Lokaty powyżej 6% do 6M – gdzie możemy znaleźć?

Lokaty powyżej 6%
Lokaty powyżej 6%

Zdecydowanie największym zainteresowaniem deponentów cieszą się obecnie depozyty krótkoterminowe. Ich popularność wynika z jednej strony z faktu, iż właśnie na kilkumiesięcznych lokatach banki proponują największe oprocentowanie. Nie bez znaczenia jest również to, iż wybierając krótkie depozyty kapitalizacja następuje znacznie częściej, a dotrzymanie zapisanego w umowie terminu jest bardziej prawdopodobne. Gdzie warto zdeponować własne oszczędności, by zarobić jak najwięcej i nie zamrażać oszczędności na dłuższy czas?

Getin Online

W ofercie Getin Online znaleźć można kilka atrakcyjnie oprocentowanych depozytów, jednak nie wszystkie pozwalają zarobić przynajmniej 6,00 % i nie wszystkie zakładane są na krótkie terminy. Zdecydowanie najkorzystniejszym wariantem jest dwumiesięczna Lokata Pierwsza, która pozwala zarobić aż 7,50 %! Założyć ją można tylko jeden raz, a maksymalna kwota inwestycji ograniczona jest do poziomu zaledwie 10 000 złotych. Mimo wszystko warto się zastanowić nad jej uruchomieniem.

Getin Bank

Podobnie jak w Getin Online w ofercie Getin Banku znaleźć można tylko jedną atrakcyjnie oprocentowaną lokatę krótkoterminową. Mowa oczywiście o Lokacie Zyskownej, której oprocentowanie wynosi dokładnie 6,00 %. Minimalna kwota inwestycji w tym przypadku wynosi zaledwie 500 złotych, a okres zapadalności 6 miesięcy.

Idea Bank

Kolejnym bankiem, którego ofertą warto się zainteresować jest Idea Bank.  Znaleźć w niej można jednodniową lokatę Ping-Pong, która oferuje oprocentowanie wynoszące 7,00 %. Niestety uruchomienie tego depozytu wymaga wcześniejszego założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jeszcze więcej, bo 7,50 % zarobią klienci, którzy zdecydują się na Lokatę na Dobry Początek. Depozyt ten charakteryzuje się zaledwie miesięcznym okresem zapadalności, jednak maksymalna kwota inwestycji ustanowiona została na stosunkowo wysokim poziomie – 50 000 złotych.

Raiffeisen Bank Polska

Jedynym depozytem w ofercie Raiffeisen Bank Polska, który oferuje oprocentowanie na poziomie przekraczającym 6,00 % jest trzymiesięczna Lokata internetowa 7,00 %. Proponowane przez bank oprocentowanie jest co prawda bardzo kuszące, jednak wymaga on od swoich klientów spełnienia szeregu dodatkowych warunków. Koniecznie jest miedzy innymi uruchomienie rachunku osobistego. Mało zachęcające są ponadto niskie limity inwestycyjne – minimalna kwota wynosi 3 000 złotych, natomiast maksymalna zaledwie 10 000 złotych.

Meritum Bank

Lokata Pierwsza oferowana przez Meritum Bank to kolejny atrakcyjny depozyt, którym warto się zainteresować. Proponowane przez bank oprocentowanie wynosi 6,50 %, jednak niestety wymagane jest uruchomienie również konta osobistego. Maksymalna kwota, jaka można ulokować na tym trzymiesięcznym depozycie wynosi 20 000 złotych. W ofercie banku znaleźć można ponadto Lokatę Meritum Zysku w Internecie (bez rachunku osobistego) oraz Lokatę Standardową Internetową (dla posiadaczy kont) – obie oferują po 6,00 % na trzy miesiące.

BGŻ Optima

Poszukiwacze atrakcyjnie oprocentowanych depozytów powinni zainteresować się także ofertą BGŻ Optimy. Wybierając z oferty banku trzymiesięczną Lokatę bezkarną liczyć można na oprocentowanie na poziomie 6,00 %. Jej maksymalna kwota wynosi 20 000 złotych, jednak odsetki można wypłacić bez konsekwencji w dowolnym momencie jej trwania.

SK Bank

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa to podmiot, o którym z pewnością wiele osób nie miało okazji usłyszeć. Warto jednak nadrobić te zaległości, bowiem w jego ofercie od jakiegoś czasu znaleźć można eLokatę24 – jej oprocentowanie dla okresu trzymiesięcznego wynosi 6,70 %, natomiast dla sześciomiesięcznego aż 6,90 %! Co istotne minimalna kwota wynosi zaledwie 3 000 złotych, natomiast górny limit nie został ustalony.

FM Bank

Atrakcyjnym rozwiązaniem może być również trzymiesięczna FM Lokata. Proponowane przez bank oprocentowanie wynosi 6,00 %, jednak maksymalna kwota inwestycji wynosi aż dwa miliony złotych. Rozwiązanie to zainteresować powinno przede wszystkim osoby dysponujące znacznej wielkości oszczędnościami.

neoBank

Ostatnim bankiem, który oferuje wysokooprocentowane depozyty krótkoterminowe jest neoBank. Wybierając z jego oferty energoLOKATĘ 3M PLUS, Lokatę onLINE 3M czy energoLOKATĘ 6M oczekiwać można oprocentowania na poziomie 6,00 %. W zależności od wybranej opcji minimalna kwota inwestycji wynosi od 1 000 do 5 000 złotych. Górny limit stanowi kwota miliona złotych.

Większość zaprezentowanych powyżej produktów depozytowych to lokaty przeznaczone dla nowych klientów lub nakładające na posiadacza konieczność spełnienia szeregu dodatkowych warunków. Podejmując decyzję o wyborze jednej z nich warto dokładnie zapoznać się z oferowanymi warunkami oraz tabelą opłat i prowizji. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych rozczarowań oraz „zjedzenia” zysków z lokaty przez wynikające ze skorzystania z oferty opłaty.

 

Leave a comment

Please be polite. We appreciate that. Your email address will not be published and required fields are marked