Podwyżka oprocentowania lokat w Allianz Banku

Allianz Bank logo
Allianz Bank

Jeszcze nie została do końca przeprowadzona zmiana nazwy Allianz Bank na Get Bank, a nowy właściciel już uraczył klientów placówki podwyżkami oprocentowania depozytów. Więcej można zarobić nie tylko na lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek czy w walutach obcych. Interesującą nowością jest Lokata na Start, bliźniaczo podobna do tej z Getin Online. Jeśli pogoń Allianz za ofertą Getin utrzyma tempo, wkrótce będziemy mieli nowego gościa na czołowych miejscach comiesięcznych porównań.

Serwisy informacyjne ponownie zamieniły się na zielono. Tym razem sprawcą zamieszania nie jest jednak promocyjna lokata w Getin Online, a potężna transakcja Getin Holding z Allianz Bankiem, w wyniku której do listy banków Leszka Czarneckiego dołączy wkrótce Get Bank (zastępując nazwę Allianz). Niemiło zaskoczeni mogą być jedynie klienci odwiedzający naziemne placówki Allianz Banku, które zostały tymczasowo zamknięte (wszelkie sprawy należy załatwiać w Getin Banku).


Już od początku swojego gospodarowania Getin postawił na przyciąganie inwestorów. Lokaty bankowe w Allianz zostały odświeżone, a do listy usług dołączyła Lokata na Start. Prawdopodobnie wyznacza to kierunek, w jakim pójdzie Get Bank – będzie przejmować ofertę od Getin Online.

Najbardziej interesująca część depozytów, to te z dzienną kapitalizacją odsetek. W Allianz Bank przez jeden miesiąc możemy zarobić 3,65% w skali roku, 3-miesięczna lokata gwarantuje 4,87%, półroczna 4,95%, a najdłuższa – 12-miesięczna 5,08%. Oczywiście odsetki w całości trafiają na konto inwestora, ponieważ maksymalna wielość jednego depozytu wynosi 15 tysięcy złotych i pozwala ominąć podatek Belki.

Jeszcze oficjalnie nie wprowadzona do oferty, ale widniejąca na prowizorycznej stronie Get Bank – Lokata na Start zapowiada prawdziwą ucztę dla osób szukających bezpiecznego sposobu na szybkie pomnożenie kapitału. Na 2-miesięcznym depozycie otrzymamy oprocentowanie 5,70% z dzienną kapitalizacją odsetek (jak 7% na standardowej lokacie), z możliwością odnowienia umowy po upływie 60 dni.

Całe zamieszanie związane ze zmianą nazwy Allianz Banku trzeba cierpliwie przeczekać, bo jak widać Getin Holding będzie starał się za wszelką cenę wypromować swoje najmłodsze dziecko.

Allianz Lokata z codziennym zyskiem

Allianz Bank Lokaty
Allianz Bank

Lokata z codziennym zyskiem jest produktem przeznaczonym przede wszystkim dla osób,  które szukają jednocześnie stabilnych, wysokich zysków, a także bezpieczeństwa dla naszych oszczędności. Dzięki codziennej kapitalizacji odsetek, z dnia na dzień powiększamy nasz zysk, jednocześnie nie martwiąc się o utratę naszego kapitału, jak to może mieć miejsce na giełdzie lub innych inwestycjach.

Do wyboru mamy cztery różne okresy umowne. Od czasu trwania lokaty zależy oprocentowanie, jakie uzyskamy. Wpłacając pieniądze na jeden miesiąc otrzymamy 3,65%, na 3 miesiące – 4,05%, na pół roku – 4,33%, natomiast na cały rok – 4,86%. Oczywiście jest to oprocentowanie nominalne. Jednak dzięki codziennemu naliczaniu odsetek, dla kwot do 15 tysięcy złotych, zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową, nie będziemy musieli płacić podatku od dochodów kapitałowych. Dlaczego tak się dzieje? Jeżeli odsetki przy danej kapitalizacji nie przekroczą kwoty 2,49zł, to podatek Belki, zaokrąglony do pełnych złotówek (co robi się zawsze przy jego naliczaniu), wynosi dokładnie 0zł. Sprawia to, że oprocentowanie rzeczywiste jest atrakcyjniejsze niż nominalne. Wyżej przedstawione stawki procentowe, odpowiadają zatem oprocentowaniu lokat z kapitalizacją na koniec okresu odpowiednio: dla 1 miesiąca – 4,52%, 3 miesiące – 5,02%, pół roku – 5,41%, rok – 6,15% w skali roku, gdzie w/w podatek jest pobierany. Ponadto, jeżeli pragniemy zainwestować większą kwotę i jednocześnie nie płacić „belkowego”, mamy możliwość założenia do 5 takich lokat.


Dodatkowym atutem z codziennej kapitalizacji jest to, że każdego kolejnego dnia, kwota naszej lokaty się powiększa o odsetki, dochodzi więc procent składany. Oznacza to tylko tyle, iż z dnia na dzień, dostajemy coraz więcej. Stawia to Allianz lokatę z codziennym zyskiem jeszcze wyżej w rankingu lokat.

Bank wymaga posiadania minimalnej ilości pieniędzy, potrzebnej do założenia lokaty i wynosi ona 3000zł. Maksymalna kwota dla jednej lokaty wynosi zaś 15000zł, co wynika z przedstawionego wyżej sposobu omijania podatku Belki. Dodatkowymi wymaganiami, jakie stawia przed nami Allianz, jest posiadanie rachunku osobistego w tym  banku, a także ukończone 18 lat.

Bank daje nam pewność, że w czasie trwania lokaty oprocentowanie nie ulegnie zmianie. Po zakończeniu naszej umowy mamy dwie opcje do wyboru. Pierwsza z nich to jej zakończenie oraz wpłacenie naszego kapitału wraz z zarobionymi pieniędzmi na nasze konto osobiste. Druga natomiast to odnowienie lokaty na warunkach aktualnie obowiązujących, na kwotę odpowiadającą całości naszych środków.

W przypadku, gdy zechcemy zerwać naszą lokatę przed zakończeniem okresu, na jaki podpisywaliśmy umowę, musimy niestety pożegnać się z naszymi odsetkami. Bank pozbawia nas wszystkich doliczonych pieniędzy, a na nasze konto przelewana jest tylko kwota początkowa, czyli ta którą zainwestowaliśmy na start lokaty. Nie ma możliwości także wypłacenia części środków lub samych odsetek, które przez dany okres zostały naliczone – jest to równoznaczne z zerwaniem umowy.

W celu założenia Allianz lokaty z codziennym zyskiem mamy do wybory trzy różne opcje. Pierwsza z nich i najbardziej tradycyjna, to odwiedziny oddziału Allianz Banku i osobiste załatwienie wszystkich koniecznych formalności. Drugim sposobem jest kontakt z Centrum Obsługi Klienta przez telefon, gdzie konsultant poprowadzi nas przez cały proces i powie nam, co mamy zrobić dalej. Ostatnia opcja przeznaczona jest dla posiadaczy dostępu do systemu bankowości internetowej Allianz24 oraz konta bankowego w tym banku. Wystarczy się zalogować i wypełnić odpowiedni formularz.

Allianz Lokata

Allianz Bank Logo
Allianz Lokata

Lokata bankowa to dobry sposób na oszczędzanie i zarabianie pieniędzy dla tych, którzy posiadają tak zwane zasoby swobodnej inwestycji, czyli środki pieniężne, które mogą ulokować na jakiś czas i przez ten czas z nich nie korzystać.

Charakterystyczną cechą lokat bankowych jest ich stałe oprocentowanie, w zamian za to klient zobowiązuje się do nie naruszania środków zgromadzonych na lokacie. Oprocentowanie lokat jest bardzo wysokie i atrakcyjne. Lokaty to bezpieczny i pewny sposób na pomnażanie swojego kapitału. W przeciwieństwie do lokowania ich w funduszach inwestycyjnych. Lokowanie środków na lokatach nie powoduje żadnego ryzyka braku korzyści lub utraty środków.

Lokata w Allianz banku to depozyt, w którym składamy swoje pieniądze na określony czas, w zamian za co uzyskujemy stałe i wysokie oprocentowanie tych środków. Allianz Lokata pozwala ci ulokować w bezpiecznym miejscu twoje środki, czas na który lokujesz te środki wybierasz sam poprzez wybór określonej lokaty terminowej. Pieniądze ulokowane na Allianz Lokacie będą zarabiały dla ciebie, gdy ty sam będziesz zajmował się czymś zupełnie innym.

Oprocentowanie – Możesz wybrać dla swoich środków lokatę dwumiesięczną. Na takiej lokacie zyskujesz oprocentowanie w wysokości 4,7 % w skali roku. Lokując swoje środki na lokacie jednomiesięcznej zyskujesz oprocentowanie w wysokości 4,5 % w skali rocznej. Lokując swoje oszczędności na Allianz lokacie na okres trzech miesięcy zyskujesz oprocentowanie w wysokości 5 % w skali rocznej. Jeśli ulokujesz swoje pieniądze na lokacie sześciomiesięcznej, oprocentowanie dla twoich środków wyniesie 5,5 % w skali rocznej. Jeżeli założysz Allianz lokatę na okres jednego roku, zyskasz oprocentowanie w wysokości 5,7 %.

Dlaczego warto założyć Allianz Lokatę? Zakładając Allianz Lokatę zyskujesz stałe, gwarantowane i korzystne, bo bardzo wysokie oprocentowanie dla swoich środków zgromadzonych na lokacie. Sam wybierasz długość trwania lokaty i czas w jakim twoje pieniądze będą tam zamrożone. Lokatę Allianz można bardzo łatwo, szybko i samodzielnie uruchomić poprzez system bankowości internetowej.

Istnieje możliwość założenia lokaty przez dwóch współwłaścicieli. Lokatę Allianz można założyć dla różnych walut: euro, funt brytyjski, dolar amerykański i frank szwajcarski. Po zakończeniu okresu trwania lokaty można przesłać całą kwotę wraz z zarobionymi odsetkami na konto osobiste. Można też przedłużyć lokatę na warunkach jakie obowiązują w lokatach standardowych. Można też przedłużyć lokatę wraz z odsetkami, wówczas warunki kontynuowania lokaty są takie same jak dotychczas. Minimalna kwota lokaty to 3000 PLN lub odpowiednik tej sumy w innej walucie. Aby założyć Allianz Lokatę musisz posiadać konto osobiste w tym banku.