Nowa lokata na 6,2% w Alior Banku

Alior Bank logo
Alior Bank

Wybór produktów depozytowych dostępnych w ofercie Alior Banku jest mocno ograniczony. Aktualnie w ofercie tej znaleźć można dwie lokaty – Lokatę Razem Zyskujesz, która łączy tradycyjny depozyt z dodatkowym produktem inwestycyjnym oraz nową Lokatę Standardową. Jakie warunki proponuje Alior Bank? Ile można zarobić wybierając jego nową lokatę?

Lokata Standardowa to depozyt, który można założyć na okres od 10 dni do nawet 2 lat. Oprocentowanie takiego depozytu uzależnione jest przede wszystkim od wybranego okresu oraz od waluty samej lokaty. Zdecydowanie najkorzystniejsze warunki dotyczą PLN. Depozyty w walutach obcych są oprocentowanie znacznie niżej i w dodatku walutowe lokaty można założyć tylko na wybrane okresy (1, 3, 6 i 12 miesięcy). Zakładając lokatę w walucie krajowej możemy liczyć na oprocentowanie wynoszące od 2,00 % do 6,20 %. Najwięcej – 6,20 % zarobimy deponując nasze środki na okres 6 miesięcy.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1 000 złotych (lub w przypadku lokat walutowych: 200 euro, 200 dolarów amerykańskich, 200 franków szwajcarskich i 100 funtów brytyjskich). Górny limit nie został narzucony. Bank nie stawia też warunków dotyczących liczby lokat posiadanych przez jednego klienta. Poza możliwością zainwestowania znacznej kwoty i stosunkowo atrakcyjnego oprocentowania zaletą Lokaty Standardowej jest również fakt, iż w przypadku jej zerwania klient nie traci należnych odsetek. W momencie upływu okresu zapadalności lokata może zostać automatycznie odnowiona na warunkach obowiązujących w momencie odnowienia lub też jej kwota z należnymi odsetkami może zostać przelana na rachunek klienta.

By założyć lokatę wystarczy odwiedzić jeden z oddziałów Alior Banku (w placówkach nie ma możliwości założenia lokaty na okres 10 dni) lub też wypełnić odpowiedni wniosek online (opcja dostępna wyłącznie dla klientów posiadających konto osobiste lub oszczędnościowe w banku). Szczegółowy regulamin produktu oraz wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na oficjalnej stronie Alior Banku.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked