BGŻ Optima obniża oprocentowanie kont oraz lokat

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

Ostatnie obniżki stóp procentowych do zmian aktualnie obowiązującej tabeli oprocentowania skłoniły m. in. BGŻ Optimę. Bank zdecydował się obniżyć oprocentowanie nie tylko swojego rachunku oszczędnościowego, ale również kilku lokat dostępnych w jego ofercie. Ile dziś można zarobić decydują się na jeden z tych produktów?

Aktualnie ofertę depozytową Banku BGŻ Optima tworzą: rachunek oszczędnościowy, Lokata Bezkarna, Lokata Elastyczna, Lokata z funduszem oraz Lokata standardowa. Obniżki swym zasięgiem objęły tylko rachunek oszczędnościowy, Lokatę elastyczną oraz Lokatę standardową, która oferowana jest w kilku wariantach czasowych. W przypadku konta oszczędnościowego zdecydowano się na niewielką, 0,10 % obniżkę. Kilkukrotnie wyższe obniżki zastosowano wobec lokat.

Konto oszczędnościowe

Do niedawna decydując się na konto oszczędnościowe – Konto BGŻ Optima liczyć można było na oprocentowanie na poziomie 4,10 %. Po zaprowadzonych kilka dni temu zmianach jest to już 4,00 %, co mimo wszystko stawia rachunek w czołówce najbardziej atrakcyjnych. Oprocentowanie jest jednak promocyjne  obowiązywać będzie tylko do połowy maja (po tym terminie spadnie do poziomu 3,60 %).

Lokata elastyczna

Lokata elastyczna to sześciomiesięczny depozyt, który dotychczasowo pozwalał zarobić 3,80 %. Po obniżce oprocentowanie wynosi 3,60 %. Warunkiem otrzymania takiego oprocentowania jest utrzymanie lokaty do końca okresu zapadalności. W przypadku wycofania środków przed czasem oprocentowanie wyniesie 3,20 %, co stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób obawiających się wystąpienia nieprzewidzianych wydatków i konieczności zerwania lokaty.

Lokata standardowa

Terminy zapadalności dla Lokaty standardowej wynoszą 3, 12 i 24 miesiące. Przed zmianą w tabeli oprocentowania lokata trzymiesięczna pozwalała zarobić 3,70 %, a dwunastomiesięczna i dwudziestoczteromiesięczna 4,00 %. Dziś wybierając lokatę o najkrótszym okresie zapadalności liczyć można na zaledwie 3,30 %, w przypadku lokaty rocznej i dwuletniej jest to 3,70 %.

Szczegółowe informacje na temat obowiązujące aktualnie tabeli oprocentowania oraz instrukcje dotyczące zakładania poszczególnych rachunków i lokat znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej BGŻ Optima. Uruchomienia wszystkich powyższych rachunków dokonać można w bardzo krótkim czasie za pośrednictwem sieci. Minimalna kwota inwestycji w przypadku lokat wynosi standardowo 1 000 złotych. W przypadku rachunku oszczędnościowego oprocentowanie obowiązuje od pierwszej złotówki.

 

Lokata Bezkarna w Banku BGŻ Optima teraz na 6,50%

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

Lokata Bezkarna jeszcze do niedawna kusiła nowych klientów oprocentowaniem na poziomie 6,30 %. W ostatnich dniach bank zdecydował się zmienić nieco warunki oferowane klientom, dzięki czemu depozyt stał się jeszcze bardziej konkurencyjny. Na jakie oprocentowanie mogą dziś liczyć klienci, którzy zdecydują się na zdeponowanie swoich oszczędności w Banku BGŻ Optima?

Po zaprowadzonych zmianach Lokata Bezkarna z Kuponem, która do niedawna była po prostu Lokatą Bezkarną, pozwalała zarobić aż 6,50 % w skali roku. Nie jest to co prawda najwyższe oprocentowanie dostępne obecnie na rynku dla okresu trzymiesięcznego, jednak na uwagę zasługuje fakt, iż depozyt ten można w dowolnym momencie zlikwidować czy też wycofać część środków bez utraty dotychczas naliczonych odsetek. Między innymi z tego powodu lokata Banku BGŻ Optima zajmuje w wielu rankingach czołowe miejsca. Wadą rachunku jest z kolei konieczność założenia rachunku bankowego – Konta BGŻOptima. Istotny jest również fakt, iż lokata adresowana jest wyłącznie do nowych klientów, a więc takich, którzy nie posiadają jeszcze wspomnianego rachunku. Jeśli nie spełniamy tego warunki i związani już jesteśmy umową z bankiem będziemy się musieli zadowolić lokatę oferującą nieco ponad 6,00 %.

Minimalna kwota lokaty ustanowiona została na poziomie 1 000 złotych. Górny limit inwestycji wynosi 20 000 złotych. Z uwagi na fakt, iż istnieje szansa założenia tylko jednej takiej lokaty propozycja ta może się okazać mało interesująca dla osób dysponujących znacznie większą kwotą do zainwestowania. Więcej szczegółów oraz instrukcję uruchamiania Lokaty Bezkarnej z Kuponem znaleźć można w oficjalnym serwisie internetowym Banku BGŻ Optima.

 

Lokata Zwycięska w Banku BGŻ

Bank BGŻ logo
Bank BGŻ

Lokata Zwycięska, która niedawno pojawiła się w ofercie BGŻ jest najbardziej atrakcyjnym produktem depozytowym oferowanym obecnie przez bank. Nie można jej niestety zaliczyć do grona najbardziej atrakcyjnych na rynku, jednak mimo wszystko osoby dysponujące znacznymi nadwyżkami pieniężnymi mogą się zastanowić nad jej założeniem. Na jakie warunki liczyć można decydując się na skorzystanie z produktu?

Lokata Zwycięska to pięciomiesięczny depozyt, którego oprocentowanie uzależnione jest od wysokości kwoty, jaką zdecydujemy się przeznaczyć na jego założenie – w przypadku kwot mniejszych aniżeli 100 000 złotych oprocentowanie wynosi 5,60 %, natomiast dla kwot równych lub większych od 100 000 złotych wzrasta do 6,00 %. Stosunkowo atrakcyjne oprocentowanie, niska minimalna kwota inwestycji (1 000 złotych) oraz możliwość założenia dowolnej liczny lokat to niewątpliwie zalety lokaty. Jeżeli chodzi o wady nie sposób nie wspomnieć o konieczności posiadania konta oszczędnościowego Eskalacja. Niestety nie jest to jedyny warunek stawiany przez bank – założenie lokaty możliwe jest jedynie przy pomocy nowych środków, a więc środków stanowiących nadwyżkę ponad saldo z dnia 31 lipca 2012 roku.

Założenie lokaty jest niezwykle proste i nie zajmuje wiele czasu, dlatego wizyta w jednej z placówek banku nie powinna sprawić nam większego kłopotu. Warto się jednak pospieszyć z decyzją, gdyż produkt dostępny jest w ofercie banku jedynie przez ściśle określony czas – do 30 września bieżącego roku – przy czym bank zastrzega sobie możliwość jego skrócenia. Szczegółowy regulamin Lokaty Zwycięskiej znaleźć można na stronie internetowej Banku BGŻ.

 

Nowa polisa i polisolokata w BGŻ Optima

BGŻ Optima logo
BGŻ Optima

Po wprowadzeniu zmian w przepisach dotyczących lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek oferta BGŻ Optimy przestala być jedna z najbardziej atrakcyjnych. Chcąc nieco zmienić tą sytuację w ostatnich dniach bank poinformował o planach wprowadzenia do oferty dwóch nowych produktów oszczędnościowych – polisolokaty pozwalającej uniknąć podatku od zysków kapitałowych oraz polisy strukturyzowanej bazującą na cenach ropy naftowej, która również uwolniona jest od podatku Belki i posiada 100% gwarancję kapitału. Ile można zarobić wybierając jeden z nowych produktów z oferty BGŻ Optimy?

Polisolokata BGŻ Optima to nic innego jak zwykła lokata, z tym ze w formie ubezpieczenia na życie. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji możliwa jest optymalizacja podatkowa i tym samym unikniecie podatku od zysków kapitałowych. Produkt gwarantuje świadczenie z tytułu dożycia w wysokości 5,27 % netto. Warunki proponowane przez BGŻ Optima porównywalne są ze standardowymi lokatami z oprocentowaniem na poziomie 6,50 %. Minimalna kwota inwestycji to 2 000 złotych. Dogodny okres lokowania wynosi 12 miesięcy, jednak w każdej chwili istnieje możliwość wycofania środków i otrzymania 100 % zwrotu zainwestowanych środków. Ponadto lokata zapewnia dodatkową ochronę ubezpieczeniową w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Polisa Strukturyzowana BGŻ Optima, która do oferty włączona zostanie dopiero 21 maja, to produkt ustrukturyzowany gwarantujący dodatkowo ochronę ubezpieczeniową. Instrument ten skonstruowany jest w ten sposób, by klienci zyskiwali na przewidywanych wzrostach cen ropy naftowej. Obliczenie wysokości premii uwzględnia wartość początkowa wskaźnika (wartość najbliższego do wygaśnięcia kontraktu terminowego na ropę naftową typu Brent na londyńskiej giełdzie ICE) jak i wartość końcową będącą arytmetyczną średnią wartości wskaźnika z dni obserwacji (wyznaczonych na 8 dni w okresie kolejnych 24 miesięcy). Minimalna kwota inwestycji to 4 000 złotych, natomiast czas jej trwania 24 miesiące. Subskrypcja rozpocznie się 21 maja i potrwa tylko do 20 czerwca 2012 roku.

Zarówno Polisolokata jak i Polisa Strukturyzowana dostępne są wyłącznie dla klientów posiadających Konto Indywidualne BGŻOptima i Konto BGŻOptima Biznes. Jak przystało na bank internetowy przystąpienie do obu polis odbywa się za pośrednictwem Internetu.

 

Nowość – Lokata Zawrotny Zysk w Banku BGŻ

Bank BGŻ logo
Bank BGŻ

W ofercie banku BGŻ znaleźć można aktualnie kilka lokat bankowych, jednak trudno określić je jako szczególnie atrakcyjne. Do oferty produktów depozytowych w ostatnim czasie włączono zupełnie nowy depozyt – Lokata Zawrotny Zysk. Nie jest to jednak produkt, który na stałe zostanie włączony do oferty banku. Jego założenie możliwe jest tylko do końca maja bieżącego roku. Jakie warunki proponuje BGŻ Optima?

Lokata Zawrotny Zysk to dwumiesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 5,60 % w skali roku. W porównaniu z ofertami innych banków nie jest to szczególnie atrakcyjny produkt oszczędnościowy, jednak jeden z najbardziej atrakcyjnych w ofercie banku BGŻ. Minimalna kwota lokaty wynosi zaledwie 1 000 złotych, Maksymalna łączna kwota lokowana na sezonowych lokatach nie może przekroczyć 100 000 złotych. Ograniczenia te nie są jedynymi warunkami, jakie stawia klientom bank. Warunkiem założenia Lokaty Zawrotny Zysk jest również posiadanie konta oszczędnościowego Eskalacja (środki zgromadzone na takim rachunku oprocentowane są nawet na 4,10 %). Istotne jest również to, że na lokacie zdeponować można wyłącznie nowe środki, a wiec środki stanowiące nadwyżkę ponad wolumen środków zgromadzonych w banku na dzień 19 kwietnia bieżącego roku.

By stać się posiadaczem Lokaty Zawrotny Zysk trzeba się spieszyć, bowiem dostępna będzie ona w ofercie jedynie do 31 maja 2012 roku. Szczegółowy regulamin produktu oraz rachunku oszczędnościowego Eskalacja dostępne są na oficjalnej stronie internetowej banku BGŻ.

 

Lokata inwestycyjna Złoty Zysk II w BGŻ

Bank BGŻ logo
Bank BGŻ

W ofercie Banku BGŻ pojawił się kilka dni temu nowy produkt oszczędnościowy, który pozwala na osiągniecie ponadprzeciętnych zysków. Lokata inwestycyjna oparta o indeks złota dostępna będzie w ofercie tylko przez kilka tygodni, dlatego warto zapoznać się z produktem i ewentualnie szybko zdecydować. Czy warto? Jakie warunki proponuje BGŻ?

Lokata Inwestycyjna Złoty Zysk II to produkt, który daje szansę na osiągniecie zysku wynoszącego nawet 39,99%. Oprocentowanie lokaty w skali 2 lat, bowiem na taki okres jest ona zakładana, liczone jest, jako różnica pomiędzy wartością końcową a wartością początkową indeksu GOLDLNPM. Jako wartość początkową przyjmuje się wartość indeksu GOLDLNPM w dniu 3 maja 2012 roku, natomiast jako wartość końcową wartość indeksu GOLDLNPM w dniu 28 kwietnia 2014 roku. Oprocentowanie wynoszące 39,99 % zostanie zastosowane tylko wówczas, kiedy wartość indeksu GOLDLNPM nie osiągnie wartości równej bądź wyższej 140 % wartości początkowej. Jeżeli wartość indeksu będzie równa bądź wyższa oprocentowanie wyniesie zaledwie 5,00 % w skali 2 lat. W sytuacji, gdy wartość końcowa będzie równa lub niższa od wartości początkowej indeksu, a indeks nie osiągnie wartości równej lub wyższej 140 % wartości początkowej oprocentowanie wynosi 0,00 %. Ewentualne odsetki z lokaty zostaną wypłacone tylko w sytuacji, gdy środki zostaną utrzymane przez cały okres lokacyjny.

Poza możliwością osiągnięcia ponadprzeciętnych zysków Lokata Inwestycyjna Złoty Zysk II charakteryzuje się 100 % gwarancją kapitału oraz brakiem jakichkolwiek opłat wstępnych. Minimalna kwota lokaty wynosi 4 000 złotych, natomiast okres lokacyjny równe 2 lata. By stać się jej posiadaczem należy odwiedzić jedną z placówek banku i złożyć dyspozycję do 30 kwietnia 2012 roku. Szczegółowy regulamin produktu oraz wszelkie niezbędne informacje na jego temat znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej banku BGŻ.