Lokata24 w BZ WBK – nowe zasady

BZ WBK logo
BZ WBK

Lokaty dostępne w ofercie Banku BZ WBK nigdy nie należały do szczególnie atrakcyjnych, jednak mimo to podmiot ten zdecydował się w ostatnim czasie obniżyć oprocentowanie kilku swoich depozytów – Lokaty Impet, Lokaty Swobodnie Zarabiającej oraz Lokaty 24. Jak po zamianach prezentuje się tabela oprocentowania banku?

Lokata 24 w BZ WBK to depozyt bankowy adresowany do klientów, którzy posiadają rachunek osobisty w banku i mają dostęp do systemu bankowości internetowej. Oprocentowanie tego miesięcznego depozytu uzależnione jest tylko i wyłącznie od wielkości kwoty na nim zdeponowanej – im jest ona wyższa, tym oprocentowanie bardziej atrakcyjne. Pierwszy próg stanowią kwoty wynoszące przynajmniej 1 000 złotych, jednak nie większe od 10 000 złotych – oprocentowanie wynosi wówczas 1,50 % (do niedawna 2,00 %). W momencie przekroczenia salda 10 000 złotych, które jednocześnie nie będzie większe aniżeli 20 000 złotych oprocentowanie wzrasta do poziomu 1,75 % (do niedawna 2,25 %). Klienci, którzy zdecydują się zdeponować więcej niż 20 000 złotych i nie przekroczą poziomu 50 000 złotych zarobią 2,00 % (do niedawna 2,50 %). Dla kwot większych od 50 000 złotych oprocentowanie wynosi 2,25 % (do niedawna 2,75 %).

Cechy lokaty

Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 000 złotych, natomiast górny limit nie został ustalony. Skorzystanie z oferty Banku BZ WBK wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oraz dostępu do systemu bankowości internetowej. Po upływie miesięcznego okresu trwania lokaty może ona zostać automatycznie odnowiona lub zwrócona na rachunek klienta. Przed skorzystaniem z oferty warto zapoznać się z regulaminem i tabela opłat i prowizji, gdzie zawarto wiele ważnych informacji. Za przelanie środków z lokaty na rachunek w innym banku bank pobiera opłatę w wysokości aż 7 złotych.

Jak założyć Lokatę24?

Uruchomienie Lokaty24 jest bardzo proste i szybkie, gdyż odbywa się za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Po zalogowaniu się do systemu wystarczy tylko w zakładce „Lokaty” wybrać odpowiednią pozycję, wpisać kwotę depozytu i założyć lokatę. Bank dopuszcza również możliwość dokonania powyższych czynności za pośrednictwem systemu bankowości mobilnej – cała procedura odbywa się w analogiczny sposób.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked