Podwyżka oprocentowania lokaty 6-miesięcznej w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy logo
Bank Pocztowy

Bank Pocztowy dotychczas nie był szczególnie często wybierany przez klientów poszukujących najbardziej atrakcyjnych lokat terminowych, jednak po ostatniej podwyżce sytuacja ta może się zmienić. Dzięki zmianom w ofercie depozytowej banku oprocentowanie 6-miesięcznego depozytu wynosi aż 7,50 procenta w skali roku!

Oprocentowanie sześciomiesięcznej lokaty terminowej w Banku Pocztowym wynosi 6 % w skali roku. Jest to lokata z codzienną kapitalizacją odsetek, której oprocentowanie jest porównywalne z lokatą tradycyjną oprocentowaną na 7,50 % w skali roku. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 500 złotych, natomiast maksymalna 14 000 złotych. Mimo stosunkowo niskich limitów inwestycji zdeponowanie większej kwoty nie stanowi najmniejszego problemu, gdyż Bank Pocztowy nie stawia jakichkolwiek limitów co do ilości takich lokat posiadanych przez jednego klienta.


Założenie lokaty jest niezwykle proste i szybkie. Uczynić to można w jednej z wielu placówek banku, poprzez infolinię lub jeśli jesteśmy już jego klientami i posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy za pośrednictwem bankowości internetowej. Atrakcyjny depozyt Banku Pocztowego niestety nie jest odnawialny, dlatego po upływie sześciu miesięcy środki wraz z naliczonymi odsetkami wracają na konto, z którego zostały przelane. Oczywiście istnieje możliwość wcześniejszego wycofania swoich pieniędzy, jednakże wiąże się to z utratą należnych odsetek.

Szczegóły dotyczące ofert znaleźć można w jednej z placówek bądź też na oficjalnej stronie internetowej banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked