Obniżka oprocentowania lokat w Banku BPH

Bank BPH logo
Bank BPH

Klienci zainteresowani inwestowaniem w Banku BPH mogą czuć się rozczarowani. Zmianie uległo oprocentowanie niemal wszystkich lokat, które już dotychczas nie były zbyt atrakcyjne pod tym względem. Niestety wskaźniki powędrowały wyłącznie w dół, co nijak się ma do obecnej sytuacji na polskim rynku depozytów. Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek w BPH są teraz oprocentowane od 3,80 do 4,20%.

Większość instytucji bankowych w Polsce po podwyższeniu stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski po krótkim czasie zaczyna zwiększać atrakcyjność swoich lokat. Wyższe oprocentowanie daje klientom lepsze zyski, a tym samym zachęca inwestorów do takiej formy pomnażania swojego kapitału. Nie inaczej było po kwietniowych zmianach na rynku depozytów. Większość placówek podwyższyła oprocentowanie lokat. Niestety w Banku BPH zdecydowano się na obniżki.


Sięgnęły one Lokaty Pracowitej i Lokaty Standardowej (oprócz 24- i 36-miesięcznej). Tym samym mniej zarobią wszyscy klienci wybierający depozyt z dzienną kapitalizacją odsetek. Przed niekorzystnymi zmianami uchroniła się e-Lok@ta Banku BPH, ale działa ona jak tradycyjna lokata i od zysków zostaje odliczony 19-procentowy podatek Belki.

Oprocentowanie przy większości opcji zostało zmniejszone o 0,20%. Tak potraktowano Lokatę Pracowitą (3-12 miesięcy) i Standardową w przedziale 2-6 miesięcy. Roczny depozyt zmienił się na niekorzyść klientów aż o 0,30%. Ruch Banku BPH jest tym bardziej zaskakujący, że oprocentowanie lokat nie ulegało zmianie po trzech ostatnich podwyżkach stóp procentowych. Teraz zamiast w górę, powędrowało solidnie w dół.

Pozostałe warunki depozytów w Banku BPH pozostały bez zmian. Można je założyć w jednym z oddziałów, przez Internet (opcja dostępna wyłącznie dla posiadaczy rachunku osobistego w BPH z dostępem do bankowości elektronicznej) lub przez telefon. Minimalny budżet wynosi przy każdej opcji 1000 złotych. Zarobki na lokacie z dzienną kapitalizacją mogą wynieść od 3,80 do 4,20%, a na standardowej od 3,80 do 5,50% brutto.

Lokata Pracowita w banku BPH

Bank BPH logo
Bank BPH

Oprocentowanie lokat bankowych w ostatnim czasie powoli, ale za to stale spadało. Niskie stopy procentowe sprawiły, że bankom coraz mniej opłacało się dawać atrakcyjne oprocentowanie. Receptą na tą sytuację okazały się lokaty z codzienną kapitalizacją. Dzięki nim klient otrzymuje dość atrakcyjne oprocentowanie, a bank nie musi ponosić aż tak wysokich jego kosztów. Przykładem takiej lokaty jest mocno reklamowana ostatnio Lokata Pracowita w banku BPH. Mimo, że nominalne oprocentowanie na 12 miesięcy wynosi 4,8%, to i tak możemy je porównywać do zwykłej lokaty o oprocentowaniu ponad 6%. Jest to dość przyzwoity wynik jak na chwile obecną. Niewiele jest lokat oferujących takie oprocentowanie, a już na pewno żadnej z tradycyjną kapitalizacją.

Wielkość wpłaty

Najmniejsza kwota na jaką będziemy mogli założyć lokatę wynosi 100zł, natomiast górna granica wynosi jedynie 10000zł, co jest utrudnieniem dla osób dysponujących większą gotówką. Można na szczęście założyć dowolną liczbę lokat.

Oprocentowanie

Szczegóły oprocentowania przedstawia tabela. Oprocentowanie podane jest w skali roku. Istnieje możliwość wypłaty odsetek bezpośrednio na konto. W takiej sytuacji odpowiednik oprocentowania tradycyjnej lokaty jest nieco niższy.

Okres lokaty Oprocentowanie Odpowiednik oprocentowania tradycyjnej lokaty

12 miesięcy

4,8%

6,07%

6 miesięcy

4,25%

5,3%

3 miesiace

4,0%

4,97%

* – oprocentowanie w skali roku

Okres lokaty

Pieniądze na Lokacie Pracowitej możemy zdeponować na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Dostęp do pieniędzy

Odsetki kapitalizowane są codziennie. Istnieje możliwość codziennej wypłaty odsetek na podane konto. Nie decydując się na ten wariant i zrywając lokatę przed czasem, otrzymamy 0,1 należnych odsetek za okres na jaki zdeponowaliśmy środki.

Inne

Lokata może być odnawialna. Można ją założyć w dowolnej placówce banku lub przez system bankowości internetowej banku.

BPH – Konto Sezam Oszczędzam

Bank BPH Logo
Nowe logo banku BPH

Konto Sezam Oszczędzam w banku BPH to kolejna propozycja z serii tych produktów bankowych, które oprócz tego, że pozwalają gromadzić nasze środki w bezpieczny sposób, to dają jeszcze możliwość ich pomnażania. Pod tym względem podobne do klasycznych terminowych lokat bankowych, ale różni się jednak od nich w sposób zasadniczy.

Na koncie tym nie trzeba zamrażać swoich środków aby móc je bezpiecznie pomnażać. Konto Sezam Oszczędzam to wyśmienity produkt bankowy dla klientów, którzy chcą oszczędzić i pomnożyć swoje pieniądze, jednocześnie nie są do końca pewni, czy pieniądze te nie będą im w międzyczasie potrzebne, dlatego nie decydują się na ich zamrożenie na klasycznej lokacie terminowej.

Zakładając Konto Sezam Oszczędzam w banku BPH nie płacisz nic ani za otwarcie ani za prowadzenie konta. Przy zakładaniu tego rachunku nie musisz wpłacać określonej przez bank minimalnej ilości środków, kwota jaką wpłacisz przy zakładaniu konta jest całkowicie dowolna i zależna od twoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Na Koncie Sezam Oszczędzam w banku BPH odsetki kapitalizowane  są każdego dnia. Innymi słowy złotówka wpłacona na konto jednego dnia przynosi procentową korzyść już dnia następnego. W przypadku tego konta możesz też w każdej chwili wypłacać środki nie tracąc przy tym nagromadzonych już odsetek. Każdego nowego miesiąca dostajesz od banku prezent w postaci dwóch pierwszych przelewów dokonywanych bezpłatnie.

Konto Sezam Oszczędzam w banku BPH to konto dość wygodne. Dostęp do twoich pieniędzy jest bardzo łatwy i ciągły. Operacji na swoim koncie możesz dokonywać w placówkach banku BPH, posługując się internetową bankowością lub za pośrednictwem połączenia telefonicznego. Konto Sezam Oszczędzam ma jedną wyjątkową cechę, która wyróżnia je spośród innych tego typu ofert. Aby założyć Konto Sezam Oszczędzam nie musisz posiadać innego konta w banku BPH.

Oprocentowanie

Jeśli twoje oszczędności nie przekraczają kwoty 200 tys. zł wówczas oprocentowanie ich wynosi 4,04 %. Jeśli środki zgromadzone na koncie przekroczą kwotę 200 tys.  zł, wówczas ich oprocentowanie wyniesie 4,44 %. Konto Sezam Oszczędzam to konto na którym oprocentowanie środków jest zmienne. Wszyscy którzy obawiają się jego obniżki na skutek zmian na rynku finansowym, mogą spać spokojnie. Bank BPH gwarantuje swoim klientom oprocentowanie minimalne zawsze wyższe o jeden procent niż stopa depozytowa zaproponowane przez Narodowy Bank Polski. Gwarancja ta jest pewna, bo stanowi jeden punkt regulaminu dotyczącego konta.