Prosta Lokata w BNP Paribas (4%, 1M)

BNP Paribas logo
BNP Paribas

Oferta depozytowa Banku BNP Paribas w ostatnich dniach powiększyła się o zupełnie nową lokatę – Lokatę Prostą. W porównaniu z innymi lokatami dostępnymi w ofercie podmiotu proponuje ona bardzo atrakcyjne warunki lokowania nadwyżek finansowych, dlatego warto się nią zainteresować. Z uwagi na fakt, iż Lokata Prosta jest depozytem promocyjnym niezbędne jest spełnienie dodatkowych warunków. Jakich?

Lokata Prosta to miesięczny depozyt bankowy z oprocentowaniem wynoszącym 4,00 %. Dokładnie tyle samo bank oferuje na swym Koncie Więcej Oszczędnościowym, które stawia jednak dość istotne ograniczenia dotyczące wielkości inwestycji. W przypadku Lokaty Prostej jest inaczej, gdyż minimalna kwota inwestycji wynosi 1 000 złotych, natomiast maksymalna 500 000 złotych.

Szczegóły oferty

Po upływie zapisanego w umowie terminu (1 miesiąc) zdeponowane na lokacie środki mogą zostać wypłacone klientowi lub stanowić kwotę nowej, automatycznie odnowionej lokaty. W przypadku wyboru tego rozwiązania, należy się liczyć z faktem, iż ewentualne przedłużenie nastąpi na analogiczny okres, jednak na warunkach przewidzianych dla lokaty standardowej. Warto zatem zastanowić się nad wyborem tego rozwiązania, gdyż oprocentowanie nie będzie wówczas szczególnie atrakcyjne – znacznie niższe od proponowanych dziś 4,00 %. Zerwanie umowy przed upływem miesiąca skutkuje utratą całości naliczonych odsetek.

Jak uruchomić Lokatę Prostą?

Uruchomienie Lokaty Prostej jest niezwykle łatwe, jednak odbywa się wyłącznie w placówkach bankowych – bank nie dopuszcza możliwości otworzenia lokaty za pośrednictwem Internetu. Lokata uruchamiana jest w ramach rachunku osobistego, toteż niezbędne jest jego posiadanie (może to być nowy rachunek jak również ten założony znacznie wcześniej). Kolejnym regulaminowym wymogiem jest zdeponowanie na lokacie nowych środków – jako nowe środku uznawane są środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo klienta z dnia 15 maja 2013 roku. Liczne wymagania stawiane przez bank jak i stosunkowo niskie oprocentowanie (zwłaszcza w porównaniu z innymi lokatami promocyjnymi) nie zachęcają zanadto do skorzystania z oferty – szczególnie osoby, które nie są aktualnie klientami banku.

1 Comments

  1. pawelsays:

    troche kiepsko ze nie można przez internet otworzyć lokaty no ale cóż…
    w sumie trochę mnie to dziwi w dobie wszechobecnego internentu

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked