Lokata Swobodnie Zarabiająca w BZ WBK – aktualne warunki

Nowa Lokata Swobodnie Zarabiająca, którą znaleźć można w ofercie Banku Zachodniego WBK jest sześciomiesięcznym depozytem z oprocentowaniem mieszczącym się w przedziale od 2,00 % do 2,50 %. Jego wysokość zależna jest od kwoty, jaka klient zdecyduje się zdeponować w banku. Dla kwot do 50 000 złotych oprocentowanie wynosi 2,00 %, do 100 000 złotych 2,25 %, a dla wszystkich pozostałych 2,50 %. Minimalna kwota depozytu wynosi standardowo 1 000 złotych. Atutem rachunku jest bez wątpienia możliwość wycofania zainwestowanych środków w dowolnym momencie – w takiej sytuacji oprocentowanie zostanie zmniejszone o 0,50 punktu procentowego. Minusem są natomiast wysokie opłaty związane z przelewami środków na rachunki prowadzone w innych bankach. Założenie Lokaty Swobodnie Zarabiającej możliwe jest na kilka sposobów: za pośrednictwem telefonu komórkowego, Internetu lub poprzez wizytę w placówce.

Lokata24 w BZ WBK – nowe zasady

BZ WBK logo
BZ WBK

Lokaty dostępne w ofercie Banku BZ WBK nigdy nie należały do szczególnie atrakcyjnych, jednak mimo to podmiot ten zdecydował się w ostatnim czasie obniżyć oprocentowanie kilku swoich depozytów – Lokaty Impet, Lokaty Swobodnie Zarabiającej oraz Lokaty 24. Jak po zamianach prezentuje się tabela oprocentowania banku?

Lokata 24 w BZ WBK to depozyt bankowy adresowany do klientów, którzy posiadają rachunek osobisty w banku i mają dostęp do systemu bankowości internetowej. Oprocentowanie tego miesięcznego depozytu uzależnione jest tylko i wyłącznie od wielkości kwoty na nim zdeponowanej – im jest ona wyższa, tym oprocentowanie bardziej atrakcyjne. Pierwszy próg stanowią kwoty wynoszące przynajmniej 1 000 złotych, jednak nie większe od 10 000 złotych – oprocentowanie wynosi wówczas 1,50 % (do niedawna 2,00 %). W momencie przekroczenia salda 10 000 złotych, które jednocześnie nie będzie większe aniżeli 20 000 złotych oprocentowanie wzrasta do poziomu 1,75 % (do niedawna 2,25 %). Klienci, którzy zdecydują się zdeponować więcej niż 20 000 złotych i nie przekroczą poziomu 50 000 złotych zarobią 2,00 % (do niedawna 2,50 %). Dla kwot większych od 50 000 złotych oprocentowanie wynosi 2,25 % (do niedawna 2,75 %).

Cechy lokaty

Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 000 złotych, natomiast górny limit nie został ustalony. Skorzystanie z oferty Banku BZ WBK wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz dostępu do systemu bankowości internetowej. Po upływie miesięcznego okresu trwania lokaty może ona zostać automatycznie odnowiona lub zwrócona na rachunek klienta. Przed skorzystaniem z oferty warto zapoznać się z regulaminem i tabela opłat i prowizji, gdzie zawarto wiele ważnych informacji. Za przelanie środków z lokaty na rachunek w innym banku bank pobiera opłatę w wysokości aż 7 złotych.

Jak założyć Lokatę24?

Uruchomienie Lokaty24 jest bardzo proste i szybkie, gdyż odbywa się za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Po zalogowaniu się do systemu wystarczy tylko w zakładce „Lokaty” wybrać odpowiednią pozycję, wpisać kwotę depozytu i założyć lokatę. Bank dopuszcza również możliwość dokonania powyższych czynności za pośrednictwem systemu bankowości mobilnej – cała procedura odbywa się w analogiczny sposób.

BZ WBK obniża oprocentowanie lokaty Swobodnie Zarabiającej

BZ WBK logo
BZ WBK

Oferta depozytowa Banku BZW BK nigdy nie należała do szczególnie atrakcyjnych, jednak mimo wszystko bank zdecydował się w ostatnim czasie na obniżenie oprocentowania swojej najbardziej popularnej lokaty – Lokaty Swobodnie Zarabiającej. Jak po obniżkach prezentuje się oferta instytucji?

Lokata Swobodnie Zarabiająca dostępna jest obecnie w trzech wariantach – jako lokata 6-miesięczna, 9-miesięczna i 12-miesięczna. Jak można podejrzewać wysokość oprocentowania proponowanego przez bank uzależniona jest od długości trwania inwestycji, jednak zależy ono także od wielkości zdeponowanej kwoty. W przypadku depozytu trwającego trzy miesiące wysokość oprocentowania wynosi od 3,25 % do 3,75 %. Lokata trwająca dwukrotnie dłużej pozwala zarobić nieco więcej – od 3,50 % do 4,00 %. W przypadku tych dwóch depozytów oprocentowanie nie zostało zmienione. Obniżka oprocentowania zastosowana przez bank objęła wyłącznie Lokatę Swobodnie Zarabiającą w wariancie dwunastomiesięcznym. Inwestując nowe środki w kwocie od 1 000 złotych do 50 000 złotych do niedawna zarobić można było 5,50 %. Obecnie oprocentowanie wynosi 5,20 %. Kolejny przedział stanowi kwota mieszcząca się w przedziale od 50 000 złotych do 100 000 złotych.  W tym przypadku oprocentowanie również zmniejszone zostało o 0,3 punktu procentowego z 5,75 % do 5,45 %. W najbardziej atrakcyjnym wariancie (kwoty ponad 100 000 złotych) oprocentowanie jeszcze niedawno wynosiło 6,00 %, wraz z początkiem września zmniejszone zostało do poziomu 5,70 %.

Aby założyć Lokatę Swobodnie Zarabiającą należy odwiedzić jedną z wielu placówek Banku BZW BK. Założenie depozytu z poziomu bankowości elektronicznej niestety w przypadku 12-miesięcznego wariantu nie jest możliwe. Więcej szczegółów oraz adresu placówek banku znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej.

 

Lokata Swobodnie Zarabiająca w BZ WBK

BZ WBK logo
BZ WBK

Oferta Banku Zachodniego WBK pod kątem produktów depozytowych nigdy nie była szczególnie atrakcyjna. Bardzo rzadko można znaleźć jedna z lokat oferowanych przez ten podmiot w rankingach i zestawieniach najbardziej korzystnych depozytów. Niestety sytuacji tej nie zmini również wprowadzona niedawno do oferty Lokata Swobodnie Zarabiająca. Na jakie warunki liczyć mogą klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty?

Lokata Swobodnie Zarabiająca zgodnie z informacjami, jakie znaleźć można na stronie internetowej Banku zachodniego WBK oferuje atrakcyjne oprocentowanie z możliwości wycofania środków w dowolnym momencie. O ile możliwość wypłaty w dowolnym momencie jest zaletą, o tyle oprocentowanie oferowane na Lokacie Swobodnie Zarabiającej już nie. Jak wysoko oprocentowane będą nasze środki? W dużej mierze wysokość oprocentowanie zależeć będzie od kwoty lokaty oraz jej terminu. Depozyt dostępny jest w dwóch wariantach – jako lokata 6-miesieczna i 9-miesieczna. Wybierając krótszy termin zapadalności będziemy mogli liczyć na oprocentowanie wynoszące 3,50 %, 3,75 % lub 4,00 %. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się wpłacić kwotę mniejszą się w przedziale od 1 000 do 50 000 złotych, od 50 000 do 100 000 złotych czy może większą niż 100 000 złotych. Podobnie jest w przypadku lokaty 9-miesiecznej, jednak tutaj oprocentowanie jest nieco wyższe i wynosi odpowiednio 3,75 %, 4,00 % oraz 4,25 %.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 złotych, górna granica inwestycji nie została ustalona. Po upływie wybranego okresu zapadalności lokata zostanie automatycznie odnowiona na analogiczny okres i na dokładnie tych samych warunkach. Więcej informacji na temat produktu, szczegółowy regulamin oraz listę placówek banku Zachodniego WBK znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej banku.

 

Lokata Avocado w BZ WBK

BZ WBK logo
BZ WBK

Jakiś czas temu jeden z najpopularniejszych banków w naszym kraju – BZWBK wraz z operatorem sieci Plus uruchomił zupełnie nowy pakiet – Avocado. Mocne reklamowany aktualnie w mediach produkt to wygodny rachunek bankowy z dostępem do usług mobilnych pozwalający na obniżanie rachunków za telefon. Do niezwykle nowoczesnego i atrakcyjnego szczególnie do osób młodych rachunku BZWBK zdecydował się również dołożyć korzystnie oprocentowaną lokatę funkcjonującą pod tą samą nazwą – Avocado. Jakie warunki oferuje depozyt?

Lokata Avocado to lokata dwumiesięczna, której oprocentowanie wynosi 5,00 % w pierwszym miesiącu oraz 8,00 % w miesiącu kolejnym. Nie jest to najwyżej oprocentowany depozyt dostępny obecnie na rynku, jednakże mimo wszystko warunki są bardzo korzystne. Do kogo adresowana jest lokata? Jej posiadaczem mogą się stać wyłącznie właściciele rachunku avocado, gdyż depozyt zakładany jest z poziomu bankowości elektronicznej.

Minimalna kwota depozytu to standardowo 1 000 złotych, natomiast maksymalna wynosi zaledwie 10 000 złotych. Niestety nie jest to zbyt dobra wiadomość dla osób planujących zainwestowanie znacznie większych środków. Kolejna cecha, dla wielu osób z pewnością wada, to brak możliwości automatycznego odnowienia lokaty – po upływie dwumiesięcznego okresu zainwestowane przez nas środki wracają na nasz rachunek. Warto jednak wspomnieć o zaletach. Otwarcie lokaty Avocado i jej obsługa możliwa jest na kilka sposobów. Po pierwsze może się to odbywać w ramach wspomnianych już usług bankowości elektronicznej, poprzez bankowość mobilną lub też u doradcy przez telefon.

Wszelkie niezbędne informacje, regulaminy, tabele opłat i prowizji oraz inne informacje, które mogą się okazać przydatne podczas podejmowaniu decyzji o założeniu konta i lokaty Avocado znajdziemy na stronie internetowej BZWBK oraz operatora Plus, a także we wszystkich placówkach tych podmiotów.

 

Lokata Codziennie Zarabiająca Pro w BZ WBK

BZ WBK logo
BZ WBK

Lokaty z codzienna kapitalizacją odsetek posiada obecnie praktycznie każdy bank działający na polskim rynku. Zwykle są one bardzo atrakcyjnie oprocentowane, jednakże powiedzieć tego nie można o Lokacie Codziennie Zarabiającej, która pojawiła się w ostatnich dniach w ofercie BZ WBK. Na jaki zysk możemy liczyć deponując swoje środki w Banku Zachodnim?

Lokata Codziennie Zarabiająca oferuje jedynie 3,75 % w skali roku. Oprocentowanie to jest porównywalne z oprocentowaniem 4,63 % na tradycyjnej lokacie z kapitalizacja odsetek na koniec okresu. Bez wątpienia produkt ten nie należy do szczególnie atrakcyjnych – bez większych trudności znaleźć można wiele tradycyjnych lokat oprocentowanych znacznie korzystniej. Zaletą lokaty jest przede wszystkim fakt, iż jest ona jednodniowa i automatycznie odnawiana. Dzięki temu wycofanie swoich środków jest możliwie w każdym momencie bez konieczności płacenia jakiejkolwiek prowizji czy utraty naliczonych odsetek.


By stać się posiadaczem Lokaty codziennie Zarabiającej wystarczy odwiedzić jeden z wielu oddziałów Banku Zachodniego i dysponować wolnym 1 000 złotych, który stanowi minimalna kwotę depozytu. Szczegóły dotyczże produkty znaleźć można na oficjalnej stronie BZ WBK.