Pierwsza Lokata w Meritum Banku teraz na 4%, odświeżona oferta banku

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Meritum Bank obniża oprocentowanie Pierwszej Lokaty do 4% (z 4,50%) dla środków do 10 tys. zł oraz do 3% (z 3,50%) dla środków powyżej tej kwoty. Jak widać, seria obniżek dotyka również tych sztandarowych depozytów, oferowanych tylko dla nowych klientów i mających być magnesem do zakładania w nich konta.

Pomimo dość pokaźnej obniżki, klienci, którzy pragnęli skorzystać z oferty FM Banku (Proste Konto Osobiste), powinni nadal przemyśleć o założeniu Pierwszej Lokaty. Jest to bowiem wciąż najwyżej oprocentowana lokata w tym banku i stanowi silną alternatywę dla innych lokat.

Pierwsza Lokata
Okres: 3 miesiące
Oprocentowanie: 4% dla kwoty do 10 tys. zł, 3% powyżej tej kwoty
Kwota: min. 500zł

Z kolei osoby, którym zależy jedynie na skorzystaniu z promocyjnej oferty, powinny rozważyć też inne oferty, jak np. Lokata na Start w Getin Online (na chwilę obecną 5,50%; 1, 2 lub 3M).

Meritum Bank odświeża swój serwis oraz ofertę lokat

W niedawnym czasie zmianie uległa też szata graficzna banku, a oferta lokat znacząco uproszczona. Przede wszystkim zniknęły powtarzające się oferty. W ofercie pozostały do wyboru 3 formy oszczędzania: Pierwsza Lokata jako wabik dla nowych klientów, Lokata Internetowa jako standardowa oferta banku, a także konto oszczędnościowe Meritum Planer (do 3,60%).

Więcej informacji można znaleźć w zakładce Oszczędności na stronie Meritum Banku.

 

W Banku Meritum oszczędzanie mniej korzystne

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Do licznej grupy banków, które w ostatnich dniach zdecydowały się obniżyć oprocentowanie swoich depozytów zalicza się między innymi Meritum Bank, który w nowej tabeli oprocentowania ogłosił niższe oprocentowanie dla niemalże wszystkich swoich lokat. Niezmienne oprocentowanie proponują tylko promocyjna Lokata Pierwsza, a także lokaty o zmiennym oprocentowaniu bazującym na stawce WIBOR – Lokata Wiborowa oraz Lokata Meritum Zysku w Internecie WIBOR. Jak istotne obniżki zaprowadzono w kontekście pozostałych depozytów?

Lokaty dostępne przez Internet

To, co odróżnia lokaty Meritum Banku dostępne w Internecie od tych dostępnych w placówkach to nieco wyższe oprocentowania. Za pośrednictwem Internetu założyć można dwie lokaty – Lokatę Meritum Zysku w Internecie oraz Lokatę Standardową Internetową. Oprocentowanie proponowane na depozytach tych jest dokładnie takie samo i wynosi odpowiednio – 3,50 % dla lokaty miesięcznej, 3,70 % dla lokaty trzymiesięcznej, 3,90 % dla lokaty półrocznej oraz 4,00 % dla lokaty rocznej. Wobec każdego z powyższych okresów zapadalności zastosowano obniżkę wynoszącą 0,20 punktu procentowego.

Lokata Meritum Zysku w Internecie różni się od Lokaty Standardowej Internetowej przede wszystkim tym, iż jej uruchomienie nie wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, co niewątpliwie jest istotnym atutem. Brak konieczności posiadania rachunku sprawia jednak, że minimalna kwota inwestycji nie wynosi 1 000 złotych jak w przypadku standardowych depozytów, ale 3 000 złotych.

Lokaty dostępne w placówkach

Dokładnie takiej samej wielkości obniżki (0,20 punktu procentowego) zastosowano wobec lokat dostępnych wyłącznie w placówkach. Meritum Bank oferuje swoim klientom Lokatę Meritum Zysku oraz Lokatę Standardową dla Klientów Indywidualnych. Proponowane oprocentowanie wynosi: 3,30 % dla depozytu miesięcznego, 3,50 % dla depozytu trzymiesięcznego, 3,70 % dla depozytu półrocznego oraz 3,80 % dla depozytu o okresie zapadalności wynoszącym rok. W przypadku tych produktów minimalna kwota inwestycji jest dokładne taka sama i wynosi 1 000 złotych.

Więcej szczegółów na temat oferty oraz pełną tabelę oprocentowania znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Meritum Banku.

Nowe lokaty 4-miesięczne w Meritum Banku

Meritum Bank logo
Meritum Bank

By zachęcić klientów do korzystania ze swojej oferty depozytowej Meritum Bank zdecydował się uzupełnić ją o niedostępne dotychczas lokaty o okresie zapadalności wynoszącym cztery miesiące. O ich atrakcyjności decyduje nie tylko stosunkowo krótki okres zamrożenia oszczędności, ale również to, iż są aktualnie najwyżej oprocentowanymi depozytami w ofercie podmiotu. Ile można zarobić decydują się na wybór jednego z nich?

Niezmiennie najatrakcyjniejszych produktem oszczędnościowym oferowanym przez Meritum Bank jest Lokata Pierwsza, której oprocentowanie wynosi 6,00 %. Posiada ona jednak wiele ograniczeń i wymaga założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Z tego względu bank zdecydował się uatrakcyjnić swoją standardową ofertę, którą tworzą lokaty o różnych okresach zapadalności, które założyć można za pośrednictwem Internetu lub w jednej z placówek bankowych. W zależności od wybranej opcji bank zaoferuje nieco inne oprocentowanie – by zarobić więcej warto zdecydować się na dogodną, internetową formę uruchomienia.

Lokaty dostępne w placówkach banku

Decydując się na uruchomienie czteromiesięcznej Lokaty Meritum Zysku w jednej z placówek banku oczekiwać można oprocentowania wynoszącego 5,05 %. Oprocentowanie proponowane przez bank dla pozostałych okresów jest znacznie niższe i mieści się w przedziale od 4,00 % do 4,80 %. Dokładnie takie same warunki oferuje Lokata Standardowa dla Klientów indywidualnych, która również dostępna jest wyłącznie w oddziałach. Minimalna kwota inwestycji w obu przypadkach wynosi 1 000 złotych, a odsetki kapitalizowane są na koniec okresu zapadalności. Po jego upływie środki powiększone o należne odsetki mogą zostać zawrócone klientowi lub automatycznie przeznaczone na uruchomienie kolejnej lokaty zakładanej na analogiczny okres i na warunkach obowiązujących w dniu odnowienia.

Lokaty zakładane za pośrednictwem Internetu

W przypadku lokat internetowych sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż oprocentowanie jest bardziej atrakcyjne. Do wyboru również są dwa depozyty – Lokata Meritum Zysku w Internecie adresowana do klientów, którzy nie posiadają w banku rachunku osobistego i nie planują jego uruchomienia, a także Lokata Standardowa Internetowa, którą założyć mogą wyłącznie posiadacze rachunku. W obu tych przypadkach minimalna kwota inwestycji wynosi 1 000 złotych, odsetki kapitalizowane są po upływie wybranego okresu zapadalności, a oprocentowanie wynosi od 4,30 % do 5,25 %. Najwyższa stawka (5,25 %) dotyczy wprowadzonej w ostatnich dniach do oferty lokaty czteromiesięcznej.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich powyższych produktów depozytowych, a także ich regulaminy znaleźć można zarówno w placówkach jak i na oficjalnej stronie internetowej Meritum Banku.

 

Polisolokata w Meritum Banku na „6,3%”

Meritum Bank logo
Meritum Bank

W ofercie Meritum Banku do niedawna znaleźć można była wiele atrakcyjnych depozytów o różnych okresach zapadalności, jednak po zaprowadzonych w ostatnich tygodniach obniżkach oferta nie prezentuje się już tak atrakcyjnie. Poza Lokatą Pierwszą, która oferuje oprocentowanie na poziomie 6,50 %, trudno znaleźć ofertą z oprocentowaniem wynoszącym przynajmniej 6,00 %. W ostatnich dniach to się jednak zmieniło, gdyż do oferty włączono Polisolokatę Meritum, która kusi oprocentowaniem na poziomie 6,30 %. Czy rzeczywiście warunki są tak atrakcyjne?

Zaletą produktów, które łączą w sobie cechy polisy na życie oraz lokaty bankowej jest możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych. Mimo wielu zapowiedzi i przewidywań ekspertów produkty tego typu nie cieszyły i nadal nie cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem klientów. Czy Meritum Bank zmieni tą sytuację? Nic na to nie wskazuje, gdyż wspomniane 6,30 % to oprocentowanie, które musiałaby oferować tradycyjna lokata, by zysk był porównywalny z tym, który oferuje Polisolokata Meritum (5,10 %). Nie jest to jedyna sztuczka, która ma za zadanie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Podane oprocentowanie dotyczy, nie jak to zwykle bywa roku kalendarzowego, ale 13 miesięcy – 395 dni. Po uwzględnieniu tego faktu warunki będą nieco mniej atrakcyjne.

Pozostałe parametry produktu

Polisolokata Meritum to produkt dostępny dla klientów, którzy posiadają rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – Konto Zarabiające oraz dostęp do bankowości internetowej (lokata dostępna jest jedynie w systemie bankowości elektronicznej). Ze względu na fakt, iż nie jest to tradycyjna lokata, ale produkt powiązany z ubezpieczeniem (produkt powstał we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa S.A) koniecznie jest również spełnienie kryterium wiekowego – z oferty skorzystać mogą osoby w wieku od 18 do 78 roku życia. Minimalna kwota depozytu ustalona została na poziomie 5 000 złotych. Górna kwota inwestycji nie została ograniczona, dzięki czemu zdeponowanie znacznych środków nie stanowi najmniejszego problemu. Co więcej bank dopuszcza możliwość posiadania dowolnej liczby Polisolokat. Zerwanie lokaty przed terminem zapadalności skutkuje utratą całości należnych odsetek.

Połączenie lokaty z ubezpieczeniem grupowym na życie i dożycie posiada kilka istotnych zalet – przede wszystkim w przypadku ewentualnej śmierci świadczenie nie podlega podatkowi od spadków i darowizn. Co więcej w przypadku zgonu posiadacza w pierwszym miesiącu trwania Polisolokaty (w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego) gwarantowana jest wypłata dodatkowego świadczenia. Więcej szczegółów dotyczących oferty znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Meritum Banku.

 

Nowy 4-miesięczny okres Lokaty Meritum Zysku w Internecie w Meritum Banku

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Jeszcze do niedawna oferta depozytowa Meritum Banku była jedną z najbardziej atrakcyjnych, a oferowane przez bank lokaty zajmowały czołowe miejsca w rankingach porównujących depozyty o rożnych okresach zapadalności. Niestety po zaprowadzonych jakiś czas temu zmianach oferta nie jest już tak atrakcyjna, a oprocentowanie oscyluje w granicach 6,00 %. By pozyskać z rynku nieco większe środki bank zdecydował się na krótkotrwałą (zaledwie kilkudniową) promocję, w ramach której można liczyć na nieco bardziej atrakcyjne warunki. Jak bardzo atrakcyjne?

Lokata Meritum Zysku w Internecie oraz Lokata Standardowa Internetowa jeszcze do niedawna oferowały cztery okresy deponowania – 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy oraz 12 miesięcy. Jedynie do 10 grudnia w ofercie dostępna jest również lokata czteromiesięczna, która kusi oprocentowaniem wynoszącym 6,20 %. Jest ona póki co najatrakcyjniejszym depozytem w ofercie banku i jednym z bardziej atrakcyjnych oferowanych aktualnie na rynku, dlatego warto się zastanowić nad skorzystaniem z tej krótkotrwałej promocji. Niestety czasu na podjecie decyzji jest naprawdę niemało.

Szczegóły oferty

Lokata Standardowa Internetowa to depozyt przeznaczony dla posiadaczy rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych z oferty banku. Lokata Meritum Zysku w Internecie to produkt adresowany do klientów, którzy konta nie posiadają, jednak oczekiwać oni mogą dokładnie takich samych warunków. Jedyna różnica dotyczy wielkości minimalnej kwoty depozytu – dla Lokaty Meritum Zysku w Internecie (bez konta) wynosi ona 3 000 złotych, natomiast dla Lokaty Standardowej Internetowej standardowo 1 000 złotych. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu zapadalności. Po upływie czterech miesięcy lokata może zostać odnowiona na analogiczny okres (proponowane warunki mogą nieco różnić się od obecnych) lub zlikwidowana – w tym przypadku zainwestowane środki powiększone o należne odsetki wrócą na rachunek klienta (opcja dla klientów posiadających rachunek w Meritum Banku) lub zostaną mu zwrócone w formie gotówkowej.

Jak założyć lokatę?

By założyć lokatę proponowaną przez Meritum Bank należy: w przypadku posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego wystarczy zalogować się do systemu bankowości elektronicznej i wydać odpowiednią dyspozycję, jeśli nie posiadamy rachunku w Meritum Banku możemy dokonać jego założenia za pośrednictwem Internetu lub wypełnić właściwy wniosek online i uruchomić samą lokatę. Wszelkie niezbędne informacje oraz instrukcje znaleźć można w oficjalnym serwisie internetowym banku. Przed podjęciem decyzji warto się zapoznać z regulaminem produktu, w którym znaleźć można najważniejsze informacje i odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Pierwsza Lokata w Meritum Banku teraz tylko na 6,5%

Meritum Bank logo
Meritum Bank

Do niedawna klienci, którzy decydowali się na założenie Lokaty Pierwszej oferowanej przez Meritum Bank i spełnili stawiane przez warunki liczyć mogli na oprocentowanie wynoszące 8,50 %. Tak atrakcyjne oprocentowanie przez długi czas stawiało produkt ten na szczycie najbardziej atrakcyjnych depozytów bankowych w swojej kategorii. Niestety po zaprowadzonych w ostatnich dniach zmianach oferta nie prezentuje się już tak korzystnie. Ile dziś można zarobić zakładając Lokatę Pierwszą?

Aktualnie maksymalne oprocentowanie, jakie uzyskać można na Lokacie Pierwszej to 6,50 %. Spadek jest zatem dość znaczący. Podobnie jak wcześniej wymaga to spełnienia stawianych przez bank warunków. Oprocentowanie w maksymalnej wysokości zostanie zaproponowane tylko tym klientom, którzy zdecydują się na depozyt mieszczący się w granicy wyznaczonej przez minimalną kwotę na poziomie 500 złotych i maksymalną wynoszącą 20 000 złotych. W momencie, kiedy próg ten zostanie przekroczony oprocentowanie spadnie do poziomu 5,50 %. Nowe stawki oprocentowania obowiązują od 12 listopada bieżącego roku. Okres deponowania dla Lokaty Pierwszej bez zmian wynosi 3 miesiące, odsetki kapitalizowane są na koniec okresu. Co istotne depozyt ten oferowany jest jedynie klientom, którzy zdecydują się otworzyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Minusem jest również fakt, iż z produktu tego skorzystać można wyłącznie jeden raz.

Jak założyć lokatę?

By stać się posiadaczem Lokaty Pierwszej należy uprzednio założyć rachunek osobisty z oferty Meritum Banku (lokata jest dostępna tylko w okresie jednego miesiąca od dnia złożenia wniosku o rachunek bankowy). Konto Zarabiające, którego założenie wymagane jest przez bank to atrakcyjny, bezpłatnie otwierany i prowadzony depozyt, gwarantujący wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za 0 złotych, bezpłatne wydanie karty oraz jej bezpłatne prowadzenie pod warunkiem miesięcznych płatności bezgotówkowych na poziomie 200 złotych. Bank nie obiera również opłat za internetowe przelewy krajowe. Do zalet Konta Zarabiającego zaliczyć należy również możliwość otrzymania zwrotu 4,00 % wydatków na paliwo – zwroty takie naliczane są tylko w przypadku, gdy miesięczne wpływy na konto wynosić będą minimum 1 500 złotych. Założenie rachunku jest bardzo proste i odbywa się w jednej z placówek lub za pośrednictwem wniosku online, który znaleźć można na stronie internetowej Meritum Banku. W momencie, kiedy konto zostanie uaktywnione wystarczy zalogować się do systemu bankowości internetowej i złożyć dyspozycje uruchomienia Lokaty Pierwszej. Dodatkowe instrukcje oraz regulaminy produktów podobnie jak wniosek online znaleźć można w oficjalnym serwisie internetowym banku.