Lokata 50-dniowa w Credit Agricole

Credit Agricole logo
Credit Agricole

Credit Agricole, który funkcjonuje na polskim rynku od niedawna niestety nie zaskoczył zbyt pozytywnie swoją ofertą produktów depozytowych. Bez wątpienia oferowane przez bank lokaty nie należą do najbardziej atrakcyjnych, które aktualnie oferowane są na rynku. By nieco uatrakcyjnić swoją ofertę bank zdecydował się na zaoferowanie klientom zupełnie nowego depozytu dającego szansę na wykorzystanie ostatnich dni, kiedy jeszcze uniknięcie podatku od zysków kapitałowych jest możliwe.

Decydując się na skorzystanie z tego depozytu liczyć można na 7,00 % – naturalnie jest to oprocentowanie brutto, zysk netto klienta, który zdecyduje się na założenie lokaty w Credit Agricole to 5,67 %. Podobnie jak w przypadku innych produktów oszczędnościowych bank dopuszcza możliwość podniesieni procentowania o 0,1 punktu procentowego w przypadku zakładania lokaty za pośrednictwem systemu bankowości internetowej lub systemu telefonicznego CA24.  Objęta promocją lokata zakładana jest na okres 50 dni. Minimalna kwota depozytu wymagana przez bank to 1 000 złotych, natomiast maksymalna wynosi 10 000 złotych. Możliwe jest założenie jedynie 15 promocyjnych lokat 50-dniowych, dlatego też maksymalna łączna kwota inwestycji to 150 000 złotych.

By stać się posiadaczem lokaty 50-dniowej w Credit Agricole niezbędne jest posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Klienci, którzy posiadają taki rachunek mogą lokatę założyć bezpośrednio za pomocą serwisu internetowego CA24. Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu takiego konta będziemy musieli je założyć i dopiero po uruchomieniu rachunku złożyć dyspozycje założenia lokaty. Naturalnie lokatę założyć można także w jednej z ponad 250 placówek banku oraz za pomocą wspomnianego już wcześniej systemu telefonicznego. Szczegółowy regulamin lokaty, adresy placówek bankowych oraz informacja o dostępnych w ofercie rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Credit Agricole.

 

Promocja Lokaty Porannej w Credit Agricole

Credit Agricole logo
Credit Agricole

Credit Agricole – bank powstały z przekształcenia Lukas Banku – by zachęcić do swojej oferty nowych klientów postanowił zaoferować im promocyjne oprocentowanie Lokaty Porannej. Dzięki zastosowanym podwyżką oprocentowanie znacznie wzrosło, jednakże nadal nie można uznać go za szczególnie atrakcyjne, bowiem wiele banków oferuje znacznie więcej. Ile zarobimy, jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na depozyt?

Lokata Poranna to lokata z codzienną kapitalizacja odsetek, którą możemy założyć na okres 5 lub 10 miesięcy. W zależności od tego, jaki okres wybierzemy bank zaproponuje nam odmienne warunki. I tak decydując się na 5-miesięczny depozyt będziemy mogli liczyć na oprocentowanie netto wynoszące 5,67 % (porównywalne z 7,00 % na tradycyjnej lokacie). Klienci, którzy wybiorą okres dwukrotnie dłuższy zarobią mniej, gdyż oprocentowanie w takim przypadku wynosi 5,27 %, co odpowiada 6,50 % na zwykłej lokacie z podatkiem od zysków kapitałowych. Jeśli zależy nam na jeszcze bardziej atrakcyjnych warunkach powinniśmy założyć lokatę za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu oprocentowanie nominalne naszego depozytu wzrośnie o 0,1 punktu procentowego.


Minimalna kwota depozytu wynosi 1 000 złotych, natomiast maksymalna 10 000 złotych. Nie powinno to stanowić większej przeszkody, dla osób, które pragną zdeponować znacznie większe sumy, bowiem bank dopuszcza posiadanie przez jednego klienta aż 300 takich lokat. Co ciekawe naliczone każdego dnia odsetki nie są dopisywane do naszej lokaty a przelewane na nasz rachunek osobisty, dzięki czemu na bieżąco możemy z nich korzystać.

By skorzystać z promocyjnej Lokaty Porannej warto się spieszyć, gdyż promocja trwa jedynie do 30 listopada bieżącego roku. Jeśli posiadamy konto w Credit Agricole możemy ją założyć za pośrednictwem bankowości internetowej, jeśli nie będziemy musieli odwiedzić jedną z wielu placówek banku. Szczegółowy regulamin produktu oraz adresy wszystkich oddziałów znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej banku.

Podwyżka oprocentowania lokat w Credit Agricole

Credit Agricole logo
Credit Agricole

Credit Agricole, który jeszcze niedawno nazywał się Lukas Bank, zdecydował w ostatnich dniach na podniesienie oprocentowania lokat terminowych z codzienną kapitalizacją odsetek. Dzięki podwyżce oferta depozytowa stała się wyraźnie bardziej atrakcyjna, jednakże nadal trudno zaliczyć którąkolwiek lokatę z oferty banku do najatrakcyjniejszych dostępnych aktualnie na rynku. Ile zarobimy po podwyżce?

Lokata Poranna, bo o niej mowa to lokata z codzienna kapitalizacja odsetek, na której zarobić możemy od 4,46 % do 5,19 % netto. Zysk z takiej lokaty odpowiada zyskowi z lokaty tradycyjnej -niepozwalającej na uniknięcie konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych oprocentowanej na 5,50 % – 6,40 %. Wysokość proponowanego przez bank oprocentowania uzależniony jest od okresu trwania lokaty. Depozyt w Credit Agricole może trwać 150, 300, 540 lub 750 dni i charakteryzować się oprocentowaniem wynoszącym odpowiednio 4,46 %, 4,86 %, 5,03 % lub 5,19 % netto.


By stać się posiadaczem Lokaty Porannej trzeba uprzednio założyć rachunek w Credit Agricole, na który każdego dnia przelewane są zyski z lokaty. Minimalna kwota inwestycji wynosi zaledwie 1 000 złotych, natomiast maksymalna jedynie 10 000 złotych. Niski limit nie stanowi problemu dla klientów, którzy byliby zainteresowani inwestycją większej kwoty, gdyż bank dopuszcza posiadanie aż 300 lokat dla każdego z dostępnych okresów. Lokata Poranna nie jest lokata odnawialną, w przypadku jej likwidacji przed upływem terminu zapadalności skutkuje naliczeniem prowizji. Szczegółowy regulamin produktu oraz lista wszystkich placówek banku dostępne są na oficjalnej stronie banku.