Nowość – Lokata z Bonusem w Kredyt Banku

Kredyt Bank logo
Kredyt Bank

Najnowszym depozytem dostępnym w ofercie Kredyt Banu jest Lokata z Bonusem , która kusi stosunkowo wysokim oprocentowaniem i zachęca do przelewania miesięcznego wynagrodzenia na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku. Ile można zarobić decydując się na skorzystanie z oferty?

Lokata z Bonusem to tradycyjny sześciomiesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 5,00 % oraz możliwością uzyskania bonusu w postaci 0,50 % w przypadku zdecydowania się na założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Kredyt Banku. Samo założenie konta nie gwarantuje uzyskania premii. Warunkiem jest wpływanie na konto przez przynajmniej 4 miesiące trwania lokaty wynagrodzenia w kwocie ponad 2 000 złotych. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż w ofercie Kredyt Banku dostępne jest atrakcyjne konto z oprocentowaniem wynoszącym 7,00 % (dla kwot do 3 000 złotych) co gwarantuje podwójne korzyści.

Minimalna kwota niezbędna do założenia depozytu to zaledwie 1 000 znaków. Zaleta produktu jest również fakt, iż bank nie stawia jakichkolwiek ograniczeń co do maksymalnej kwoty inwestycji. Każdy klient może założyć tylko jeden taki depozyt. W przypadku chęci odnowienia lokaty na analogiczny okres zostanie ona odnowiona jako Lokata Constans.  By stać się jej posiadaczem należy odwiedzić jedną z placówek Kredyt Banku. Należy się jednak pospieszyć, gdyż będzie ona dostępna w ofercie jedynie do 14 maja bieżącego roku. Szczegółowy regulamin produktu oraz adresu placówek banku znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej.

 

Lokata z premią w Kredyt Banku na 6,5%

Kredyt Bank logo
Kredyt Bank

Oferta produktów depozytowych Kredyt banku nie była do niedawna szczególnie interesująca i atrakcyjna dla klientów zainteresowanych zdeponowaniem swoich oszczędności, jednak w ostatnim czasie się to zmieniło, bowiem w ofercie pojawiła się szeroko reklamowana w mediach Lokata z premią. Jakie są najważniejsze zalety nowego depozytu Kredyt Banku?

Lokata z premią to 6-miesieczny depozyt z kapitalizacją na koniec okresu. W ramach trwającej aktualnie promocji oprocentowanie nowych środków wynosi aż 6,50 %, co w porównaniu ze standardowym oprocentowaniem (5,00 %) jest wyraźnie korzystniejsze. Nie jest to wszystko, co proponuje Kredyt Bank. Jeżeli zostaniemy posiadaczami konta osobistego z oferty banku i przez najbliższe 4 miesiące wpływać na nie będzie kwota powyżej 2 000 złotych bank zaoferuje nam premię – oprocentowanie zwiększone o 0,2 %. Minimalna kwota lokaty wynosi zaledwie 1 000 złotych, dlatego zdeponowanie nawet niewielkiej kwoty nie stanowi najmniejszego problemu. Podobnie jest w przypadku dużych kwot – bank nie stosuje jakichkolwiek limitów co do maksymalnej wielkości inwestycji. Warto jednak pamiętać, iż promocyjne oprocentowanie dotyczy wyłącznie jednej lokaty. Zaletami produktu są ponadto możliwość ustanowienia automatycznej odnawialności oraz brak konieczności zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Kredyt Banku.

Decydując się na odnowienie lokaty musimy się liczyć z faktem, iż warunki będą nieco inne, a dokładniej rzecz ujmując zgodne z warunkami oferowanymi w dniu odnowienia na 6-miesiecnzje lokacie Constans. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku zerwania lokaty przed terminem. W takiej sytuacji oprocentowanie obniżane jest do wysokości 50 % oprocentowania rachunku Ekstrakonto obowiązującego w dniu zerwania lokaty. Szczegółowy regulamin produktu oraz dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Kredyt Banku.

 

Podwyżka oprocentowania lokat w Kredyt Banku

Kredyt Bank logo
Kredyt Bank

Kredyt bank już po raz kolejny w ostatnich miesiącach zdecydował się na podniesienie oprocentowania swoich depozytów. Tym razem podwyżka dotyczy internetowej lokaty eConstans. Jakiś czas temu bank podniósł oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Maximus oraz Konta Oszczędnościowego Lokata Swobodna, które dają teraz zarobić nawet 5,3 %. Ile zarobimy na internetowych lokatach eConstans?

Oprocentowanie lokaty jak to zwykle bywa uzależnione jest od okresu jej trwania. Internetową lokatę eConstans założyć możemy na okres 2 miesięcy, co pozwoli nam zarobić 4,85 % bądź też na okres 3 miesięcy dzięki czemu nasz zarobek wyniesie nawet 5 %. Lokata internetowa jest lokata z dzienną kapitalizacja odsetek, przez co możliwe jest uniknięcie konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych. Tradycyjna lokata z kapitalizacją na koniec okresu oferująca porównywalne warunki musiałaby być oprocentowana na 6,2 % w skali roku. W odniesieniu do innych dostępnych aktualnie na rynku depozytów produkt Kredyt Banku prezentuje się bardzo interesująco.


Lokata eConstans jest lokatą nieodnawialną o stałym oprocentowaniu i wspomnianej już codziennej kapitalizacji odsetek. Minimalna kwota inwestycji to 5 000 złotych, maksymalna 12 000 złotych. Maksymalna kwota jest dość niska, jednak wynika to z faktu, iż jest to lokata antybelkowa. Bank dopuszcza możliwość posiadania dowolnej ilości takich lokat przez jednego klienta, aczkolwiek ich uruchomienie musi odbywać się online z Ekstrakonta.  Szczegółowy regulamin lokaty internetowej oraz innych depozytów dostępny jest na stronie internetowej Kredyt Banku.

Kredyt Bank – Lokata Progres

Kredyt Bank logo
Kredyt Bank

Lokaty bankowe to bezpieczny i pewny sposób na gromadzenie i pomnażanie swoich pieniędzy. Pieniądze zgromadzone na lokacie muszą znajdować się tam przez pewien, określony z góry czas i w zamian za to są odpowiednio wysoko oprocentowane. Oprocentowanie zwykłych lokat bankowych jest z góry określone i nie zmienia się przez cały czas trwania lokaty. Inaczej ma się sprawa z lokatami progresywnymi.

Lokaty takie zakładane są na określony z góry czas, ale w międzyczasie można pobierać z nich swoje oszczędności. Oprocentowanie lokat progresywnych jest zmienne, to znaczy rośnie wraz z tym im dłużej trzymamy swoje środki na lokacie.

Inwestując swoje pieniądze  w lokatę Progres w Kredyt Banku masz gwarancję, że oprocentowanie twoich oszczędności nie spadnie poniżej 5 procent. Jeśli twoje oszczędności będą na lokacie wystarczająco długo, wówczas możesz zyskać oprocentowanie w wysokości nawet 7 procent. Średnia wysokość oprocentowania środków zgromadzonych na lokacie Progres Kredyt Banku wynosi 5,33 procent w skali roku po okresie oszczędzania.

Lokata Progres zakłada, że ulokujemy na niej swoje oszczędności na czas nie krótszy niż sześć miesięcy.

Aby założyć lokatę Progres w Kredyt Banku trzeba wpłacić na początek minimalną kwotę w wysokości 1000 PLN. Oprocentowanie oszczędności nie zależy od kwoty, którą wpłacimy na początku. Lokata Progres pozwala na swobodne gospodarowanie twoimi oszczędnościami, w taki sposób, że wcześniejsza wypłata części zgromadzonych środków nie przyczynia  się do utraty odsetek. Odsetki zgromadzone na lokacie Progres Kredyt Banku mogą być wypłacane co miesiąc.

Oprocentowanie

Jak w każdej lokacie progresywnej, tak i tu oprocentowanie twoich oszczędności rośnie wraz z wydłużającym się czasem utrzymywania środków na lokacie. Środki utrzymane na lokacie do jej zakończenia, a więc przez sześć miesięcy mogą przynieść korzyść nawet do 7 procent. Bank gwarantuje, że oprocentowanie twoich środków nie spadnie  poniżej poziomu 5 procent. Średnie oprocentowanie na lokacie Progres wynosi 5,33 procent w skali roku po zakończeniu oszczędzania. Wysokość oprocentowania nie zależy od wysokości wpłaconej kwoty na lokatę.

Nazwa Lokata Progres
Bank Kredyt Bank
Oprocentowanie 5,33% (średnio)
Minimalna kwota 1000 zł
Okres 6 miesięcy

Lokata i promocja Swobodna w Kredyt Banku

Kredyt Bank Logo
Lokata i promocja swobodna w Kredyt Banku

Lokata Swobodna to rodzaj konta oszczędnościowego. Od klasycznego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego różni się tym, że jest korzystniej oprocentowane. Inaczej mówiąc odłożone tam pieniądze pracują na naszą korzyść, w ten sposób, że odsetki naliczane od sumy na koncie są dużo większe od tych jakie nalicza się na klasycznym koncie osobistym.

Konto oszczędnościowe „Lokata Swobodna” różni się także od klasycznej lokaty terminowej. A różnica polega na tym, że na lokacie swobodnej nie musisz zamrażać swoich pieniędzy na określony w umowie okres czasu. Możesz je wypłacać w każdej chwili nie tracąc przy tym naliczonych już odsetek.

Promocja Swobodna

Promocja swobodna jest to produkt  po który mogą sięgnąć posiadacze  Ekstrakont bankowych. Naliczanie podwyższonego oprocentowania trwa od 21 lutego do 20 czerwca bieżącego roku. Lokata swobodna jest to więc rodzaj rachunku promocyjnego. Lokując swoje pieniądze na lokacie swobodnej osiągasz takie same zyski jak w przypadku uruchomienia lokaty oprocentowanej na 7 procent.

Na lokacie swobodnej twoje pieniądze unikają też opodatkowania od zysków kapitałowych, ponieważ twój zysk naliczany jest każdego dnia. Twój kapitał z każdym dniem się powiększa. Nie musisz czekać cały miesiąc aby uzyskać odsetki od zgromadzonej na lokacie kwoty pieniężnej. Na skutek uniknięcia tzw. podatku Belki oprocentowanie na lokacie staje się znacznie bardziej korzystne.

Zakładając lokatę swobodną w Kredyt Banku nic nie płacisz za jej uruchomienie. Masz całkowitą swobodę jeśli chodzi o wpłacanie i wypłacanie pieniędzy na lokacie. Każdego miesiąca dostajesz upominek w postaci darmowej pierwszej wypłaty z lokaty. Pieniądze zgromadzone na lokacie są wysoko oprocentowane, a codziennie uzyskane przez ciebie odsetki przelewane są na twoje Ekstrakonto i możesz je natychmiast wykorzystywać.

Promocja swobodna i jej wysokie oprocentowanie ma miejsce w przypadku kwoty od 1000 do 15000 zł. Jeśli na twoim rachunku będzie mniej niż 1000 zł wówczas tracisz swoje oprocentowanie. Jeśli na twojej lokacie zgromadzisz więcej niż 15000 zł i nie przekroczysz 30000 zł wówczas oprocentowanie twoich pieniędzy wyniesie 3 procent. Jeśli zgromadzone na lokacie swobodnej środki przekroczą 30000 zł wówczas oprocentowanie wyniesie 2 procent.

W chwili zakładania lokaty swobodnej musisz być klientem Kredyt Banku i posiadać jego podstawowy produkt jakim jest Ekstrakonto. Miesięczna opłata za prowadzenie Ekstrakonta wynosi minimum 6,99 zł. Możesz założyć i posiadać tylko jedną lokatę swobodną.

Oprocentowanie

Podwyższone oprocentowanie w promocji swobodnej trwa od 21 lutego do 20 czerwca bieżącego roku. Oprocentowanie na lokacie swobodnej zależne jest od wysokości środków zgromadzonych na lokacie. Dla kwoty do 1000 zł oprocentowanie wynosi 0 procent. Dla kwoty od 1000 zł do 15000 zł oprocentowanie wynosi 5,67 procent. Dla kwoty od 15000 zł do 30000 zł oprocentowanie wynosi 3 procent. Dla kwoty powyżej 30000 zł oprocentowanie wynosi 2 procent.

Warunki konieczne do założenia lokaty swobodnej i uzyskania opisywanej promocji: saldo na twoim rachunku promocyjnym musi wzrosnąć w stosunku do salda jakie było w dniu 6  lutego. Twoje aktywa na innych kontach w Kredyt Banku muszą wzrosnąć w stosunku do tych jakie miałeś w dniu 6 lutego. Na lokacie swobodnej musisz umieścić kwotę nie mniejszą niż 1000 zł, inaczej nie uzyskasz promocyjnego oprocentowania. Aby założyć lokatę swobodną musisz posiadać Ekstrakonto w Kredyt Banku. Klientom kredyt banku wolno posiadać tylko jedną lokatę swobodną.