Lokata terminowa dla dziecka?

Lokata terminowa dla dziecka?
Lokata terminowa dla dziecka?

Według obliczeń analityków, pieniądze potrzebne na wychowanie dziecka do 18. roku życia to od 100 do 500 tysięcy złotych. Większość osób przyjmuje taką wiadomość ze sporym zdziwieniem. Ale to nie wszystko. Do momentu podjęcia pierwszej poważnej pracy może być potrzebny podobny budżet! Tyle że rozłożony na zdecydowanie mniej lat. Dlatego warto już od początku życia swojej pociechy zadbać o kapitał na odpowiedni start w dorosłe życie. Lokata terminowa dla dziecka pozwala systematycznie budować zaplecze finansowe.

Wielokrotnie powtarzana teza głosi, że najskuteczniejsze oszczędzanie to te systematyczne. Niestety większość osób ma z tym problem, co można zauważyć w wielu dziedzinach. Ale zakładając lokatę, nieustannie pracującą na korzyść naszego kapitału, łatwiej jest zmotywować się do działania. W przypadku depozytów dla dzieci minimalna wpłata wynosi z reguły 50 złotych. Na taką miesięczną „ratę” może sobie pozwolić zdecydowana większość polskich rodzin, a w przyszłości samo dziecko (np. zaoszczędzone kieszonkowe).


Wybór formy oszczędzania na dobry start w dorosłe życie dziecka (studia, kursy, mieszkanie itd., w zależności od finansowych możliwości rodziców) wcale nie jest taką prostą sprawą. Reklamowane konta oszczędnościowe niestety nie będą najlepszą decyzją. Obligacje Skarbu Państwa, owszem są bezpieczne, ale odsetki przez te kilkanaście lat pewnie nie pokryją inflacji. Mniej popularnym, ale skutecznym rozwiązaniem jest lokata terminowa dla dziecka.

Ze względu na stosunkowo małe zainteresowanie tego typu usługą, niewiele banków reklamuje depozyty skierowane typowo na oszczędzanie dla dziecka. Jedną z nielicznych placówek jest Kredyt Bank. Lokata Junior pozwala nie tylko odkładać niewielkie kwoty od najmłodszych lat, ale w przyszłości również na naukę oszczędzania dla naszej pociechy. Minimalna wpłata wynosi bowiem 50 złotych, co pozwala dziecku samemu zwiększać swój kapitał na przyszłość.

Lokata terminowa dla dziecka wcale nie musi być reklamowana tak jak w Kredyt Banku. Prawie każda placówka może zaoferować podobną ofertę. Wystarczy zapytać swój bank, który na pewno znajdzie dogodne rozwiązanie.