Podwyżka na lokacie 5-miesięcznej z funduszem w Lukas Banku

Lukas Bank logo
Lukas Bank

Dostępne na rynku sposoby bezpiecznego oszczędzania nie gwarantują osiągnięcia satysfakcjonujących zarobków. Dlatego warto spróbować niekonwencjonalnych rozwiązań proponowanych przez banki. W Lukas Banku możemy ulokować pieniądze w Zyskownym Duecie, będącym połączeniem lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek i funduszu inwestycyjnego. Oferta jest tym bardziej warta zainteresowania, że ostatnio wzrosło jej oprocentowanie.

Produkt Zyskowny Duet od dłuższego czasu gości w Lukas Banku. Dlatego konieczne było odświeżenie warunków, by były bardziej konkurencyjne w zestawieniu z konkurencją. Wynikiem wzmożonych działań bankierów Lukas Banku jest podwyżka oprocentowania lokaty 5-miesięcznej (tyle standardowo trwa depozyt w Zyskownym Duecie) z 5,4% w skali roku do 5,67%. Dzięki dziennej kapitalizacji odsetek 5,67 proc. jest liczbą netto (w porównaniu do tradycyjnej lokaty daje 7,00%). Co więcej, jeśli założymy rachunek przez internet lub telefon, zyski będą jeszcze większe – o 0,1 punktu procentowego.


Minimalny kapitał potrzebny od rozpoczęcia oszczędzania na Zyskownym Duecie to 4000 zł. Wynika to z faktu, że pieniądze są rozdzielane w stosunku 50:50 lub 70:30 (lokata : fundusz inwestycyjny). Część pracuje tym samym jak na tradycyjnym depozycie z dzienną kapitalizacją, w pełni bezpieczna i gwarantowana, a reszta wędruje na fundusz inwestycyjny, gdzie zyski mogą okazać się kilkudziesięcioprocentowe lub równie dobrze możemy stracić część kapitału.

W zależności od oczekiwanych zysków i możliwości podjęcia ryzyka przez inwestora, możliwe jest wybranie jednego z pięciu dostępnych funduszy inwestycyjnych: Lokacyjny, Stabilnego Wzrostu, Dynamiczny Polski, Akcyjny lub Akcji Nowej Europy.

Zarobki z „bezpiecznej” części Zyskownego Duetu (5,67% w skali roku), w związku ze sposobem naliczania odsetek wędrują na konto w Lukas Banku codziennie. Kapitał pracujący na funduszu inwestycyjnym pozostaje na nim nawet po zakończeniu 5-miesięcznego okresu oszczędzania na lokacie.

Lokata Poranna w Lukas Banku

Lukas Bank
Lukas Bank

Jednym z najnowszych produktów Lukas Banku jest Lokata Poranna. Jest to depozyt antybelkowy, czyli taki przy którym, dzięki codziennej kapitalizacji, nie płacimy tzw. „podatku Belki”. Lokata charakteryzuje się też nietypowym jak na lokatę terminem – 150-dniowy. Jest skierowana wyłącznie dla klientów Lukas Banku, gdyż wymogiem do jej założenia jest posiadanie konta w tym banku.

Wysokość wpłaty

Minimalna kwota na jaką możemy założyć lokatę wynosi 1000zł, natomiast maksymalna 15000zł. Jest to ściśle związane z ominięciem „podatku Belki”. Osoby dysponujące większymi kwotami, mogą założyć do trzech takich lokat.


Okres lokaty oraz oprocentowanie

Oprocentowanie Lokaty Porannej jest stałe i przez cały okres lokaty, czyli 150 dni wynosi 4,20% netto. Dzięki dziennej kapitalizacji dzienne odsetki od lokaty wynoszą mniej niż 2,49zł. Podatek od tej kwoty wynosi mniej niż 50gr i zaokrąglamy go z tego powodu, zgodnie z ordynacją podatkową, do zera. Codzienne odsetki są wpłacane na konto w Lukas Banku, które jest wymagane do założenia lokaty. Każda osoba zakładająca lokatę może zwiększyć jej oprocentowanie. Wystarczy, że zrobi to przez Internet lub telefon. Oprocentowanie Lokaty Porannej można porównać do oprocentowania tradycyjnej lokaty o oprocentowaniu 5,19%.

Zerwanie lokaty

Zrywając depozyt przed czasem, bank pobiera karę w wysokości odsetek wypłaconych do chwili jej zerwania. W ten sposób tracimy wszystkie zarobione odsetki, dlatego warto się dobrze zastanowić przed takim posunięciem. Całe szczęście, bank zastrzega, że kara nie może wynosić więcej niż 60zł.

Inne

Lokata Poranna jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Po zakończeniu lokaty, bank wypłaca środki na konto w Lukas Banku. Lokata jest depozytem nieodnawialnym, ale po zakończeniu lokaty, możemy bez problemu założyć lokatę samemu od nowa.

Najlepszelokatybankowe.com

5,2% na Lokacie z Plusem w Lukas Banku

Lukas Bank Logo
Logo Lukas Banku

Lokata z Plusem w Lukas Banku jest to roczny lub półroczny depozyt skierowany przede wszystkim do stałych klientów tego banku, czyli posiadających w nim rachunek ROR. W zamian za korzystanie z niego, możemy otrzymać wyższe od standardowego o 0,4% oprocentowanie.

Czy warto? Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna. Warto jeśli posiada się już konto w Lukas Banku od pewnego czasu i jest to nasze konto główne, ale jeśli konto chcemy założyć tylko po to, aby otrzymać wyższe oprocentowanie lokaty, to zdecydowanie musimy odradzić ten depozyt.

Wielkość wpłaty oraz okres lokaty

Maksymalna kwota lokaty wynosi 15000zł, jednak mamy możliwość założenia dowolnej ilości lokat. Do wyboru mamy dwa okresy: 6-miesięczny i 12-miesięczny.

Oprocentowanie

To jaki procent odsetek otrzymamy, zależy od tego czy zdeponujemy nasze środki na 6 czy na 12 miesięcy. Szczegóły oprocentowania zawiera tabela.

Okres/Oprocentowanie Standardowa Lokata Lokata z Plusem
6 miesięcy 4,6% 5,0%
12 miesięcy 4,8% 5,2%

Niestety, specjalne oprocentowanie otrzymamy tylko, jeśli będziemy mieli regularne comiesięczne wpływy na rachunek ROR w Lukas Banku: 2000zł na e-Koncie, e-Koncie Plus oraz Koncie Premium, 1200zł na Koncie Klasycznym, 1000zł na kontach dla studentów i 10000zł na kontach biznesowych.

Zakończenie lokaty przed czasem

W przypadku zerwania lokaty przed 21 dniem od jej założenia, nie otrzymamy żadnych odsetek. Po 21 dniu otrzymamy za cały okres na jaki zdeponowaliśmy środki oprocentowanie w wysokości 1%.

Inne

Kapitalizacja odsetek następuje po zakończeniu okresu umowy. Środki są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Konta muszą być zasilane co miesiąc ww. kwotami. Oprocentowanie w skali roku, stałe.

Symulacja

Kwota/Okres 6 miesięcy 12 miesięcy
1000zł 1025,00zł (1022,75zł*) 1052,00zł (1042,12zł*)
5000zł 5125,00zł (5113,75zł*) 5260,00zł (5210,60zł*)
15000zł 15375,00zł (15341,25zł*) 15780,00zł (15631,80zł*)

* – po opodatkowaniu