Nowe lokaty terminowe w Banku Millenium

Bank Millenium logo
Bank Millenium

Oferta Millenium Banku po wycofaniu się z rynku lokat z codzienną kapitalizacją odsetek uległa znacznej przebudowie. Czy po przebudowanie oferta banku jest wciąż atrakcyjna dla klientów? Które lokaty oferują najbardziej atrakcyjne warunki? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentujemy poniżej.

Klienci zainteresowani długoterminowym lokowaniem swoich oszczędności powinni wybrać Lokatę Słodki Zysk, która pozwoli zarobić nawet 6,00 % w skali roku. Wysokość oprocentowania proponowanego klientowi uzależniona jest od kwoty lokaty. W przypadku kwot mniejszych niż 50 000 złotych jest to 4,50 %, dla równych i większych od 50 000 złotych i jednocześnie mniejszych niż 100 000 złotych jest to już 5,00 %, natomiast dla wszystkich pozostałych aż 6,00 %. Lokata Coraz Lepsza to z kolei 24-miesieczny depozyt, którego atrakcyjność rośnie wraz z upływem czasu. Przez pierwszy kwartał oprocentowanie wynosi 4,25 %, w kolejnych zwiększa się i wynosi odpowiednio 4,50 %, 4,75 %, 5,00 %, 5,25 %, 5,50 %, 5,75 %, by w ostatnim kwartale osiągnąć aż 7,00 %. Średnie oprocentowanie lokaty jest jednak mniejsze niż Lokaty słodki Zysk i wynosi 5,25 %.

Kolejnym produktem oszczędnościowym Millenium Banku jest Lokata Super Procent, którą można założyć na okres 3, 6 i 12 miesięcy. W zależności od terminu zapadalności, waluty oraz kwoty lokaty bank zaproponuje nam od 2,00 % do 4,25 %. Jeszcze mniej atrakcyjna jest lokata Millenet, która założyć można na okres od 1 do 732 dni w czterech walutach – PLN, USD, EUR oraz GBP. Oprocentowanie wynosi od 0,50 do 4,75 % w skali roku. Lokata Rosnąca to jak sama nazwa wskazuje lokata progresywna, którą założyć można na okres 12 miesięcy. Średnie oprocentowanie za cały okres wynosi 4,48 %. Kolejny produkt to Lokata Millennium zakładana na okres od 1 dnia do 24 miesięcy. Niestety jej zyskowność nie jest szczególnie zachęcająca, gdyż minimalna oprocentowanie wynosi 0,10 % dla kilkudniowych lokat w walutach obcych, natomiast maksymalne 4,75 % dla lokaty dwuletniej w PLN. Ostatnim tradycyjnym depozytem jest Lokata MegaZysk, która łączy w sobie cechy produktu oszczędnościowego oraz ubezpieczenie na życie. Maksymalny zysk, jaki może uzyskać z takiej lokaty to zaledwie 4,00 %.

Jak widać oferta Millenium banku nie prezentuje się szczególnie atrakcyjne. Znalezienie znacznie wyżej oprocentowanych depozytów bankowych nie stanowi dziś najmniejszego problemu, dlatego też prze podjęciem decyzji o złożeniu depozytu warto zapoznać się z ofertami konkurencyjnych podmiotów.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked