Podwyżka oprocentowania lokat w Banku Nordea

Nordea Bank logo
Nordea Bank

Wśród banków, które zdecydowały się na początku lipca zwiększyć oprocentowanie swoich depozytów znalazł się między innymi Nordea Bank. Mimo znacznych podwyżek, nierzadko wynoszących ponad 1,00 % oferta przygotowana przez bank nie należy do szczególnie atrakcyjnych z punktu widzenia klientów poszukujących naprawdę atrakcyjnie oprocentowanych depozytów. Jak dziś prezentuje się oferta Banku Nordea?

Zaprowadzone przez bank zmiany dotyczą kilku typów lokat dostępnych w ofercie. W przypadku lokat o zmiennym oprocentowaniu znacznie bardziej atrakcyjne stały się depozyty 6-, 12- i 24-miesieczne.  W przypadku lokaty o okresie zapadalności wynoszącym sześć miesięcy oprocentowanie zostało zwiększone z dotychczasowych 3,15 % do 4,40 %. Jeszcze bardziej atrakcyjne warunki bank proponuje na lokacie dwunastomiesięcznej – klienci, którzy zdecydują się na założenie takiego depozytu mogą liczyć na 4,70 % (do niedawna 3,20 %). W przypadku depozytu 24-miesięcznego, który do niedawna oprocentowany był na poziomie 3,30 %, stawka oprocentowania wzrosła do 5,00 %. Lokaty o stałym oprocentowaniu też stały się po zmianach nieco bardziej atrakcyjne. Wybierając depozyt 3-miesięczny zarobimy 4,40 % lub 4,50 % w zależności od wielkości naszej inwestycji – w przypadku kwot wynoszących ponad 20 000 złotych oprocentowanie wzrasta o 0,10 %. Podobnie sytuacja prezentuje się w przypadku lokat 6-miesiecznych, które pozwalają zarobić więcej z 4,70 % do 4,80 %.

Nieco wyższe oprocentowanie niż dotychczas bank proponuje również na lokacie rentierskiej oferowanej jako depozyt sześciomiesięczny, dziewięciomiesięczny i dwunastomiesięczny. W tym przypadku oprocentowanie wynosi odpowiednio 4,20 %, 4,40 % i 4,60 %. Znacznie bardziej konkurencyjne warunki Nordea Bank oferuje na eDepozycie. W tym przypadku oprocentowanie dla lokaty miesięcznej wynosi 4,00 % (do niedawna 3,30 %), dla trzymiesięcznej 4,60 % (do niedawna 4,20 %), natomiast dla sześciomiesięcznej 5,00 % (do niedawna 3,80 %). Pełna oferta depozytów oferowanych przez Ban zaprezentowana jest na oficjalnej stronie internetowej Nordea Banku.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked