Obniżka oprocentowania lokat w Banku BPH

Bank BPH logo
Bank BPH

Klienci zainteresowani inwestowaniem w Banku BPH mogą czuć się rozczarowani. Zmianie uległo oprocentowanie niemal wszystkich lokat, które już dotychczas nie były zbyt atrakcyjne pod tym względem. Niestety wskaźniki powędrowały wyłącznie w dół, co nijak się ma do obecnej sytuacji na polskim rynku depozytów. Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek w BPH są teraz oprocentowane od 3,80 do 4,20%.

Większość instytucji bankowych w Polsce po podwyższeniu stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski po krótkim czasie zaczyna zwiększać atrakcyjność swoich lokat. Wyższe oprocentowanie daje klientom lepsze zyski, a tym samym zachęca inwestorów do takiej formy pomnażania swojego kapitału. Nie inaczej było po kwietniowych zmianach na rynku depozytów. Większość placówek podwyższyła oprocentowanie lokat. Niestety w Banku BPH zdecydowano się na obniżki.


Sięgnęły one Lokaty Pracowitej i Lokaty Standardowej (oprócz 24- i 36-miesięcznej). Tym samym mniej zarobią wszyscy klienci wybierający depozyt z dzienną kapitalizacją odsetek. Przed niekorzystnymi zmianami uchroniła się e-Lok@ta Banku BPH, ale działa ona jak tradycyjna lokata i od zysków zostaje odliczony 19-procentowy podatek Belki.

Oprocentowanie przy większości opcji zostało zmniejszone o 0,20%. Tak potraktowano Lokatę Pracowitą (3-12 miesięcy) i Standardową w przedziale 2-6 miesięcy. Roczny depozyt zmienił się na niekorzyść klientów aż o 0,30%. Ruch Banku BPH jest tym bardziej zaskakujący, że oprocentowanie lokat nie ulegało zmianie po trzech ostatnich podwyżkach stóp procentowych. Teraz zamiast w górę, powędrowało solidnie w dół.

Pozostałe warunki depozytów w Banku BPH pozostały bez zmian. Można je założyć w jednym z oddziałów, przez Internet (opcja dostępna wyłącznie dla posiadaczy rachunku osobistego w BPH z dostępem do bankowości elektronicznej) lub przez telefon. Minimalny budżet wynosi przy każdej opcji 1000 złotych. Zarobki na lokacie z dzienną kapitalizacją mogą wynieść od 3,80 do 4,20%, a na standardowej od 3,80 do 5,50% brutto.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked