Lokata Internetowa w Raiffeisen Banku teraz w promocji

Raiffeisen Bank logo
Raiffeisen Bank

Lokata Internetowa oferowana przez Raiffeisen Bank to depozyt, który wraz z początkiem lipca objęty został promocyjnymi warunkami, dzięki czemu stał się znacznie bardziej atrakcyjny. By skorzystać z nowej promocji trzeba się jednak pospieszyć, gdyż potrwa ona jedynie do 30 września bieżącego roku, o ile bank nie zdecyduje się na jej wydłużenie. Czy warto skorzystać z oferty przygotowanej przez Raiffeisen Bank?

Lokata Internetowa to trzymiesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 5,80 %. Nie jest to najbardziej atrakcyjna oferta dostępna aktualnie na rynku, jednak mimo wszystko warto się nią zainteresować. Minimalna kwota lokaty wynosi 3 000 złotych. Z uwagi na fakt, iż jest to lokata oferowana na warunkach promocyjnych jej odnowienie nie jest możliwe. Zerwanie depozytu przed zapisanym w umowie terminem wiąże się z obniżeniem oprocentowania do 0,00 %. Warunkiem uczestnictwa w promocji jest złożenie wniosku o założenie nie tylko Lokaty Internetowej, ale także Konta Direct z elektronicznymi kanałami dostępu. Lokata przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów, a więc takich, którzy do dnia 31 lipca bieżącego roku nie były stroną umowy rachunku osobistego w Raiffeisen Bank.

Skorzystanie z promocji i założenie depozytu odbywa się za pośrednictwem specjalnego wniosku internetowego  dostępnego na stronie internetowej Raiffeisen Banku.  Znaleźć tam można również szczegółowy regulamin promocji i wszelkie niezbędne instrukcje.

 

Podwyżka oprocentowania lokat w Raiffeisen Banku

Raiffeisen Bank logo
Raiffeisen Bank

Wraz z początkiem nowego miesiąca – sierpnia, Raiffeisen Bank postanowił wprowadzić dość spore zmiany z swojej ofercie lokat terminowych. Chodzi tu głównie o wzrost oprocentowania niektórych depozytów, co jest wiadomością bardzo dobrą dla zwolenników tego typu oszczędzania, a także wycofanie z oferty pięciomiesięcznej Lokaty Zyskownej. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi zmianami.

Lokata Zyskowna

Ten produkt przeszedł największą zmianę ze wszystkich depozytów, jakie uległy modyfikacji w Raiffeisen Banku. Przede wszystkim zniknęła z oferty Lokata Zyskowna pięciomiesięczna. Powód według banku jest bardzo prosty – obawa przed wprowadzeniem wraz z nowym rokiem zapowiedzianych zmian w Ordynacji Podatkowej, przez które niemożliwe byłoby omijanie podatku Belki i utrzymanie wysokiego zysku. Jednak jak się dowiadujemy z ostatnich komunikatów, Rada Ministrów nie ma zamiaru na razie owym projektem się zajmować, więc obawy przedstawicieli banku były być może przedwczesne.


Na pocieszenie jednak Raiffeisen Bank postanowił zwiększyć oprocentowanie Lokaty Zyskownej trzymiesięcznej z 5,27% w skali roku do 5,51%, co stawia depozyt ten wśród najlepiej oprocentowanych lokat trzymiesięcznych na naszym rynku.

Lokata Standardowa

Wśród Lokat Standardowych uległo zmianie jedynie oprocentowanie depozytów zakładanych na 6 oraz na 12 miesięcy. Oznaczać to może, iż bank zainteresowany jest przede wszystkim osobami oszczędzającymi długoterminowo.

Aktualne oprocentowanie tych depozytów przedstawia poniższa tabela.

Lokata Kwota Stare Oprocentowanie Nowe Oprocentowanie
6M Od 3000zł do 49999zł 3,70% 4,20%
12 M 4,00% 5,00%
6M Od 50000zł do 99999zł 4,00% 4,40%
12M 4,30% 5,20%
6M Od 100000zł 4,10% 4,70%
12M 4,50% 5,50%

 

Lokata Rewolucyjna

Podobnie jak w przypadku Lokat Standardowych, tak również tylko półroczne oraz roczne Lokaty Rewolucyjne uległy zmianie, w tym przypadku wzrost niektórych depozytów jest znaczny, co przedstawia poniższa tabela.

Lokata Kwota Stare Oprocentowanie Nowe Oprocentowanie
6M Od 3000zł do 49999zł 3,40% 4,00%
12 M 3,80% 4,80%
6M Od 50000zł do 99999zł 3,60% 4,20%
12M 4,00% 5,00%
6M Od 100000zł 3,80% 4,50%
12M 4,20% 5,30%

Lokata Zyskowna w Raiffeisen Banku

Raiffeisen Bank logo
Raiffeisen Bank

Włączenie się do walki o klientów na krótkoterminowe lokaty bankowe, stało się wiodącym priorytetem dla większości polskich placówek. Po Meritum Bank, Getin Bank, FM Bank i wielu innych, przyszedł czas na Raiffeisen Bank. Austriacka marka odświeżyła swoją ofertę, tworząc ją bardziej korzystną dla klientów i gwarantującą osiąganie optymalnych zarobków. Lokata Zyskowna została również nieco zmniejszona o ilość terminowych wariantów, dzięki czemu całość jest idealnie dopasowana do wymagań inwestorów.

Przed przystąpieniem do podnoszenia oprocentowania Lokaty Zyskownej, Raiffeisen Bank postanowił usunąć z listy usług depozyty na 9 i 12 miesięcy. Widmo zmian w sposobie naliczania podatku Belki planowane na 2012 rok, skutecznie odstrasza klientów do wiązania się z bankiem tak długimi umowami. Teraz dostępne są jedynie lokaty na 3 i 5 miesięcy, pozwalające ominąć kulminacyjną datę 1 stycznia nowego roku.


Bez żadnego ryzyka i z pełną gwarancją zgarnięcia pokaźnych odsetek można tym samym przystąpić do zarabiania na Lokacie Zyskownej w Raiffeisen Banku. Oferta po podwyżkach prezentuje się bardzo okazale. 3-miesięczny depozyt zyskał aż 0,65% i aktualnie plasuje się w ścisłej czołówce porównań lokat bankowych z oprocentowaniem na poziomie 5,27%. 5-miesięczny depozyt to już klasa sama dla siebie. Raiffeisen Bank przebił najlepszą konkurencję prawie o 1 punkt procentowy. Możemy na nim zarobić 5,51% w skali roku. Oczywiście Lokata Zyskowna oferuje dzienną kapitalizację odsetek i zarobione pieniądze w całości trafiają na konto inwestora.

Założenie depozytu w Raiffeisen Bank jest nieco trudniejsze niż w większości konkurencyjnych placówek. Pierwszym wymogiem stawianym przed zainteresowanymi Lokatą Zyskowną jest konieczność posiadania rachunku osobistego w Raiffeisen. Drugim – minimalny budżet potrzebny do otwarcia depozytu. 3000 złotych to wprawdzie nadal niewiele, ale detaliczni inwestorzy będą bardziej zadowoleni z wymogów innych banków (minimalny budżet 1000 złotych). Maksymalnie Lokata Zyskowna pozwala zainwestować 15 tysięcy złotych na jednej umowie, ale każdy klient może założyć aż 34 takie depozyty, na łączną kwotę ponad 500 tys. PLN.

Raiffeisen Bank – Lokata Zyskowna

Raiffeisen Bank logo
Raiffeisen Bank

Lokata Zyskowna jest kolejnym z serii, bardzo popularnych w ostatnim czasie, produktów antybelkowych. Dzięki zastosowaniu pewnych zapisów w polskim prawie podatkowym, jesteśmy w stanie zwiększyć swoje zyski, właśnie o podatek od przychodów kapitałowych, którego nie musimy w tym przypadku płacić. Przeznaczona jest dla wszystkich pełnoletnich klientów banku (konieczność posiadania konta w Raiffeisen Banku).

Decydując się na tę ofertę, mamy do wyboru trzy okresy umowne, które decydują o oprocentowaniu naszych środków. I tak mamy odpowiednio dla lokaty zakładanej na 3 miesiące – 3,65%, na pół roku – 3,85% oraz na rok – 4,05%. Dzięki uniknięciu uiszczania podatku, podane oprocentowania mogą być porównywane odpowiednio z oprocentowaniami 4,51%, 4,75% oraz 5,00% na lokatach tradycyjnych, gdzie odsetki przekraczają kwotę zwolnioną z podatku. Kapitalizacja odsetek ma miejsce codziennie, a bank nie może zmienić oprocentowania naszej lokaty w czasie jej trwania.


Co się stanie, jeżeli będziemy chcieli wypłacić nasze oszczędności przed zakończeniem umowy, którą podpisaliśmy? W takim przypadku zostaniemy pozbawieni wszystkich odsetek, jakie zostały nam do tej pory naliczone. Nie ma również możliwości wypłacenia części środków, gdyż również jest to traktowane jako zerwanie lokaty.

Raiffeisen Bank ustalił minimum, dla jakiego można zakładać Lokatę Zyskowną na poziomie 5000zł. Maksymalna kwota wynosi natomiast 20 tysięcy złotych. Jednak jeżeli chcielibyśmy zainwestować na tym produkcie inną kwotę, możemy założyć więcej takich lokat. Maksymalna ich ilość dla jednej osoby wynosi 10, co zwiększa maksymalną kwotę do 200 tysięcy złotych. Środki ulokowane na Lokacie Zyskownej, objęte są ubezpieczeniem z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Mamy do wyboru kilka dróg założenia takiej lokaty. Możemy wybrać się osobiście do oddziału Banku Raiffeisen, załatwić sprawę przez telefon lub przez system bankowości elektronicznej banku (Internet lub mobilna aplikacja). Jednak do założenia tego produktu wymagane jest posiadanie rachunku osobistego lub konta lokacyjnego.

Aby porównać zyski z Lokaty Zyskownej z zyskami z lokaty tradycyjnej, tak samo oprocentowanej oraz założonej na taki sam okres, wystarczy prześledzić następującą symulację. Załóżmy, że mamy do zainwestowania 10 tysięcy złotych, a oprocentowanie obu lokat wynosi 3,65% (lokaty na 3 miesiące). W przypadku produktu tradycyjnego, odsetki będą wynosiły 87,50zł, jednak musimy również uwzględnić podatek (19%), który w tym przypadku opiewa na kwotę 17zł. Daje to nam rzeczywisty zysk na poziomie 70,50zł. Natomiast w przypadku Lokaty Zyskownej nasze odsetki będą wynosiły 87,50zł i nie mamy do czynienia tutaj z podatkiem. Odsetki dopisywane są w mniejszych kwotach, ale codziennie, a nie tak jak w poprzednim przypadku raz, ale na konie okresu umownego. Po prostych obliczeniach łatwo nam wychodzi, iż w tym konkretnym przypadku zarobiliśmy o ponad 24% więcej, co pokazuje jak efektywne są lokaty bez podatku Belki.