Lokaty Mistrzowskie na EURO 2012 w Banku Pekao SA

Bank Pekao SA logo
Bank Pekao SA

Oferta depozytowa Banku Pekao SA nigdy nie należała do szczególnie atrakcyjnych. Między innymi dlatego zestawieniach najbardziej atrakcyjnych depozytów bankowych próżno szukać lokat Pekao. By uatrakcyjnić nieco swoja ofertę bank zdecydował się w ostatnim czasie na zaoferowanie promocyjnego oprocentowania na Mistrzowskich Lokatach Progresywnych. Niestety promocyjne oprocentowanie oferowane będzie jedynie do 30 kwietnia 2012 roku. Na jakie warunki liczyć mogą klienci?

Mistrzowskie Lokaty Progresywne oferowane są w dwóch wariantach – jako depozyt dziewięciomiesięczny i trzynastomiesięczny. W pierwszym przypadku oprocentowanie w pierwszym miesiącu wynosi 3,50 %, by w ostatnim miesiącu osiągnąć wartość 8,00 %. Średnie oprocentowanie 9-miesiecznej lokaty wynosi 5,05 % w skali roku. Nie jest to zatem zbyt atrakcyjna propozycja. Na nieco lepsze warunki liczyć mogą klienci, którzy zdecydują się na wybór wariantu 13-miesiecznego. Oprocentowanie takiej lokaty w pierwszym miesiącu wynosi również wynosi 3,50 % i 8,00 % w ostatnim, jednak średnio jest to 5,25 % w skali roku.

Minimalna kwota lokaty, bez względu na okres zapadalności wynosi 1 000 złotych. Górny limit inwestycji nie został ustanowiony, dlatego też zdeponowanie większej kwoty nie stanowi najmniejszego problemu. Istotne jest również to, iż możliwie jest zerwanie lokaty przed upływem odpowiednio 9 lub 13 miesięcy bez utraty odsetek. Jest jednak jeden warunek – od założenia lokaty musi upłynąć 3 miesiące. Wycofanie pieniędzy wcześniej niestety będzie skutkowało zwrotem wyłącznie zainwestowanej kwoty. Szczegółowy regulamin promocji oraz wszystkie niezbędne informacje znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Banku Pekao SA.

 

Lokaty terminowe w Banku Pekao SA

Bank Pekao SA logo
Bank Pekao SA

Dobrze zarządzane przedsiębiorstwo nigdy nie ma na koncie wolnych środków. Pieniądze nieustannie musza znajdować się w obiegu. Niekonieczne są do tego ryzykowne inwestycje. Przekonuje o tym Bank Pekao SA, ze swoją ofertą Lokat terminowych. Pieniądze firmowe mogą być lokowane na jeden z wielu dostępnych okresów, co znacząco poprawia wygodę takiego rozwiązania. Dzięki temu płynność finansowa nie zostaje zachwiana, a zyski nieustannie rosną.

Z Lokat terminowych Banku Pekao SA mogą skorzystać zarówno krajowi inwestorzy, jak i zagraniczni. Najwidoczniej placówka uderza w duże firmy, chcące podjąć długą i owocną współpracę. Kolejnym dowodem na to jest możliwość indywidualnego ustalenia warunków lokat. Opcja jest jednak dostępna wyłącznie dla klientów decydujących się na inwestycję z budżetem od 50 tysięcy złotych wzwyż. Bardziej skromni przedsiębiorcy nie są jednak traktowani dużo gorzej. Dostępna paleta usług jest bowiem wyjątkowo bogata.


Już z wolnymi środkami w wysokości 2,5 tysiąca złotych można skorzystać z Lokaty terminowej w polskich złotych. Okres lokowania można wybrać indywidualnie – już od 1 tygodnia do 36 miesięcy. Dzięki temu przedsiębiorca sam decyduje o długości „zamrożenia” swoich pieniędzy. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Wszystkie szczegóły są dokładniej ustalane na spotkaniu z doradcą finansowym Banku Pekao SA.

Kolejna opcja Lokaty terminowej pozwala oszczędzać w walutach obcych. Wybór pozostaje niemal nieograniczony, bo pod uwagę zostały wzięte: EUR, USD, GBP i CHF. Tutaj potrzebny jest jednak nieco większy kapitał. Minimalna kwota w euro wynosi 5 tysięcy, a we frankach szwajcarskich i funtach aż 8 tysięcy.

Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na lokatę ze zmiennym oprocentowaniem, będzie ona automatycznie odnawiana po upływie okresu inwestycji, z uwzględnieniem uprzednio zarobionych odsetek (Lokaty terminowe nie oferują dziennej kapitalizacji odsetek). Założenie rachunku jest całkowicie darmowe. Bank Pekao SA chce w ten sposób znaleźć solidnych partnerów biznesowych.

Bank Pekao SA – lokaty

W porównaniu do innych banków lokaty bankowe w Pekao SA wypadają co najmniej słabo. Ich oprocentowanie jest niestety dość niskie.

Pierwszą oferowaną lokatą jest lokata internetowa „E-lok@ta”. Jej oprocentowanie jest niskie, w granicach inflacji, dlatego niekoniecznie nawet na takiej lokacie możemy de facto zyskać. Jej zaletą jest jednak prostota z jaką możemy ją założyć oraz jej okres, bo mamy do wyboru kilka dogodnych i dość zróżnicowanych. Jej oprocentowanie zależy też od kwoty jaką wpłacamy, jednak przy wysokich kwotach (powyżej 100tys zł) i rocznym okresie mogło by wynosić więcej niż marne 3,5%.
Bank Pekao SA lokaty Kolejną jest lokata „standardowa”. Do jej założenia wymagana jest niewielka kwota i może być w różnych walutach. Jej oprocentowanie jest po prostu mizerne. Wynosi od 1% (przy lokacie jednomiesięcznej) do 2,75% (przy lokacie trzyletniej i kwocie powyżej 100tys zł). Jeśli ktoś chce ulokować swoje pieniądze i oczekuje dość wysokiego oprocentowania to ta lokata nie jest zdecydowanie dla niego.

Zdecydowanie najlepszą lokatą w banku Pekao SA jest lokata progresywna. Jej oprocentowanie rośnie przez cały okres jej trwania i wynosi od 2,10% (w pierwszym miesiącu) do 7,5% (w ostatnim miesiącu). To oprocentowanie jest lekką sztuczką marketingową, ale w porównaniu do innych lokat w Pekao jest trochę wyższe i średnio wynosi 4%.

Ostatnią lokatą w Pekao jest lokata negocjowana. Jej oprocentowanie sami negocjujemy z bankiem. Minimalna kwota takiej lokaty wynosi 5000zł. Wygodny jest na pewno jej okres, gdyż może ona trwać od 2 dni aż do roku.

Innymi ciekawymi lokatami są rentierska i overnight. Są jednak przeznaczone dla klientów poszukujących konkretnych rozwiązań i mogących ulokować spore kwoty pieniędzy.