Spadek oprocentowania lokat w Alior Banku

Alior Bank logo
Alior Bank

Do banków, które w ostatnich dniach dość znacząco obniżyły oprocentowanie swoich depozytów dołączył również Alior Bank. Oferowana przez podmiot Lokata Standardowa wraz z ogłoszeniem nowej tabeli oprocentowania proponuje oprocentowanie obniżone nawet o jeden punkt procentowy. Ile można zarobić decydując się dziś na zdeponowanie swoich oszczędności właśnie w Alior Banku?

Lokata Standardowa oferowana jest w kilku wariantach czasowych – najkrótszy okres deponowania to zaledwie dziesięć dni, natomiast najdłuższy dwa lata. Obniżki oprocentowania nie objęły jednak swoim zasięgiem skrajnych okresów i skupiły się na ośmiu pozostałych. Do niedawna miesięczna lokata pozwalała zarobić 4,00 % w skali roku, podczas gdy dziś jest to już 3,50 %. Nieco niższą obniżkę (0,45 punktu procentowego) zastosowano wobec lokaty trzymiesięcznej oferującej aktualnie 3,60 %. Depozyt czteromiesięczny zarówno przed obniżką jak i obecnie (mimo zredukowaniu oprocentowania o 1 punkt procentowy) proponuje najatrakcyjniejsze warunki – 4,50 %. Jego założenie nie jest jednak niemożliwe z poziomu bankowości internetowej. Niezbędne jest również zdeponowanie nowych środków, a więc środków stanowiących nadwyżkę ponad saldo z dnia 28 lutego bieżącego roku. Wybierając z oferty banku depozyt 180-dniowy liczyć można było do niedawna na oprocentowanie wynoszące 4,00 % – aktualnie stawka ta została obniżona do 3,50 %. Dla trzech kolejnych okresów – 9 miesięcy, 10 miesięcy i 12 miesięcy – zadecydowano o obniżeniu oprocentowania o 0,50 punktu procentowego. Każda z tych lokat daje dziś zarobić zaledwie 3,55 %. Oprocentowanie dla lokaty dwuletniej niezmiennie wynosi 3,85 %.

Pozostałe parametry lokaty

Minimalna kwota niezbędna do założenia lokaty to standardowo 1 000 złotych. Górny limit nie został ustalony, dlatego zdeponowanie większej kwoty nie stanowi najmniejszego problemu. Ponadto bank dopuszcza możliwość posiadania dowolnej liczby takich depozytów. Lokatę Standardową założyć można również w kilku walutach obcych, jednak w przypadku takim należy liczyć się ze znacznie niższym oprocentowaniem – wynoszącym maksymalnie 1,50 %. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu. Po upływie wybranego okresu deponowania zainwestowane środki wraz z należnymi odsetkami mogą stanowić kwotę kolejnej lokaty lub zostać zwrócone klientowi.

Jak założyć Lokatę Standardową?

Lokaty standardowe założyć można w jednym z oddziałów banku lub za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej reguły – lokata 10 dniowa dostępna jest tylko z poziomu bankowości internetowej, natomiast najatrakcyjniejszą lokatę 4-miesięczną założyć można jedynie w oddziałach, za pośrednictwem infolinii lub wniosku online. Szczegóły i instrukcje znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Alior Banku.

 

Alior kolejnym bankiem, który obniża oprocentowanie

Alior Bank logo
Alior Bank

Alior Bank to podmiot, który stosunkowo rzadko pojawia się w rankingach najbardziej atrakcyjnych depozytów bankowych, jednak mimo wszystko zdecydował się w ostatnich dniach na obniżenie oprocentowanie swoich standardowych lokat. Stosunkowo niemałe obniżki spowodowały, iż maksymalna oprocentowanie proponowane przez bank wynosi zaledwie 4,20 %. Znacznie bardziej atrakcyjnie pod tym względem prezentuje się oferta Alior Sync, wobec której póki co nie zaprowadzono obniżek. Jakie warunki proponuje dziś Alior Bank na swojej Lokacie Standardowej?

Lokata Standardowa to depozyt oferowany w kilku wariantach czasowych – jako lokata dziesięciodniowa, miesięczna, trzymiesięczna, półroczna, dziewięciomiesięczna, dziesięciomiesięczna, roczna oraz dwuletnia. Obniżki zastosowano wobec wszystkich okresów poza dwoma najkrótszymi – lokata dziesięciodniowa bez zmian proponuje oprocentowanie na poziomie 2,00 %, a miesięczna 4,25 %. Lokata trzymiesięczna do niedawna pozwalała cieszyć się zyskiem w wysokości 4,55 % brutto, aktualnie oprocentowanie wynosi 4,30 %. W przypadku lokaty półrocznej spadek był jeszcze większy, gdyż wyniósł 0,30 punktu procentowego (aktualnie 4,40 %). Wybierając z oferty banku lokatę dziewięciomiesięczną zarobić można było 4,86 %, dziś jest to zaledwie 4,40 %. 4,90 % proponowała jeszcze do niedawna lokata dziesięciomiesięczna, natomiast aktualnie jej oprocentowanie wynosi 4,45 %. Jeśli chodzi o lokatę roczną jej oprocentowanie spadło o 0,50 punktu procentowego i wynosi w dniu dzisiejszym 4,50 %. Największą obniżkę zastosowano wobec lokaty dwuletniej (0,90 punktu procentowego), która katulanie pozwala na wypracowanie zysku w wysokości zaledwie 4,20 %.

Cechy Lokaty Standardowej

Lokata Standardowa to standardowy depozyt z kapitalizacją na koniec okresu zapadalności. Minimalna kwota depozytu to zaledwie 1 000 złotych. Maksymalna nie została ustanowiona, dlatego osoby dysponujące znacznymi oszczędnościami nie będą miały najmniejszych problemów z założeniem depozytu. Lokatę uruchomić można w krajowej walucie jak również kilku innych – niestety oprocentowanie w takich przypadkach jest znacznie niższe. Po zakończeniu okresu zapadalności lokata może zostać odnowiona, aczkolwiek nie jest to warunkiem. Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje standardowo utratą wszystkich należnych odsetek.

Jak założyć lokatę?

Założenie lokaty jest niezwykle proste i szybkie. Klienci Alior Banku posiadający rachunek osobisty lub oszczędnościowy mogą dokonać tego za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Osoby nieposiadające rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego mogą dokonać założenia lokaty w jednym z oddziałów lub placówek partnerskich banku. Wyjątek stanowi lokata dziesięciodniowa, którą założyć można wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Szczegółowy regulamin produktu dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej Alior Banku.

 

Lokata Rekomendacyjna w Alior Banku

Alior Sync logo
Alior Sync

Alior Sync, będący częścią Alior Banku, kusi nowych klientów coraz bardziej atrakcyjnymi depozytami i rachunkiem osobistym, który już teraz mieści się w czołówce najbardziej atrakcyjnych. Tym razem bank proponuje swoim klientom atrakcyjny bonus, w postaci wyższego oprocentowania, za polecenie lokaty swoim znajomym. Ile dzięki takiej rekomendacji zarobimy my oraz osoby, którym zarekomendujemy produkt?

Lokata Rekomendacyjna zakładana jest jako czteromiesięczny depozyt z oprocentowaniem wynoszącym 6,00 %. Nie jest to najwyższe oprocentowanie na rynku, jednak w momencie, kiedy zarekomendujemy produkt znajomym i spełnimy regulaminowe wymagania, oprocentowanie zdeponowanych przez nas środków zwiększy się do 7,50 %! O jakich warunkach mowa? Między innymi o limitach inwestycji – minimalna kwota depozytu wynosi 1 000 złotych, natomiast maksymalna 100 000 złotych. Osobą rekomendującą może być każdy, bez względu na to, czy związany był dotychczas poprzez jakiekolwiek umowy z Alior Bankiem czy Alior Sync. Nieco inaczej jest w przypadku osób rekomendowanych – w ich przypadku wykluczony jest jakikolwiek wcześniejszy związek z Alior Sync (korzystanie z produktów z oferty Alior Banku nie stanowi problemu).

Podwyższenie oprocentowanie następuje tylko w przypadku, kiedy lokaty osoby rekomendującej i rekomendowanej zostaną uruchomione zgodnie ze zasadami zapisanymi w regulaminie (konieczność wskazania przez osobę rekomendowaną 12 ostatnich cyfr lokaty osoby rekomendującej podczas uruchamiania depozytu) i utrzymane do dnia 15 grudnia bieżącego roku. Spełnienie powyższych rachunków skutkować będzie podniesieniem oprocentowania do poziomu 7,50 % za cały okres deponowania zarówno na rachunku rekomendującego jak i rekomendowanego. Warto wspomnieć, iż skorzystanie z promocji nie wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Sync. Istnieje możliwość założenia tylko jednej Lokaty Rekomendacyjnej, jednak zarekomendować ją można nie tylko jednej osobie, lecz również grupie znajomych. Szczegółowy regulamin oraz wszelkie niezbędne instrukcje zamieszczono w oficjalnym serwisie internetowym Alior Sync.

Nazwa lokaty: Lokata Rekomendacyjna
Okres lokaty: 4 miesiące
Minimalna kwota: 1000zł
Maksymalna kwota: 100000zł
Oprocentowanie: 6,10% bez konta, 6,40% z kontem – kapitalizacja na koniec okresu lokaty
Dodatkowe ograniczenia: można założyć tylko jedną lokatę, tylko dla nowych klientów Alior Sync

Lokaty w Alior Sync – omówienie

Alior Sync logo
Alior Sync

Alior Sync będący częścią Alior Banku przygotował z myślą o swoich klientach, których jest już ponad 40 tysięcy, bogatą ofertę depozytową, która niestety nie jest zbyt atrakcyjna. Jakie lokaty i rachunku znaleźć można w ofercie banku? Czy warto zdecydować się na dołączenie do licznego grona klientów?

W przypadku podstawowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oprocentowanie wynosi 0,10 %. Warunki jego założenia oraz prowadzenia są jednak bardzo atrakcyjna, dlatego warto się dobrze zastanowić nad takim rozwiązaniem. Atutami rachunku są również  bezpłatne przelewy internetowe – w tym 10 natychmiastowych każdego miesiąca oraz stały rabat wynoszący 5,00 % na internetowe zakupy.

Kolejnym produktem dostępnym w ofercie Alior Sync jest rachunek oszczędnościowy, który może być prowadzony w aż pięciu walutach – PLN, EUR, USD, GBP i CHF. Od wyboru waluty uzależniona jest wysokość oprocentowania. Dla PLN wynosi ono 4,35 %, dla GBP 0,40 %, natomiast dla wszystkich pozostałych walut 0,20 %. Odsetki podobnie jak na tradycyjnym rachunku kapitalizowane są co miesiąc.

Chcąc założyć lokatę również należy liczyć się z faktem, iż wysokość oprocentowania zależna jest od wybranej waluty. Zdecydowanie najwyżej oprocentowane są lokaty złotówkowe. Miesięczny depozyt oprocentowany jest na poziomie 4,25 % (0,70 % dla GBP, 0,45 % dla EUR, 0,50% dla USD oraz 0,30 % dla CHF). Dla okresu zapadalności wynoszącego 3 miesiące warunki są nieco bardziej atrakcyjne – 4,55 % dla lokaty złotówkowej (0,80 % dla EUR, 1,00 % dla USD, 1,00% dla GBP i 0,50% dla CHF). Zdecydowanie najbardziej konkurencyjnym okresem jest okres półroczny. Zakładając lokatę w PLN liczyć można na oprocentowanie wynoszące 6,50 % – liczba lokat, jakie założyć może jeden klient jest dowolna, aczkolwiek maksymalna łączna kwota inwestycji nie może przekroczyć 10 000 złotych.  Oprocentowanie dla pozostałych walut wynosi: 1,00 % dla EUR, 1,30 % dla USD, 0,80 % dla CHF oraz 1,20 % dla GBP. Decydując się na najdłuższy okres zapadalności wynoszący 12 miesięcy zarobić można 5,00 % (1,20 % dla EUR, 1,80 % dla USD, 1,50% dla GBP oraz 0,80 % dla CHF). W przypadku zaprezentowanych powyżej depozytów odsetki kapitalizowane są ostatniego dnia  trwania lokaty. Odstąpienie od umowy przed okresem zapadalności wiąże się z całkowitą utratą należnych odsetek.

W przypadku lokat długoterminowych na 24 lub 36 miesięcy oprocentowanie jest zmienne i wynosi odpowiednio 3,25 % i 3,50 %. W przypadku walut obcych oprocentowanie dla lokaty dwuletniej wynosi 1,40 % dla GBP, 1,30 % dla EUR i USD i 1,00 % dla CHF. Dla lokat 36-miesiecznych stawki te wynoszą 1,70 % dla EUR, 1,50 % dla USD i GBP oraz 1,30 % dla CHF. W tym przypadku odsetki kapitalizowane są również w dniu zapadalności lokaty.

Ofertę depozytową uzupełniają lokaty negocjowane, w przypadku których odsetki kapitalizowane są także w dniu zapadalności lokaty. Szczegóły dotyczące oferty znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Alior Sync.

Nowa 5-miesięczna lokata w Alior Banku

Alior Bank logo
Alior Bank

Oferta produktów depozytowych dostępnych w ofercie Alior Banku, nie licząc kilku wyjątków, nigdy nie prezentowała się szczególnie interesująco. W ostatnim czasie bank postanowił to nieco zmienić i zaoferować swoim klientom lokatę, na której zarobić można nieco więcej niż na standardowych depozytach. W porównaniu z ofertami konkurencyjnych banków nie jest to szczególnie atrakcyjna oferta, jednak mimo wszystko warto się z nią zapoznać. Ile zarobić można na pięciomiesięcznej lokacie?

Decydując się na założenie trwającego pięć miesięcy depozytu oczekiwać można oprocentowania na poziomie 6,00 %. Nie jest to szczególnie imponujące oprocentowanie, aczkolwiek z pewnością wielu klientów zainteresuje się tą propozycją. Prócz stosunkowo atrakcyjnego oprocentowania zaletą produktu jest niewątpliwie fakt, iż bank nie wymaga posiadania, ani też zakładania, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Warto również wspomnieć o dopuszczalnej wielkości inwestycji – minimalna kwota depozytu to jedynie 1 000 złotych. Górny limit nie został ustalony, dzięki czemu istnieje możliwość zdeponowania dowolnej kwoty. Nie trzeba też robić tego jednorazowo, gdyż Alior Bank nie nakłada też jakichkolwiek limitów co do ilości takich depozytów posiadanych przez jednego klienta.

By skorzystać z oferty należy się pospieszyć, gdyż promocyjna lokata będzie dostępna w ofercie jedynie do końca lipca bieżącego roku. Podkreślić należy, iż z promocji skorzystać mogą wyłącznie ci klienci, którzy zdecydują się zdeponować nowe środki, a więc środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na dzień 19 czerwca bieżącego roku. Lokatę założyć można bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Internetu lub też odwiedzając jedną z placówek banku. Wszelkie niezbędne informacje oraz regulamin promocji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Alior Banku.

Nowa lokata na 6,2% w Alior Banku

Alior Bank logo
Alior Bank

Wybór produktów depozytowych dostępnych w ofercie Alior Banku jest mocno ograniczony. Aktualnie w ofercie tej znaleźć można dwie lokaty – Lokatę Razem Zyskujesz, która łączy tradycyjny depozyt z dodatkowym produktem inwestycyjnym oraz nową Lokatę Standardową. Jakie warunki proponuje Alior Bank? Ile można zarobić wybierając jego nową lokatę?

Lokata Standardowa to depozyt, który można założyć na okres od 10 dni do nawet 2 lat. Oprocentowanie takiego depozytu uzależnione jest przede wszystkim od wybranego okresu oraz od waluty samej lokaty. Zdecydowanie najkorzystniejsze warunki dotyczą PLN. Depozyty w walutach obcych są oprocentowanie znacznie niżej i w dodatku walutowe lokaty można założyć tylko na wybrane okresy (1, 3, 6 i 12 miesięcy). Zakładając lokatę w walucie krajowej możemy liczyć na oprocentowanie wynoszące od 2,00 % do 6,20 %. Najwięcej – 6,20 % zarobimy deponując nasze środki na okres 6 miesięcy.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 złotych (lub w przypadku lokat walutowych: 200 euro, 200 dolarów amerykańskich, 200 franków szwajcarskich i 100 funtów brytyjskich). Górny limit nie został narzucony. Bank nie stawia też warunków dotyczących liczby lokat posiadanych przez jednego klienta. Poza możliwością zainwestowania znacznej kwoty i stosunkowo atrakcyjnego oprocentowania zaletą Lokaty Standardowej jest również fakt, iż w przypadku jej zerwania klient nie traci należnych odsetek. W momencie upływu okresu zapadalności lokata może zostać automatycznie odnowiona na warunkach obowiązujących w momencie odnowienia lub też jej kwota z należnymi odsetkami może zostać przelana na rachunek klienta.

By założyć lokatę wystarczy odwiedzić jeden z oddziałów Alior Banku (w placówkach nie ma możliwości założenia lokaty na okres 10 dni) lub też wypełnić odpowiedni wniosek online (opcja dostępna wyłącznie dla klientów posiadających konto osobiste lub oszczędnościowe w banku). Szczegółowy regulamin produktu oraz wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na oficjalnej stronie Alior Banku.