Oprocentowanie lokat idzie w górę po likwidacji lokat bez podatku Belki

Oprocentowanie lokat w górę
Oprocentowanie lokat w górę

Likwidacja lokat z codzienną kapitalizacja odsetek, które umożliwiały uniknięcie podatku od zysków kapitałowych pozwalały na uzyskiwanie bardzo wysokich zysków. Niestety po zaprowadzonych zmianach w przepisach wiele lokat stało się znacznie mniej atrakcyjnych. W ostatnich tygodniach widać jednak, iż coraz częściej banki decydują się na kuszenie klientów coraz wyższymi zyskami z lokat. Niestety najczęściej nie są to produkty standardowe, a jedynie promocyjne.

Aktualnie konkurencyjne oprocentowanie oferuje chociażby Kredyt Bank. Dla nowych środków deponowanych w baku oprocentowanie na 6-miesiecznej lokacie wynosi 6,50 %. Atrakcyjne warunki oferuje również Meritum Bank. Wybierając Lokatę Pierwszą zarobimy 8,50 %, ale musimy się liczyć z faktem, iż maksymalna kwota, jaka możemy zdeponować to 5 000 złotych. Wybierając lokaty 9-miesieczne z oferty banku zarobić możemy 6,50 % lub nawet 6,60 % – w tym przypadku bank nie stosuje limitów co do wysokości wpłaty, jednak oferta jest limitowana czasowo i potrwa zaledwie do 23 kwietnia. W ofercie Getin Online znaleźć można Lokatę na start, której oprocentowanie wynosi 7,00 %. Założyć ja można tylko raz, a maksymalna jej kwota wynosi tylko 15 000 złotych. W ofercie Getin Online co kilka dni pojawia się nowy produkt depozytowy, który oferowany jest przez zaledwie kilka dni. Aktualnie jest to Lokata Czekoladowa (6,40 %), która znalazła się w ofercie banku z okazji dnia czekolady. Przykładów takich jest znacznie więcej.

Oferty banków, które nie stawiają swoim klientom dodatkowych warunków – np. konieczności założenia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i nie limitują oferty czasowo, ilościowo lub wartościowo na ogół nie są tak atrakcyjne. Niestety póki co nic nie wskazuje na to, by oprocentowanie depozytów bankowych miało znacząco się poprawić. Zainteresowaniem klientów nie cieszą się też polisy lokacyjne, pozwalające uniknąć konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych, które typowano swego czasu na produkt mający zastąpić lokaty codzienne.

 

3 Comments

  1. Cupcakessays:

    Co znaczy po likwidacji podatku Belki ? Pzreciez lokaty dalej sa opodatkowane.Odnosnie lokaty czekoladowej.czekam juz tydzien na kuriera z getinbanku.Rozczarowanie juz nie takie słodkie co ich czekoladowa lokata

  2. Andy6x9says:

    Przeczytaj jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem – a jak nie pomoże to powtarzaj aż do skutku :P

  3. W tytule artykułu faktycznie był błąd, który został już poprawiony.

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked