Aukcje Lokat w Banku Millenium – wszystkie najważniejsze informacje

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Dziś opiszemy kolejną bardzo ciekawą ofertę, jaką niewątpliwie jest Aukcja Lokat w Banku Millenium. Pisaliśmy ostatnio o Lokacie na Dobry Początek w Idea Banku, która jest świetną propozycją, którzy jeszcze nie korzystali z produktów Idea Banku. Dziś dla odmiany nieco inna propozycja. Aukcja Lokat, o której mowa, to nie jest zwykła lokata, na której mamy z góry określone warunki. Tutaj o warunkach decydujemy sami. W jaki sposób? Zapraszam do przeczytania wpisu.

O czym będzie ten wpis? Przedstawimy Państwu zasady działania Aukcji Lokat w Banku Millenium, opiszemy jak skorzystać z oferty, a także przedstawimy, na jakie warunki można liczyć i kiedy obywają się aukcje. Zachęcamy do czytania dalszej części wpisu oraz późniejszego komentowania oferty oraz wpisu.

Na czym polegają Aukcje Lokat?

W wielkim skrócie oferta jest bardzo podobna do rzeczywistej licytacji. Klienci banku składają oferty lokat – kwota, oprocentowanie, które ich satysfakcjonuje, oraz rachunek źródłowy – i spośród tych lokat wybierane są najlepsze oferty tj. bank określa pewną stopę oprocentowania, którą jest w stanie przyjąć,  i wszystkie oferty, które są równe bądź poniżej określonej przez bank stopy wygrywają.

Innymi słowy, składamy ofertę, bank określa maksymalne oprocentowanie, jeśli jest wyższe bądź równe oprocentowaniu naszej lokaty, wygrywany aukcję i bank automatycznie zakłada naszą lokatę na wylicytowanych warunkach.

Rozwiązanie to wydaje się z pozoru korzystne jedynie dla banku, który przecież może nisko określić maksymalną stopę, jaką chce zapłacić, oraz wybrać tylko bardzo korzystne dla siebie oferty (bank przeznacza na jedną transzę kwotę ok. 60-80 mln zł i dobiera oprocentowanie tak, aby zebrać odpowiednią kwotę). Rzeczywistość pokazuje jednak, że średnie oprocentowanie wygrywających aukcji sporo przewyższa oprocentowanie większości depozytów i nieraz jest zbliżone do najlepszych ofert na rynku.

Kiedy są organizowane aukcje?

Bank organizuje aukcje w każdym tygodniu, przy czym finał jest zawsze we czwartki. Aukcja zawsze rozpoczyna się z początkiem tygodnia, trwa cztery dni, po czym we czwartek dowiadujemy się, jaki był jej finał.

Tak więc, na jakie warunki możemy liczyć?

Oprocentowanie depozytów we wszystkich bankach systematycznie spada, tak wiec oferty wygrywające na aukcjach lokat też systematycznie spadały. Jeszcze w tamtym roku bez problemu można było dostać 6%, na chwilę obecną maksymalne oferty sięgają ok. 3,80%. Bank publikuje regularnie wyniki, w których zamieszcza średnie wygrywające oprocentowanie, które jest z reguły o ok. 0,15% niższe od maksymalnego.

Minimalnie możemy złożyć ofertę na 500zł, nie ma maksymalnego pułapu. Depozyty są zakładane na okres 15 dni.

Jak licytować?

Bank określa maksymalne oprocentowanie, jakie jest w stanie przyjść. W chwili obecnej jest to 6%. Doświadczenie jednak pokazuje, że oferując oprocentowanie zbliżone do średniego z poprzedniej aukcji mamy praktycznie zapewnione zwycięstwo w aukcji. Możemy też składać po kilka ofert na jednej aukcji (maksymalnie 10 ofert). Najlepiej składać oferty pomiędzy wspomnianą kwotą średnią oraz maksymalną kwotą z poprzedniej aukcji.

Jak skorzystać z oferty?

Przede wszystkim musimy mieć dostęp do serwisu Millenet. Oferta jest skierowana wyłącznie do klientów Banku Millenium. Aby złożyć ofertę nie musimy mieć na koncie środków, które chcemy ulokować. Środki muszę pojawić się dopiero w dniu zakończenia aukcji, czyli we czwartek o godz. 15.

Po zalogowaniu do systemu widzimy wszystkie warunki aukcji lokat. Widzimy także status każdej aukcji – „W toku”, „Ogłoszona”. Aby wziąć udział w aukcji należy zaakceptować jej regulamin, a następnie określić jej kwotę, maksymalne oprocentowanie, rachunek źródłowy oraz dyspozycję na wypadek przegrania aukcji.

Po zakończeniu aukcji otrzymujemy informację o jej wyniku. Jeśli wynik jest pozytywny, pieniądze automatycznie trafiają z konta na lokatę i wracają na nie po jej zakończeniu.

Czy warto?

Biorąc pod uwagę inne oferty Banku Millenium, ta wydaje się bardzo atrakcyjna. Do wyboru zostają nam jedynie Lokata Millenet oraz Lokata SuperProcent, które nie kuszę zbyt wysokim oprocentowaniem (ok. 2% na większość okresów). Ratunkiem może okazać się oferta Happy Hours, lecz podwyższa ona oprocentowanie Lokaty Millenet jedynie o 1% do średnio atrakcyjnych 3%.

Zobacz nasz aktualny ranking lokat bankowych.

Aukcje Lokat w skrócie

  • Aby wziąć udział w aukcji należy zadeklarować kwotę oraz oprocentowanie (oraz rachunek), jakie chcemy otrzymać. Jeśli oferta znajdzie się w puli wygrywającej, bank założy lokatę pobierając automatycznie pieniądze z konta.
  • Minimalna kwota, jaką możemy licytować, to 500zł.
  • Okres, na jaki lokujemy środki, to 15 dni.
  • Średnie oprocentowanie ostatnich aukcji wyniosło ok. 3,65%, maksymalne ok. 3,80%, kapitalizacja na koniec okresu lokaty

Podziel się

I teraz, jak zwykle, bardzo prosimy o podzielenie się wpisem. Być może mają Państwo znajomych, którzy korzystają z oferty Banku Millenium i byliby zainteresowani skorzystaniem z niej. Bez Was informacja o ofercie nie dotrze wszędzie tam, gdzie powinna.

Bardzo prosimy też o dodawanie własnych opinii pod wpisem. Można też zadawać pytania. Z przyjemnością Państwu na nie odpowiemy. Naprawdę liczy się dla nas każda opinia i każdy głos.

Życzymy udanych inwestycji i zachęcamy do przejrzenia reszty strony.

Lokaty dostępne przez smartfona w Banku Millenium

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Niezależny magazyn finansowy Global Finance po raz kolejny przyznał Bankowi Millenium tytuł najlepszego banku internetowego dla klientów indywidualnych w Polsce oraz banku oferującego najlepszą internetową obsługę lokat, kredytów i inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Bardzo prawdopodobnie nie jest to ostatnia tego typu nagroda dla banku, gdyż w ostatnim czasie udostępnił on swoim klientom używającym bankowości mobilnej możliwość zakładania lokat za pomocą telefonu i już szykuje kolejne nowości.

Nowoczesne i niezwykle przydatne rozwiązanie stosowane przez Bank Millenium pozwala na lokowanie posiadanych przez siebie oszczędności za pomocą własnego telefonu bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujemy. Na uwagę zasługują również atrakcyjne depozyty bankowe oferowane klientom w ramach specjalnej promocji Happy Hours, których oprocentowanie sięga nawet 7,00 %. Klienci banku korzystający z bankowości mobilnej o ogłaszanych raz w tygodniu Happy Hours dowiadują się z komunikatów, które pojawiają się na wyświetlaczach ich telefonów.

Możliwość zakładania lokat za pośrednictwem telefonu nie będzie jedynym nowoczesnym udogodnieniem oferowanym przez Bank Millenium. Już teraz trwają zaawansowane prace na systemem płatności mobilnych – Near Field Communication, który będzie umożliwiał zbliżeniowe płatności przy pomocy nie karty lecz telefonu oraz usługą 3D-Secure, który zapewni większe bezpieczeństwo transakcji dokonywanych w sieci przy pomocy kart. Z pewnością na efekty owych prac nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Nowe lokaty terminowe w Banku Millenium

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Oferta Millenium Banku po wycofaniu się z rynku lokat z codzienną kapitalizacją odsetek uległa znacznej przebudowie. Czy po przebudowanie oferta banku jest wciąż atrakcyjna dla klientów? Które lokaty oferują najbardziej atrakcyjne warunki? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentujemy poniżej.

Klienci zainteresowani długoterminowym lokowaniem swoich oszczędności powinni wybrać Lokatę Słodki Zysk, która pozwoli zarobić nawet 6,00 % w skali roku. Wysokość oprocentowania proponowanego klientowi uzależniona jest od kwoty lokaty. W przypadku kwot mniejszych niż 50 000 złotych jest to 4,50 %, dla równych i większych od 50 000 złotych i jednocześnie mniejszych niż 100 000 złotych jest to już 5,00 %, natomiast dla wszystkich pozostałych aż 6,00 %. Lokata Coraz Lepsza to z kolei 24-miesieczny depozyt, którego atrakcyjność rośnie wraz z upływem czasu. Przez pierwszy kwartał oprocentowanie wynosi 4,25 %, w kolejnych zwiększa się i wynosi odpowiednio 4,50 %, 4,75 %, 5,00 %, 5,25 %, 5,50 %, 5,75 %, by w ostatnim kwartale osiągnąć aż 7,00 %. Średnie oprocentowanie lokaty jest jednak mniejsze niż Lokaty słodki Zysk i wynosi 5,25 %.

Kolejnym produktem oszczędnościowym Millenium Banku jest Lokata Super Procent, którą można założyć na okres 3, 6 i 12 miesięcy. W zależności od terminu zapadalności, waluty oraz kwoty lokaty bank zaproponuje nam od 2,00 % do 4,25 %. Jeszcze mniej atrakcyjna jest lokata Millenet, która założyć można na okres od 1 do 732 dni w czterech walutach – PLN, USD, EUR oraz GBP. Oprocentowanie wynosi od 0,50 do 4,75 % w skali roku. Lokata Rosnąca to jak sama nazwa wskazuje lokata progresywna, którą założyć można na okres 12 miesięcy. Średnie oprocentowanie za cały okres wynosi 4,48 %. Kolejny produkt to Lokata Millennium zakładana na okres od 1 dnia do 24 miesięcy. Niestety jej zyskowność nie jest szczególnie zachęcająca, gdyż minimalna oprocentowanie wynosi 0,10 % dla kilkudniowych lokat w walutach obcych, natomiast maksymalne 4,75 % dla lokaty dwuletniej w PLN. Ostatnim tradycyjnym depozytem jest Lokata MegaZysk, która łączy w sobie cechy produktu oszczędnościowego oraz ubezpieczenie na życie. Maksymalny zysk, jaki może uzyskać z takiej lokaty to zaledwie 4,00 %.

Jak widać oferta Millenium banku nie prezentuje się szczególnie atrakcyjne. Znalezienie znacznie wyżej oprocentowanych depozytów bankowych nie stanowi dziś najmniejszego problemu, dlatego też prze podjęciem decyzji o złożeniu depozytu warto zapoznać się z ofertami konkurencyjnych podmiotów.

 

Lokata Morze Zysków w Banku Millenium

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Do grona banków, które w ostatnich tygodniach zdecydowały się wprowadzić do swojej oferty depozytowej zupełnie nowe produkty dołączył ostatnio także Millenium Bank. Od kilku dni kusi on klientów Lokatą Morze Zysków, na której zarobić można 7 % w skali roku. W porównaniu z konkurencyjnymi produktami oszczędnościowymi propozycja Banku Millenium prezentuje się całkiem interesująco.

Lokata Morze Zysków to lokata z codzienną kapitalizacją odsetek, którą założyć możemy na okres dwóch, trzech lub czterech miesięcy. W zależności od tego, na który wariant się zdecydujemy będziemy mogli zarobić od 5,06 % do 5,67 %, co odpowiada oprocentowaniu 6,25 % – 7, 00 % na tradycyjnych lokatach, które nie umożliwiają obejścia konieczności płacenia 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych. Prócz atrakcyjnego oprocentowania zaletami lokaty są również niska minimalna kwota depozytu ustanowiona na poziomie 1 000 złotych oraz możliwość przelewania naliczonych odsetek na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.


Niestety maksymalna kwota, jaką można zdeponować na pojedynczej lokacie to 15 000 złotych. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, iż Millenium Bank dopuszcza posiadanie tylko jednej lokaty dla każdego okresu zapadalności. Reasumując łączna maksymalna kwota inwestycji może wynieść 45 000 złotych i rozłożona zostanie na 3 lokaty o terminie 2, 3 i 4 miesięcy. Niestety jest to największa niedogodność, która z pewnością w znacznym stopniu wpłynie na zainteresowanie klientów nowym produktem oszczędnościowym banku. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele znacznie wyżej oprocentowanych lokat, które dodatkowo pozwalają zainwestować nieograniczone środki. Warto podkreślić, iż kolejnym warunkiem stawianym przez Millenium Bank jest deponowanie wyłącznie tzw. nowych środków, a więc środków stanowiących nadwyżkę ponad aktualne saldo klienta.

Jeśli proponowane przez Millenium Bank warunki ocenimy jako atrakcyjne powinniśmy odwiedzić jeden z oddziałów banku, gdyż tylko w taki sposób można uruchomić Lokatę Morze Zysków. Szczegóły dotyczące oferty oraz kartę produktu znajdziemy na stronie internetowej banku.

Lokata Gorąca w Banku Millenium

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Przed zbliżającym się comiesięcznym porównaniem lokat, banki przedstawiają coraz korzystniejsze promocyjne oferty, które pozwolą wspiąć się na czołowe miejsca i zgarnąć potężny kapitał zainteresowanych klientów. Bank Millenium przygotował produkt Lokata Gorąca, która oferuje maksymalne udogodnienia oraz bardzo wysokie oprocentowanie. Depozyt może trwać 2,3 lub 4 miesiące, w zależności od wyboru inwestora, a w każdym z wariantów deklasuje konkurencję.

Największym wabikiem na klientów poszukujących możliwości bezpiecznego ulokowania kapitału, jest oferowane przez Bank Millenium oprocentowanie. Lokata Gorąca daje zarobić, niezależnie od wybranej długości trwania depozytu – 4,86% w skali roku. Osiągnięte zarobki w całości trafią do portfela klienta, ponieważ dzienna kapitalizacja odsetek pozwala ominąć wysoki podatek Belki.


Narastające co 24 godziny odsetki mogą zwiększać deponowany kapitał lub wędrować bezpośrednio na rachunek osobisty inwestora. Jednym z podstawowych wymogów potrzebnych do założenia Lokaty Gorącej, jest posiadanie (ewentualnie założenie) konta w Millenium Banku.

Oprocentowanie 4,86% z dzienną kapitalizacją obowiązuje dla wszystkich wariantów promocyjnej lokaty: 2, 3 i 4-miesięcznej. Co trochę zadziwiające, każdy klient może założyć tylko jeden depozyt w danym okresie trwania. Pewnie dla wielu osób będzie to sporym ograniczeniem, tym bardziej że maksymalnie na Lokacie Gorącej można zainwestować 18 tysięcy złotych. Ukłonem w stronę mniej zamożnych inwestorów jest minimalny próg, ustalony przez Bank Millenium na 1 000 złotych.

Lokata Gorąca w Banku Millenium pozwoliła placówce nie tylko pokonać konkurencję pod względem wysokości oprocentowania krótkoterminowych inwestycji, ale również nieco obniżyła wymagania stawiane przez klientami. Teraz mogą oni rozpocząć oszczędzanie z tysiącem złotych, a w razie nagłej sytuacji osobistej, przerwać lokatę bez utraty wszystkich naliczonych już odsetek.

Promocyjny depozyt jest dostępny we wszystkich placówkach Millenium Banku. Niestety Lokaty Gorącej nie można założyć przez Internet.

Happy hours w Banku Millenium

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Ciekawy sposób na reklamę swojej strony internetowej wymyślił Bank Millenium. W wybranych godzinach, tzw. Happy hours będzie można założyć lokatę bankową, z oprocentowaniem podwyższonym nawet o 2% w porównaniu do tradycyjnej oferty banku. Oszczędni klienci chętni na taki prezent muszą być jednak bardzo czujni. Od chwili pojawienia się komunikatu o Happy hours do zakończenia promocji mija zaledwie kilka godzin.

Informacja o ewentualnym pojawieniu się promocyjnej lokaty internetowej w danym dniu jest podawana między godziną 9 a 10 (Happy hours są uruchamiane tylko raz w tygodniu!), za pomocą strony internetowej Millenium Bank i systemu bankowości elektronicznej. Następnie klienci mogą w wyznaczonych godzinach składać wniosek o otwarcie Lokaty Millenet na promocyjnych warunkach. Opcja jest dostępna niestety wyłącznie dla posiadaczy internetowego rachunku osobistego. Kto zamierza skorzystać z Happu hours w Banku Millenium, będzie zmuszony założyć konto (może to być zupełnie bezpłatne Konto Internetowe) w tej placówce.


Dalsza analiza warunków proponowanych klientom w ramach promocyjnej Lokaty Millenet jeszcze bardziej zachęca do inwestowania w ten depozyt. Minimalny kapitał potrzebny do skorzystania z oferty wynosi jedynie 500 złotych. Długość trwania lokaty jest uzależniona wyłącznie od inwestora. Możemy pomnażać pieniądze przez okres od 1 do 732 dni. Dotyczy to zarówno Lokaty Millnet znajdującej się na stałe w ofercie Millenium Banku oraz zakładanej podczas Happy hours.

Podwyżka oprocentowania podczas trwania promocji jest uzależniona od terminu lokaty, na jaki zdecydujemy się ją założyć. Najkorzystniej prezentuje się przedział od 367 do 732 dni. Założenie depozytu podczas Happy hours skutkuje podwyżką zarobków o 2%. Maksymalnie możemy tym samym zarobić 6,75% (4,75% standardowego oprocentowania + promocyjne 2 pkt. proc.) w skali roku!

Happy hours w Banku Millenium są dostępne wyłącznie przez system bankowości elektronicznej. Nie ma możliwości założenia promocyjnej lokaty w oddziale banku.