Lokata „antykryzysowa” w BZ WBK

Lokata „antykryzysowa” w BZ WBK
Lokata „antykryzysowa” w BZ WBK

Lokata „antykryzysowa” została stworzona z myślą o osobach, które chcą ulokować swoje oszczędności, ale jednocześnie sytuacja na rynku pracy np. groźba utraty pracy, zła sytuacja finansowa firmy itd. zmusza je do zastanowienia się czy mogą czuć się na tyle bezpiecznie, aby to zrobić. W jaki sposób mogą się od tego wszystkiego zabezpieczyć? Otóż jest to dziecinnie proste. Bank przy założeniu lokaty pobiera od nas pewną prowizję, ale w zamian otrzymujemy ubezpieczenie na wypadek zwolnienia lub upadku firmy w której pracujemy.

Opłaty

Oferowane ubezpieczenie jest dość atrakcyjne, zwłaszcza, że sytuacja na rynku pracy w ostatnim czasie pogorszyła się i w chwili obecnej nie jest najlepsza. Ceną jaką musimy zapłacić za zabezpieczenie „antykryzysowe” wynosi 1% deponowanej sumy i jest pobierane w dniu wpłaty środków na lokatę.

Oprocentowanie oraz okres lokaty

Lokata jest oprocentowana na 5,70% w skali roku i jest to oprocentowanie stałe. Okres lokaty wynosi 12 miesięcy.

Kwota lokaty

Minimalna kwota na jaką możemy założyć lokatę wynosi 3000zł, natomiast maksymalna wynosi 20000zł. Jest ona pomniejszona o opłatę na ubezpieczenie w wysokości 1%.

Ubezpieczenie

W przypadku utraty pracy, jesteśmy uprawnieni do odebrania jednorazowego świadczenia, a wypłata nie musi wiązać się z zerwaniem lokaty.

Zakończenie lokaty przed czasem

W przypadku zakończenia lokaty przed ustanowionym terminem otrzymujemy oprocentowanie zgodne z wykazem oprocentowania dla lokat zerwanych w BZ WBK.

Uwagi

Każda osoba może założyć jedną lokatę, która nie może być współdzielona. Lokata jest depozytem nieodnawialnym automatycznie.

Symulacja

Kwota\Okres Na 12 miesięcy
3000zł 3171,00zł (3138,51zł*)
5000zł 5285,00zł (5230,85zł*)
15000zł 15855,00zł (15692,55zł*)

*po opodatkowaniu

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked