Bank Zachodni WBK – lokaty

Wśród banków oferujących lokaty, BZ WBK wyróżnia się ciekawą ofertą. Lokaty w tym banku są dość dobrze oprocentowane.

Bank Zachodni WBK - lokaty

Pierwszą opcją jest lokata: „Swobodnie Zarabiająca”. Jej oprocentowanie wynosi w zależności od kwoty jaką wkładamy od 4,5% do 5%. Minimalna ilość gotówki na jaką możemy założyć lokatę wynosi 1000zł. Wygodną opcją może być automatyczne przedłużanie się lokaty po jej zakończeniu, dzięki czemu jeśli uważamy, że gotówka nie jest nam pilnie potrzebna, nie musimy iść do banku w celu przedłużenia lokaty.

Kolejną opcją lokaty w WBK jest lokata „antykryzysowa”. Charakteryzuje się tym, że oprócz ulokowania pieniędzy, ubezpieczamy się na wypadek zwolnienia itp. I w takim przypadku otrzymujemy odszkodowanie. Dodatkowa usługa kosztuje nas jednak 1%, który pobierany jest od razu przy wpłacie gotówki. Kwota jaką możemy włożyć na lokatę zawiera się w przedziale pomiędzy 3tys. zł, a 20 tys. zł. Okres lokaty wynosi 1 rok, natomiast oprocentowanie 5,7%.

Ostatnia lokatą w banku Zachodnim jest lokata „Impet”. Jest to dość ciekawy produkt, gdyż możemy wybrać w jego przypadku na jak długo wkładamy nasze pieniądze, a dostępne okresy są dość ciekawe i wynoszą od 3 miesięcy do 2 lat. Oprocentowanie lokaty jest zależne od wpłacanej kwoty oraz ww. okresu. Może wynosić od 4% do 5%.

BZ WBK ma w swojej ofercie także inne lokaty bankowe, takie jak overnight, walutowe oraz bardzo krótkim terminie (jedno- i dwu – tygodniowe), jednak nie ma potrzeby rozpisywania się na ich temat, gdyż ich zasady funkcjonowania oraz warunki są porównywalne do innych banków lub zależą od naszego negocjowania.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked