Podwyżka oprocentowania lokat w Allianz Banku

Allianz Bank logo
Allianz Bank

Jeszcze nie została do końca przeprowadzona zmiana nazwy Allianz Bank na Get Bank, a nowy właściciel już uraczył klientów placówki podwyżkami oprocentowania depozytów. Więcej można zarobić nie tylko na lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek czy w walutach obcych. Interesującą nowością jest Lokata na Start, bliźniaczo podobna do tej z Getin Online. Jeśli pogoń Allianz za ofertą Getin utrzyma tempo, wkrótce będziemy mieli nowego gościa na czołowych miejscach comiesięcznych porównań.

Serwisy informacyjne ponownie zamieniły się na zielono. Tym razem sprawcą zamieszania nie jest jednak promocyjna lokata w Getin Online, a potężna transakcja Getin Holding z Allianz Bankiem, w wyniku której do listy banków Leszka Czarneckiego dołączy wkrótce Get Bank (zastępując nazwę Allianz). Niemiło zaskoczeni mogą być jedynie klienci odwiedzający naziemne placówki Allianz Banku, które zostały tymczasowo zamknięte (wszelkie sprawy należy załatwiać w Getin Banku).


Już od początku swojego gospodarowania Getin postawił na przyciąganie inwestorów. Lokaty bankowe w Allianz zostały odświeżone, a do listy usług dołączyła Lokata na Start. Prawdopodobnie wyznacza to kierunek, w jakim pójdzie Get Bank – będzie przejmować ofertę od Getin Online.

Najbardziej interesująca część depozytów, to te z dzienną kapitalizacją odsetek. W Allianz Bank przez jeden miesiąc możemy zarobić 3,65% w skali roku, 3-miesięczna lokata gwarantuje 4,87%, półroczna 4,95%, a najdłuższa – 12-miesięczna 5,08%. Oczywiście odsetki w całości trafiają na konto inwestora, ponieważ maksymalna wielość jednego depozytu wynosi 15 tysięcy złotych i pozwala ominąć podatek Belki.

Jeszcze oficjalnie nie wprowadzona do oferty, ale widniejąca na prowizorycznej stronie Get Bank – Lokata na Start zapowiada prawdziwą ucztę dla osób szukających bezpiecznego sposobu na szybkie pomnożenie kapitału. Na 2-miesięcznym depozycie otrzymamy oprocentowanie 5,70% z dzienną kapitalizacją odsetek (jak 7% na standardowej lokacie), z możliwością odnowienia umowy po upływie 60 dni.

Całe zamieszanie związane ze zmianą nazwy Allianz Banku trzeba cierpliwie przeczekać, bo jak widać Getin Holding będzie starał się za wszelką cenę wypromować swoje najmłodsze dziecko.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked