy odwiedzić jeden z jego oddziałów. Nie byłoby to aż tak kłopotliwe, gdyby nie fakt, iż Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa posiada póki co niespełna 30 oddziałów. Osoby, które nie mieszkają w pobliżu jednej z jego placówek z pewnością nie będą zainteresowane skorzystaniem z oferty. Założenie samej Lokaty na Medal nie jest już tak problemowe, gdyż odbywa się za pośrednictwem Internetu i nie trwa dłużej aniżeli kilka minut.

By dowiedzieć się czegoś więcej na temat produktu warto odwiedzić jeden z pobliskich oddziałów lub skorzystać z infolinii. Gdyż na stronie internetowej banku trudno znaleźć szczegółowe informacje na temat produktu, konsekwencji wcześniejszego wycofania środków oraz innych istotnych z punktu widzenia klienta kwestii.

Interlokata w SK Banku (7,00% brutto, 3M)

SK Bank logo
SK Bank

Poza dużymi i powszechnie znanymi instytucjami bankowymi w walce o depozyty klientów udział biorą także mniejsze podmioty, które na ogół kuszą znacznie wyższym oprocentowaniem. Doskonałym przykładem takiego podmiotu może być SK Bank, a dokładniej rzecz ujmując Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa. Z pewnością niewiele osób miało okazję skorzystać z przygotowanej przez niego oferty czy chociażby usłyszeć o jego istnieniu. W ostatnim czasie sytuacja ta nieco się zmieniła, bowiem w ofercie SK banku pojawiła się bardzo atrakcyjna lokata.

Mowa oczywiście o trzymiesięcznej Interlokacie na Medal, która proponuje aż 7,00 %. Tak wysokie oprocentowanie zalicza ją do ścisłej czołówki najbardziej atrakcyjnych depozytów oferowanych obecnie na rynku. Odsetki naliczane są na koniec okresu zapadalności i wypłacane pierwszego dnia roboczego po zakończeniu się okresu lokaty. Minimalna kwota inwestycji wynosi standardowo 1 000 złotych. Atrakcyjne oprocentowanie to niewątpliwie zaleta depozytu, jednak warto wspomnieć też o jego wadach. Najważniejszą z nich jest bez wątpienia konieczność posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego z dostępem do systemu bankowości internetowej. W ofercie banku znaleźć można co prawda kilka atrakcyjnych kont osobistych, jednak ich założenie wymaga wizyty w jednej z placówek banku. Nie stanowiłoby to problemu, gdyby nie fakt, iż SK Bank jest niewielkim bankiem, a tym samym liczba jego placówek jest mocno ograniczona. Z pewnością dla wielu osób będzie to przeszkodą na tyle istotną, że zdecydują się poszukać alternatywnej oferty.

Więcej informacji o samym banku i jego ofercie, a także adresy wszystkich placówek znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej.